folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Atık Segmentine Göre Programlama Dilleri

Atık Segmentine Göre Programlama Dilleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

huzurevine internet mi bağlattınız la dedeler ? :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

huzurevine internet mi bağlattınız la dedeler ? :D 

ahahahaha :D

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

C# core, Delphinin geliştiricisi tarafından geliştirildiği için gelmiş geçmiş en iyi modern dildir.

Delphi zamanının en iyisiydi.

@nposeLx hocam Delphinin içindeki helpi mütiştir. Ben internet bile yokken oradan öğrendim. başka kaynak aramaya gerek yok. Kendi içindeki samplelar yeterli.

Go ve Rust, 10 sene sonra unutulmuş iki teknik terim olacak nostalji olacak. Ama c, c# , delphi bunlar hep iş yapacak.

Javascript öyle bir çöp ve herşeye bulaştı ki isteseniz de temizleyemezsiniz. 

Rust, Linux'un kerneline girdi sen uyu hocam :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    yalinyalniz bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

C# core, Delphinin geliştiricisi tarafından geliştirildiği için gelmiş geçmiş en iyi modern dildir.

@nposeLx hocam Delphinin içindeki helpi mütiştir. Ben internet bile yokken oradan öğrendim. başka kaynak aramaya gerek yok. Kendi içindeki samplelar yeterli.

Go ve Rust, 10 sene sonra unutulmuş iki teknik terim olacak nostalji olacak. Ama c, c# , delphi bunlar hep iş yapacak.

linuxda cop hojam.

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    wh0 bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

linuxda cop hojam.

o yüzden microsoft sike sike ürünlerini linuxta da çalışır hale getiriyor, linuxla doğan git'i varsayılan yapıyor(githubu alıyor), açık kaynak projelerini yükseltiyor

linux çöp değil hatta windowsun aptal powershellinden daha iyisini sunuyor, windows işlem mimarisi olarak daha mantıklı geliyor olabilir ama farm mantığı harici hiçbir geleceği yok yeri de yok microsoft görüyor

konteyner mimarisiyle microsoft kaybetti, linux 10-20 yılın kesin ve değişmezi; microsoft serverlarda çok büyük atılım yapmazsa her yıl daha da düşecek çünkü kurumlar anlık yükseliş-düşüşe göre ayarlı konteyner sistemlerini tercih ediyor artık; bunun da en uygun ve maliyetsiz hali alpine-debian gibi hafif distroların üstüne kurulmuş imajlar

gnu/linuxta da birçok sorun var(aslında topluluk projelerinde var kernelden çok) ama microsoft yavaştan eski kalmaya başlıyor; server core gibi bir faciaları var(cli windows denediler onu da başarabildiklerini düşünmüyorum; ne konsept ne kaynak kullanımları olarak)

winget, iiste ve sistemde quic desteği; son 5 yılın en büyük gelişmeleri windows kısmında bu o kadar durum vahim

Tabi windowsun devam etmesi de işime geliyor, hala linux entegrasyonları tam değil onlar oturana kadar uzun bir süre windowsa da proje deploy ededbilmek lazım

sistem yöneticisi olarak görüşlerim bunlar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

bence windowsta gercek bir cop hojam. farkina vardigim gunden beri bi daha kullanmadim.

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    wh0 bunu yazdı

bence windowsta gercek bir cop hojam. farkina vardigim gunden beri bi daha kullanmadim.

şu an benim tercihim bsdler ama win developerın linux veya bsd kullanma lüksü bence yok çok şeyle uğraşması gerekiyor native çözümler yerine

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocalarım affedersinizde ot bok kaka diyip geçiyorsunuz hepiniz argümanlarınız ne onun üzerinden tartışalım yoksa c++ bok diyen de çıkar. 

Memento Mori
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı

Hocalarım affedersinizde ot bok kaka diyip geçiyorsunuz hepiniz argümanlarınız ne onun üzerinden tartışalım yoksa c++ bok diyen de çıkar. 

Şahsen ben diyorum hatta birisi c veya c++ la gelirse direkt tepkim bu oluyor sıfır şaka

https://youtu.be/4R3wKmnvbik?si=uLI_hwkRXClt_2ut

TheAvenqer tarafından 25/Eyl/23 01:26 tarihinde düzenlenmiştir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben C biliyorum, hani iyi biliyorum diyebilecek seviyede biliyorum diyebilirim. Wifi kapa kodumu yazarim.

Ancak C ile misal TheAvenqer`in Python ile yazacagi botu ne kadar surede yazarim... Cok vaktimi alir.

Hatta o kadar cok vaktimi alirki oturur Python ogrenirim daha iyi aq derim.

O yuzden, 

Alkollu ve dumanlanmis konu acmamakta fayda var:D

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 2421 Toplam Mesaj: 29
code code or die