folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Autocad Çizim İçin Bilgisayar Tavsiyesi (Max. 2000 TL)

Autocad Çizim İçin Bilgisayar Tavsiyesi (Max. 2000 TL)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek

Başlık konuyu açıklıyor aslında.

Max. 2000 TL'ye bilgisayar tavsiyelerinizi alabilir miyim arkadaşlar? Bilgisayarı çoğunlukla autocad benzeri uygulamalar için kullanacağım.

Bilgisayarı şirkete aldıracağım için bu fiyatın üstüne pek çıkamam.

Şu an aklımda şu bilgisayar var:

http://www.hepsiburada.com/asus-k555ub-xo198t-intel-core-i5-6200u-2-3ghz-2-8ghz-8gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602036

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Laptop olmasi sartmi? Cizim isleri icin buyuk ekranlar her zaman avantajdir.

Bende autocad illustrator coreldaw kullaniyorum is yerinde 24 inc var yeri geliyor o bile ufak geliyor. Yetmeyince illustrator icin 27" mac kullaniyorum ohh diyorum.

Birde SSD li model bak cunku HDD cidden hammallikmis. 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

1. Kaç versiyonunu kullanacaksın ? 

2. 1000-1500 lira dolaylarında işi rahat çözersin.

3. Bilgisayarı ucuz alıp ram takviyesi yapıp bir de SSD alırsan aldığın bilgisayar en az 2000 lira bandında olur zaten. SSD olmazsa olmaz. Yaşayan bilir.

4. Bir üstteki  dediğimi uygularsan versiyonun önemi kalmaz.

5. Tavsiye olarak Dell marka bilgisayarlara bakmanı öneririm. 3. maddedeki öneriyle canavar olurlar. Ayrıca Dell servisi çok iyi.

6. Bu mesajı yazdığım bilgisayar 6 yıllık SSD'li ve ekstra ramli Dell N5010. Solidworks 2015, Autocad 2017 v.b çalıştırıyor.

7. Şimdiden hayırlı olsun.

edit: ben bunları yazarken üstteki arkadaş SSD öneminden bahsetmiş bile.

exchanger tarafından 31/Ağu/16 21:21 tarihinde düzenlenmiştir

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

http://www.tahribat.com/forum/animasyon-icin-laptopnotebook-tavsiyesi-221238

İncelersin. Kardeş konu :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek

@ZaZu

Hocam doğru söylüyorsun. Ama bizim işimiz şantiye işi olduğu için benim bu bilgisayar ile sürekli, şehir şehir, gezmem gerekecek. Bu sebeple en mantıklı çözüm uygun özelliklerde laptop almak oluyor.

Ben de SSD'li bir laptop aradım, hatta harddisk en azından 7200 rpm olsun diye baktım, ama uygun bir şey bulamadım henüz.

Bartimaeus tarafından 31/Ağu/16 21:24 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    Bartimaeus bunu yazdı

@ZaZu

Hocam doğru söylüyorsun. Ama bizim işimiz şantiye işi olduğu için benim bu bilgisayar ile sürekli, şehir şehir, gezmem gerekecek. Bu sebeple en mantıklı çözüm uygun özelliklerde laptop almak oluyor.

Ben de SSD'li bir laptop aradım, hatta harddisk en azından 7200 rpm olsun diye baktım, ama uygun bir şey bulamadım henüz.

Öyle ararsan kazık yersin. Harddiskli al kendin hallet gerisini. ona vereceğin fazla parayada git ram falan al ssd al.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek

@exchanger

Şu anda 2015 versiyonunu kullanıyorum.

http://www.hepsiburada.com/packard-bell-easynote-te69-cx-300tk-intel-core-i3-3217u-1-8ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-pm-bd600770

Üstte vermiş olduğum bilgisayar şu anda kullanmakta olduğum bilgisayar. Ekranı kırıldığı için değiştiriyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Sahada isiniz varsa tabiki laptop. Ofis calisani olarak yorumladim :)

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

konu sahibinin affına sığınarak bende bir soru sormak isterim ( konu sahibi isterse silerim mesajımı )

autocad viewer kullanıyorum 4 mb lık bir inşaat projesi geçti bugün elime

açınca inanılmaz kasıyor yakınlaşıtma uzaklaştırma yapmak imkansız

görev yöneticisinden baktım ramde işlemcide yüzde elliyi geçmiyor

işlemci i5 4200m, ram 8 gb ddr3, ekran kartı 2 gb 8750m 128 bit, 250 gb ssd

DestinatioN tarafından 31/Ağu/16 22:19 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek

Konu açmadan öncesine göre kafam daha da karışık.. :)

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-aw004nt-amd-a10-9600p-2-4ghz-3-3ghz-12gb-1tb-8gb-ssd-15-6-tasinabilir-bilgisayar-x7g84ea-p-BDX7G84EA

Şunu gördüm şimdi. Kendim windows yükleyerek kullanabilirim aslında. +8 gb ssd'nin performansa hiç katkısı olur mu? Bir de acaba bu bilgisayarda ısınma sorunu yaşarmıyım?

Dediğiniz ucuza laptop alıp parçaları eklemek baya mantıklı aslında ama parçayı ben eklersem garanti kapsamından çıkmaz mı cihaz? Servise ekletsem de aynı masrafa gelir gibi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    Bartimaeus bunu yazdı

Konu açmadan öncesine göre kafam daha da karışık.. :)

http://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-aw004nt-amd-a10-9600p-2-4ghz-3-3ghz-12gb-1tb-8gb-ssd-15-6-tasinabilir-bilgisayar-x7g84ea-p-BDX7G84EA

Şunu gördüm şimdi. Kendim windows yükleyerek kullanabilirim aslında. +8 gb ssd'nin performansa hiç katkısı olur mu? Bir de acaba bu bilgisayarda ısınma sorunu yaşarmıyım?

Dediğiniz ucuza laptop alıp parçaları eklemek baya mantıklı aslında ama parçayı ben eklersem garanti kapsamından çıkmaz mı cihaz? Servise ekletsem de aynı masrafa gelir gibi.

Hocam 8 gb sadece windows'u hızlandırıyor. Programları yine harddiske kuruyorsun. hp ye falan kayma kurban olayım. Aldığın yer ile konuşup eklettirebiliyorsan garanti dışı kalmaz. O konuyu aldığın yer ile konuş.

Toplam Hit: 3000 Toplam Mesaj: 21
autocad bilgisayar notebook tavsiye