Autocad Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek
    slm arkadaslar ben 2d kursuna gittim ama 3d ögrenmek istiyorum ama 3d yapamadım beceremedim bilen bir arkadasımız varsa veya video su bana verebilirmi ben autocad 2008 kullanıyorum 3d giriş filan

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    walla rhino olsaydı az biraz yardım ederdim ama autocad bilgim yok gene mantık olarak aynıdır daha sonra biraz bızıklarım autocad i anlarsam bişiler yardımcı olmaya çalışırım

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    kardeş bende vardı ama ewde :S ben şu an izmirdeyim :S

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    Bir kere ılk olarak 2004 kullanmanı tavsıye ederım 2008 e gore daha basıt arayuzlerı falan 2008 e sonradan gecersın bu 1.si 2. si autocad i sadece 2 boyutta kullanmanı tavsıye ederım 3 boyut ıcın solıd yada unıgraphics kullanamnı tavsıye ederım 3 boyut yonunden cok daha kolay ve sanayıde genellıkle 2 boyutta autocad 3 boyutta solıd yada unıg. kullanıyor. Solıd daha yaygın 3 boyutsal olarak daha kolay bu arad sehır neresı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek
    bende izmirdeyim ben 2002 kursuna gitmiştim suan bende autocad 2002 indiriyorum olursa onu kurayım barı

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    Ya autocad 2000 ıle 2008 arasında hıcbır komut farkı yok programı klavyeden kullanıyorsan sorun olmaz ama mouse ıle kullanıyorsan gorsel ayarları yaparken sıkıntı cekesın ayrıca 2008 bılgı sayrı kasabılıyor. 2002 yı hıc kullanma 2004 kendınden oncekı kayıtları tanımıyor yanı 2000-01-02-03 vb gıbı cad lerı tanımıyor ve acmıyor o yuzden en az 2004 kurman lazım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seriouserror
    seriouserror's avatar
    Erkek

arkadaşlar 4 yıl autocad eğitimi aldım. 8 yıldır kullanıyorum. her tür sorunlarınız cvplayabilirm ;)

SeRiousErRoR
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cxa1191s
    cxa1191s's avatar
    Erkek
    Autocad üzerinde 3d çalışmak profesyonel olarak yanlıştır. render vb. opsiyonları bilinen anlamda yoktur,makine parçası tasarlayacaksan ilgili programlardan yapman hız ve kolaylık sağlar.

Ahanda adresim www.bdy.gen.tr
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

Makina parçası üreticeksen Autodesk Mechanical Desktop©  - Ürün modelliceksen Rhinoceros© -  Diğer her türlü 3 boyut için MAX kullan... 

Sevgiler

Not : 14 senedir full time AutoCAD kullanıyorum (Autocad 2.6'dan beri) yardımcı olmaya çalışırız.

Ne Mutlu Türküm Diyene...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_omer
    mc_omer's avatar
    Erkek

s.a öncelikle arkadasım orda iconların bulundugu yere sag tıkla ve solid die bısı gordugunde katı demek onu secıp katı modellıyosun ıste sana resımlı anlatımı gercı ben 98 auto cad kullnıom ama sonuc aynıdır kardes.

http://img87.imageshack.us/img87/9271/adszej6.jpg kolay gelsın

mcomer
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

saolun ben ozaman 2008 kaldırıp 2004 kurayım bie solid indireyim

Toplam Hit: 2120 Toplam Mesaj: 14