Atomu Einstein Parçalamadı Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek
    atomu einstein parcalamamis o sadece kutle enerji esitligini bulmus deniyor nette. ben einstein parcaladi saniyordum. yada hala oylemi bilmiyorum aksini net olarak bulamadim. einstein atomun parcalanabildigini mi ispatladi sadece ?

bir insan ya iyidir ya kötü. İyi yapan özellikleri çoksa iyi deriz kötü çoksa kötü. Değer yargıları bu oranı belirler. Bana iyi gelen sana kötü geliyor olabilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

einstein ne atomu parçaladı ne de parçalandığını söyledi, parçalayan otto hahn, parçalandığını farkeden lise meitner. Parçalandığının farkedilmesi einsteinin e = mc2 denklemi sayesinde olmuştur, o başka.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek
    otto han : bunu atom bombasiyla ispatlamis olabilir mi ? yani oyle saniyorum. cidden sasirdim. internette onun hakkinda oyle bir bilgi yazmamakta. daha ayrintili bir site soylermisin. edit// sagolasin... buldum

bir insan ya iyidir ya kötü. İyi yapan özellikleri çoksa iyi deriz kötü çoksa kötü. Değer yargıları bu oranı belirler. Bana iyi gelen sana kötü geliyor olabilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

atomu parçalayan otto hahn, parçaladığının farkında değil, sonuçları lise meitner e yolluyor, lise, ortaya çıkan enerji ile kütle kaybını karşılaştırıyor ve e = mc2 ye uyduğunu farkediyor, atomun parçalandığını söylüyor, bu enerji ile bomba yapan amerika, yukarıdaki bilim adamlarının hiç birinin bomba yapımında katkısı yok.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fizyon

http://tr.wikipedia.org/wiki/Otto_Hahn

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lise_Meitner

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guero
    guero's avatar
    Erkek

Einstein kuramsal fizikçidir arkadaşlar yani sadece teoriler ortaya atmıştır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Black Sciencela ilgili bilgisi olanlar ne demek istedigimi daha iyi analyacaklar. Atomun parcalanmasi ve e=mc2 yahudilerin kaballa kitabinda zaten vardi. einstein bunu sadece cozenlerden birisi.

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek
    kaballa nin neresinde yaziyor hani ispat?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

formaldehit bunu yazdı:
    -----------------------------

kabala kapalı bir kutudur

ispatı varmıdır peki

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

guero bunu yazdı:

Einstein kuramsal fizikçidir arkadaşlar yani sadece teoriler ortaya atmıştır.

aynen izledikleri yol einsteinın kuramıysa einstein parçaladı demeleri de normal kasmayın o kadar ,)

dewdim dewrildim geldim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

formaldehit bunu yazdı:

dostum kabalal kitabina sahip olamadigimiz surece bunu anlayamayiz. sadece bircok arastirmamda karsimacikan syi soyluyorum. e=mc2 nin kokeni kabala olarak gosteriliyo. e=mc2 nin icinde 600 kelimelik bir sifre oldugu soyleniyor. bu 600 kelimenin tamami da kabala kitabindan alinti oldugu ve e=mc2 nin sadece bu bilginin sifreli kisaltmasi oldugu soyleniyor. kaynak bulabilirsem eklerim...

Shaban Interactive Pro.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Ntv de yayınlanan "Einstein'ın büyük fikri" adlı belgesel vardi aradığın sorularının cevaplarını orada da bulabilirsin.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
Toplam Hit: 4330 Toplam Mesaj: 18