Avea'dan Olağan Üstü Saçmalık!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Müridler/mürideler avea da müşteri temsilcisi grup lideri filan olarak çalışanınız varmı ? Olayı özetleyim şöyle genel olarak;

Kullanılan tarife : Taraftarcell 15lik tarife

Mersin içerisinde kullanılan bu tarife de mesajlarda aşma olmuş normalde 150 msj hakkı var ama aşma olmuş. Fakat olayın rengi şurada değişiyor mersin sınıra yakın olduğu için yurtdışı tarifesine göre değerlendirilmiş ve 258 tl fatura gelmiş bulunmaktadır. Tam 2 saattir avea müşteri hizmetleri ile görüşüyorum en sonunda grup liderlerine bağlanıp dosyanın merkeze gönderilmesini sağladım (zar zorda olsa). Bana söylekleri şey şu;

"Mersin sınıra yakın olduğu için telefonun şebeke ayarlarını ayarlamanız gerekmektedir. Yurtdışında olan bir baz istasyonunu çekiyorsa ve oradan işlem yapıldıysa yurtdışına göre işlem yapılmış olup yurtdışına göre ücretlendirilir." diyorlar. Bende kendilerine aynen şu cümleyi kurdum;

"Mersin hangi ülkenin şehridir? Türkiye Cumhuriyetinin bir şehridir. Yani Tekirdağ da yaşayan birisi yunanistana göre mi ücret ödeyecek Kars'ta yaşayan birisi azerbeycana göremi ücret ödeyecek? Siz ne saçmalıyorsunuz, istiyorsanız binanın tepesine de biz baz istasyonu dikelim kendi gsm operatörümüzü kuralım öyle konuşalım.  Eğer siz yurtdışındaki baz istasyonunun sinyallerini ayarlayamıyorsanız niye varsınız. Ayarlayamıyorsanız eğer bırakın bu işi Avea GSM operatörü kapatın yapmayın bu işi"

gibisinden güzel bi kalaydım müridler.Son olarakta;

"Uşak ünide okuyorum ve 15000 öğrencisi var bunların %90 nı birebir tanıyorum. Eğerki sorunum çözülmez ise üniversiteye açarım bi stand bütün avealıları ilk ay ilk iki ay faturalarını ben ödemeyi taahhüt eder Turkcelle Vodafone a geçirmek için elimden gelen herşeyi yaparım." dedim.

Şimdi size şunu soruyorum bu işten ne çıkar, bu faturayı ödemek zorundamıyız ? (Hiçte zorunda olduğumuzu düşünmüyorum çünkü ilk defa böyle bi saçmalık duyuyorum, ne demek Mersin sınıra yakın olduğu için yurt dışından ücretlendirildiniz)

Kullanılan telefon: HTC Sensation XL

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

şansına sokayım hacı,kötü takmışlar valla.

Koca hestiy aya bedenem ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Maalesef zorundasın hocam.Sınır var fakat düşündüğün gibi değil.Baz istasyonu sinyalleri sınır falan dinlemez.O yüzden İzmir'de bile yaşıyor olsanız telefonu uluslararası dolaşıma kapatın.Zira malum Avea'nın çekim gücü düşük telefon Yunan operatörlerin sinyallerini yakalayınca bakıyor bu sinyal daha güçlü o şebekeye geçiyor.Tabi faturada kullanıcıya giriyor.

Sonuç : Bir şey yapamazsın hocam.

mkyb tarafından 08/Tem/14 17:13 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bana kalırsa zike zike ödtecekler

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Hocam sene iyisin, slovenyadan bir arkadaş slovenya numarası ile turkcell operatörünü kullanıyordu. Çocuğa 25 mesaj atmışım Kocaelindeyken. Slovenyaya mesaj atmışım gibi ücretlendirmişler. Çıldırdım lan kocaeli yunanistan mı slovenya mı ?

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

ohaa mersin neresi yurtdisi neresi :)

hattini yurtdisina kapatamiyormusun.

btk ya sikayet et  sistemleri mersinde yurtdisi tarifesi yaziyor diye.

aveadan da yetkili birine ulas btk ya sikayet edicem diye

demirci tarafından 08/Tem/14 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ödersin ödeyemezsin bilemem ama hakaret suç unsuru olmadan yüklen biraz daha derim. oray burya aç açabildiğin kadar

ama tarifeyi bilmiyorum da o tarife şartlarında varmı dayattıkları şey..

incele yoksa sorun yok,   varsa ödersin gibime geliyor maalesef.

geçmiş olsun

senin meselen bana bir turkcell müşteri hizmetlerini hatırlattı. bunların hepsi aynı halt.

biraz küfürlü olduğundan şimdiden özür diliyorum

https://www.youtube.com/watch?v=WVBn2qy-3W8

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Avea saçmalıkta sınır tanımıyor. Benimde 1 sene önce kapattığım hatta borç getirdiler önüme avukat aradı bide hacizliksiniz falan diyo :D

Kaybol lan dedim bi daha arama. Kapanmış hattın borcu mu olur ? Borcu olsa zaten kapatmanıza müsade etmiyorlar hattımı kapattım, aradan bir sene geçmiş gelm

iş bana borcun var diyo şerefsizler ulan bu büyük şirketler bildiğin evden sağdan soldan bişeyler çalan hırsızlardan bile daha onursuz daha yavşak lan

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

bana kalırsa zike zike ödtecekler

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

kıbrıstaki operatörden takmışlardır. amk ben kıbrıstayken tr deki şebekeler çekmiyodu ama :)

www.yesilgrow.com - Growshop
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Hocam htc telefondan da kaynaklaniyo olabilir onuda arastir derim ben. Htc sinyal konusunda vasatin bile daha da altinda.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 2225 Toplam Mesaj: 19