Avrupa'da İş İmkanı Bulmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

Merhaba.

avrupa'da herhangi bir ülkeye (doğu avrupa ülkeleri hariç) iş amaçlı gidip çalışmak sonra da oranın vatandaşı olmak, buraları unutmak istiyorum.

Oralardan iş bulmak için bir yöntem var mıdır? (Şu şirket ayarlıyo, şu sitede vardı gibisinden)

Türkler oradan iş verirler mi gelmemiz için?

İnternette ilan falan yayınlarlar mı? 

elektrik-elektronik veya bilişim üstüne iş arıyorum belirteyim. temizlikçi falanda olurum problem yok. ingilizcem var iyi seviye, düşük seviye almanca, düşük seviye rusçam var.

not: sokakta bile yatabilecek kapasitedeyim.

=)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    Bu satılmış ülkeden uzaklaşayım da ne olursa olsun diye düşünüyorsan eğer şahsi görüşüm pişman olursun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

pişman olmam hocam daha önce turist olarak gittim.

Polonya için iş portalları buldum ancak lehçe öğrenmek işime gelmiyor. Yine de son çare bakarım, sizinle de paylaşayım.

www.pracuj.pl 
    www.infopraca.pl 
    www.grapevinejobs.pl 
    www.jobrapido.pl 
    www.praca.pl  
    www.jobpilot.pl 
    www.careerjet.pl 
    www.kariera.pl 
    www.szybkopraca.pl 
    www.pracanadmorzem.pl

=)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

Networkle ilgili bilgin varsa ATOS.pl adam arıyor network mühendisi bazında.

Şu an bende Polonyada bu şekilde çalışıyorum. 

Lehçe kursu ayarladılarda kişisel sebeplerden gitmedim, iş arkadaşlarımın hepsiylede ingilizce konuşup anlaşıyorum. Yani lehçe öğrenmek zorunda değilsin. Tanıştığın hatunlarında geneli biliyor o konudada sıkıntı çekmezsin ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    Frosttear bunu yazdı

Networkle ilgili bilgin varsa ATOS.pl adam arıyor network mühendisi bazında.

Şu an bende Polonyada bu şekilde çalışıyorum. 

Lehçe kursu ayarladılarda kişisel sebeplerden gitmedim, iş arkadaşlarımın hepsiylede ingilizce konuşup anlaşıyorum. Yani lehçe öğrenmek zorunda değilsin. Tanıştığın hatunlarında geneli biliyor o konudada sıkıntı çekmezsin ;)

hocam bi güvenlik/bodyguard şirketi falan sanırım bunlar? eleman aranıyor şeklinde bi yer göremedim emin misin acaba?

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı
    Bu satılmış ülkeden uzaklaşayım da ne olursa olsun diye düşünüyorsan eğer şahsi görüşüm pişman olursun.

niye pişman olsun hocam :) Türkiyede insan gibi yaşayacak ortam yok ki daha düne kadar medya balyoz davaları haberinin bokunu çıkarırken hükümet sessizce bazı ürünlere zam yaptı hadi onu geçtim türkiyede işsizlik maaşı yokken avrupada işsizlik maaşı 1400-1700 euro arası değişiyor.. sen avrupaya gitmediysen bir kez git bazı ülkeler iyi bazı ülkeler iyi değil olabilir ama insan gibi yaşayacak her türlü ortam var oralarda ben bir çok kez gittim ve halada gezmek için gidiyorum :) daha 1 ay önce görüştüğümüz bir abimiz 5 sene almanya sınırında imamlık yaptı ve Türkiyeye süresi bittiği için geri döndü isterse yine gidebilir ama gitmedi.. neden dedim? bana dediği şu ; orda ben 1700 euro maaş alıyordum tabi türkiyedeki maaşıda alıyordum. avrupada iken ev kirası derdim yoktu 5 senede biriktirdiğim eurolarla kendime 1 daire altımada 1 tane sıfır kilometre volswagen araba aldım daha birikim var onlarıda 2 çocuğumun eğitimi için harcayacağım dedi. eğer avrupaya gitmemiş olsaydım ben şuanda Türkiyede sürünüyor olurdum çünkü avrupada insan gibi yaşayacak her türlü ortam var türkiyede maaş düşük ve yetersiz  ben avrupada paraya doydum artık dedi :)

essan tarafından 23/Eyl/12 01:40 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ingiltere icin konusuyorum. bi arkadasımın sevgilisi gidiyor londra'ya gecen hafta calısma vizesi cikti.

sirketin senin adına dilekce vs yazması gerekiyor. bir de sirketinde hic bir eleman senni yapacagi isi yapamayacagını kanıtlaması gerekiyor hükümete.

onlar inanacak, artı vize masrafları, aylık ne kadar kazandaracağı vsvsvs tüm detayları en ince ayrıntısına kadar istiyorlar.

sirket senin icin bir nevi garantör oluyor, ceo'su yani.

daha sonra sen vizeye basvuru yapıyorsun sirketin referanslıyla.

alıyosun gidiyosun.

almanya icin net bisi bilmiyorum. ben gidince 180 gün calısma iznim olacak, öğrenci olacagım icin. google'da intern yapma imkanım var türkiye'deki bağlantıları kullanarak ama almancam yeterli olmadıgı icin bir sıkıntı olabilir. :(

[22817//kaanabak]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Millet çöküşte olan Almanyadan ekonomisi çıkışta Olan Türkiyeye dönmeye çalışıyor, siz tam tersini istiyorsunuz.Öyle gıçınızdan sallamayın efenim 1400-1700 lira işsizlik maaşı falan diye.Olsa bile o size bize değil Avrupa vatandaşına öngörülen hizmet.

Ha Polonyayı araştırıyorsan burada maaşlar içler acısı, alabileceğin en yüksek maaş 2000 zl olsa 1000 tl ye tekabül ediyor.Bununla biirlikte 4 dil bilen arkadaşım aylık 700 lira gibi birşey alıyor, part time değil.

İşin acı gerçeğine gelecek olursak.Ben Polonyadayım her Türkiyeye gelişimde onur ve gurur duyuyorum.Türkiye gelişiyor ama siz hep aynı hissediyorsunuz.

İsponyallar dahi batan ekonomisinde acaba Türkiyede iş fırsatları nasıldır diye araştırıyor, iyice itin götüne soktunuz güzel ülkemi.

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

Millet çöküşte olan Almanyadan ekonomisi çıkışta Olan Türkiyeye dönmeye çalışıyor, siz tam tersini istiyorsunuz.Öyle gıçınızdan sallamayın efenim 1400-1700 lira işsizlik maaşı falan diye.Olsa bile o size bize değil Avrupa vatandaşına öngörülen hizmet.

Ha Polonyayı araştırıyorsan burada maaşlar içler acısı, alabileceğin en yüksek maaş 2000 zl olsa 1000 tl ye tekabül ediyor.Bununla biirlikte 4 dil bilen arkadaşım aylık 700 lira gibi birşey alıyor, part time değil.

İşin acı gerçeğine gelecek olursak.Ben Polonyadayım her Türkiyeye gelişimde onur ve gurur duyuyorum.Türkiye gelişiyor ama siz hep aynı hissediyorsunuz.

İsponyallar dahi batan ekonomisinde acaba Türkiyede iş fırsatları nasıldır diye araştırıyor, iyice itin götüne soktunuz güzel ülkemi.

bir çok avrupa ülkesi türkiyenin çok gerisinde. adamlar hala 70 li yıllarda kullanılan troleybusları kullanıyorlar ulaşım için. polonya kıytırık bir ülke,

fiyatları da baya ucuzdu. dediğin gibi maaşlar sıkıntılı o taraflarda. ve orada çalışan adamlar (yazılım mesleği üzerine söylüyorum) genelde

masterını yapıyorlar. onlar da 3 + 2 ile master yapmış oluyorsun. 3 yıl bachelor 2 yıl da ing. sanırm bir çok ülkede böyle.

stajyer olarak gideceksen skype, yonja, gibi firmalara bak. onlar genelde arıyorlar. ben bi ara skype da çalışmayı düşündüm stajyer olarak ama

talin-estonya da idi.  sonra vazgeçtim başka ülkeye gittim. doğu tarafında iş bulma imkanın biraz daha zor. genelde onların dilini bilmen lazım.

çok özel işler olmadıkça yazılım sektöründe pek yabancı olmuyor. Benim çalıştığım firmalardaki tek yabancı bendim bi kaç ülkede kolları olmasına

rağmen..

hangi ülke dersen, ingiltere, norveç ve finlandiya derim. gerisini salla :)

unbalanced tarafından 23/Eyl/12 02:10 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

iyice itin götüne soktunuz güzel ülkemi.

suraya kadar yazdıklarına katılıyordum ama son kısma gelince bi durakladım.

Andrei tarafından 23/Eyl/12 02:14 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

Allah Allah ya nedense sadece tayyipciler ülkemizin durumunun süper olduğundan bahsediyor hep... gerçi açda kalsam terketmem vatanımı ama

yinede ülkemin ekonomik durumu hiç iyi olmadığını düşünüyorum.. deli dumrul vergileri çökertiyor.. aldığımız maasın yarısına vergi adı altında el

koyan devlet. birde kalan paramızla yaptığımız alışverişlerdede vergi alıyor yahu:)  devletin üreten hiç bir kurumu kalmayınca napsın domaltın

vatandaşı tabii.. konu dışı ama bu arada pırlantaya  niye vergi gelmiyor hayırdır??? zenginden alamadığını fakirden çıkartmak moda oldu amk...

Toplam Hit: 6734 Toplam Mesaj: 40