folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Atık İlaç Hk.

Atık İlaç Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

2 gün önce dolapta ne kadar tarihi geçmiş ilaç varsa topladım bir poşete gittim eczaneye baktım onlar almıyor dedim birde hastaneye gideyim neyse gittim geçen diyalog  aynen şöyle

- merhaba evdeki atık ilaçları getirdim nereye bırakabilirim ?

+atık ilaç derken ?

- tarihi geçmiş ilaçlar toplayıp getirdim

+onları bura almaz ki tarihi geçmiş kullanılmaz onlar 

-biliyorum kullanılmayacağını o yüzden getirdim zaten

+burda da çöpe atıyoruz onları (yandan biri atladı gardaş sen onları çöpe at ) biz bilmiyoz sanki çöpe atmayı mk 

sinirlenip iyi günler deyip hastanenin içindeki çöpe attım ama içim rahat etmedi nereye gitsem biz almıyoruz diyor siz ne yapıyorsunuz atık ilaçları

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

çöpe atıyorum.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

tuvaletin deliğine atıyoruz, sonra üstüne bir güzel sıçıyoruz, sonra sifonu çekiyoruz işlem tamam.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam hassasiyetin icin ekosistem adina tesekkur ederim.

Burda yazdiklarini suraya da yazar misin: akilci.ilac@titck.gov.tr

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Pilleri cope atmayip pil atik kutusuna atiyorsan posetlerini ayristirip atiyorsan 

Aslinda ulkede geri donusumlu urunleri ayri posetleyip atmaliyiz hep ozenirim.amerikan filmlerinde gorunce neyse velhassil kelam sen tibbi atik kamyonlarini gprup boyle dusundun sanirim tibbi atikta oegan parcalari biyopsi ornekleri ceninler kan enjektor ucleri bisturi uclar vs vs bilimum urunler var bu copleri genellikle cok yuksek sicaklikta yakiyorlar bu sekilde imha ediyorlar.

Hastanelerde bozuk eski ilac olmaz olsa da onceden eski de olsa dayarlardi hastaya .tarihi gecmis urun varsa onlari da ilac firmalari alir imha ederler  onlar da gomme.yapmayacahi icin yakarlar.

Normal copler ne oluyor dersen bir cok belediye copu yakiyor ya da gomup metan gazi uretiyorlar. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

İlaçların geri dönüşümü var mı ki?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek

Benim bildiğim geri dönüşümü yok ilacın. Arkadaşın dediği gibi sifonu çek gitsin.

west[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

O atık kutuları bizim memlekette iş görmüyor. Gözümle bizzat gördüm. Atık cam vb. kutularını çöp kamyonu bir güzel süpürdü aldı gitti. Ayrı araçmış vs. hiç umurlarında değil. Bir yerde pil biriktiriyorsun o poşedi ertesi gün çöpte görüyorsun. Bizzat gördüm. Bu sebeple 1-2 ay biriktirdiğim pil torbasını hiçbir yere teslim etmedim. En son emin olduğum bir yere bıraktım. Yoksa büyük ihtimalle normal çöple atılacağını biliyordum. Ha belki onlar da sonrasında çöpe atmış olabilirler. Arkanı döndün mü la bunla kim uğraşır salla gitsin diyen kafada adam çok.

Ha işini güzelce yapan da var da 10 taneden 1-2 tane falandır. Gerisi hava civa. Daha geçen gün bir başka örnek ambulans karşı apartmana geldi, elemanlar bir güzel işlem yaptılar arabaya binmeden plastik eldivenleri sıyırıp sokağa atıp ambulansla geri döndüler. O eldiveni sokağa adamın beyninde yaptığı işin, o eldivenin mantığının yeri olmadığına eminim. Liyakat sıfır. Herkes işini törpüleyip en az işi yapmanın derdinde. Sonunda böyleleri ortaya çıkıyor.

Austen tarafından 23/Eyl/16 19:43 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Tarihi geçmiş ilaçları tıbbi atık kutusuna atıyoruz. 

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

@izzmarit mail attım bakalım ne diyecekler

@Austen atık pilleri markete götürdüğüm zaman orda çalışan çocuk demişti bana abi burda pil toplama kutusu yok ama diğer şubede çalışırken kutuları boşaltmaya kimse gelmiyordu bizde çöpe atıyorduk. kısacası böyle durumları sallayan yok

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

merhaba hocam babam eczacı , miyadı dolmuş ilaçları poşete dolduruyor(bazen müşterilerde getiriyor) sonra tıbbi atık firmasını arıyor onlarda belli bir miktar karşışılğında imha parası alarak poşetleri alıyorlar.ama sağlık ocakları bir ara tarihi geçmiş ilaçlar için atık bidonları falan koymuşlardı eğer kaldırmamışlarsa atarsınız yakınınızda varsa oraya götürebilirsiniz. Yakınmızdaki hastenede aynı şekilde kendi ilaçlarını toplayıp deposuna koyuyordu(hatta normal vatandaşlar bile getirip atıyordu) bizden çıkan tıbbi atıkçı onlardan toplayıp devam ediyordu.  demek istediğim adamlar(eczacı ve hastanedeki elemanlar) uğraşmak istememiş sanki alıp bir tarafa koysa canı çıkacak pezevenklerin.   

hawk
Toplam Hit: 2205 Toplam Mesaj: 14
ilaç atık ilaç