folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Avukat Arkadaslar Bakabilir Mi Askerde Tel Yakalatma

Avukat Arkadaslar Bakabilir Mi Askerde Tel Yakalatma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    saogolun arkadaslar devrelerim cok mal tel yakalatiyorlar hergun aq :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Dostum yorumların hepsini okumadım öncelikle telefonun 3310 modeli kamerasız olsun ve akıllı olmasın.

sonra yapacağın savunma şu olsun, çünkü her türlü telefon komutanlarına da yasak.

-mahkemeye çıkarsan anayasanın eşitlik ilkesinden bahset, yasalar önünde herkes eşittir(komutan da er de yasalar önünde eşittir). onların da telefon kullandıklarından bahset, onlara da yasak olmasına rağmen hiçbir cezai işlem uygulanmadığından bahset, nerden geliyor bu çifte standart amına korum de.

sonra telefonun özelliklerinden bahset, benim tel akıllı değil, foto çekmez de. oysa komutanların telefonları akıllı, casus yazılım yüklenebilir ve istenirse ses dinleme görüntü kaydı gibi tüm casusluk faaliyetlerine yataklık yapabilir. benim 3310 bildiğin götü boklu ankesörlü telefonun az küçüğü de. hiçbir yazılım yüklenemez ve fotoğraf video kaydı yapılamaz. bu nedenle ben komutanlara göre daha masumum de.

neyse işte temel mantığı anladın sen. üzerinden devam edersin.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Dostum yorumların hepsini okumadım öncelikle telefonun 3310 modeli kamerasız olsun ve akıllı olmasın.

sonra yapacağın savunma şu olsun, çünkü her türlü telefon komutanlarına da yasak.

-mahkemeye çıkarsan anayasanın eşitlik ilkesinden bahset, yasalar önünde herkes eşittir(komutan da er de yasalar önünde eşittir). onların da telefon kullandıklarından bahset, onlara da yasak olmasına rağmen hiçbir cezai işlem uygulanmadığından bahset, nerden geliyor bu çifte standart amına korum de.

sonra telefonun özelliklerinden bahset, benim tel akıllı değil, foto çekmez de. oysa komutanların telefonları akıllı, casus yazılım yüklenebilir ve istenirse ses dinleme görüntü kaydı gibi tüm casusluk faaliyetlerine yataklık yapabilir. benim 3310 bildiğin götü boklu ankesörlü telefonun az küçüğü de. hiçbir yazılım yüklenemez ve fotoğraf video kaydı yapılamaz. bu nedenle ben komutanlara göre daha masumum de.

arkadaşın söylediklerine katılarak söylemek istediklerim:
    bende askerde telefon yakalatmıştım 2 hafta diskoda yattım aynı suçtan gelip 3-5 gün ceza yatanlarda vardı ceza süresi
    bölük komutanının rütbesine göre değişir diye biliyorum benim tutanağımı yarbay tuttuğu için fazla yattım.
    kaldı ki diskonun son mağduru benimdir herhalde ben çıktım ertesi gün diskolar kapandı.
    bildiğim kadarıyla artık bölük komutanlarının çükünün keyfine kalmış mahkemeye verirse verilen ceza kadar askerliği fazla yaparsın
    yada sana temizlik görevi çarşı yasağı falan koyar tabi olduğun birliğe görede değişir.

yerinde olsam gider ilk komutanla konuşurum nişanlımla aram kötü bunlımlardayım bir daha kullanmıyacagım eğer uygunsa
    birlik içi ceza almak istoyrum ben burda günlerin hesabını yapıyorum birde askerliğim uzarsa .. falan gibisinden anlatırım
    baktım olmadı kararlı üstteki arkadaşın dediği gibi savunmamı yazarım.

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Böyle bir savunma ile 7 günlük ceza olur sana bilmem kaç ay. Askeri mahkemede kimi kime şikayet ediyorsun :)

Konuyu açan arkadaşın meselesine gelirsek, ben bölük Astsubayının nöbetinde yakalattım telefonu. Ne tutanak, ne ceza ne de başka bir şey oldu. Komutanın keyfine kalmış anlayacağın. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hicbibok olmaz.. mahkemeyemi cikar artik , eger cok uzatirlarsa, savunmanda cok siddet uyguluyorlar, söyle yapiyorlar böyle yapiyorlar, bütün sitresimi ailemle telefonla görüserek gideriyordum, onuda elimden aldilar simdi daha cok depresyondayim, psikolojim bozuk intihar edicem dedigin an hic bi bk olmaz... hem bu bahaneyle birazda rolle hava degisimi bile alir eleman.. o telefonu yakalayip prim alacam sanan ibine cavus mudur subaymidir bilmem, skerler.. haci herseyide akisina birakmayin, askerligi siz yapiyorsunuz o an olmasi yapmaniz gerekeni sizden iyi kimse bilmez, suraya orgeneral gelse yazsa sana bi faydasi olmaz... yasa herseye bogun eyme, boyun egerse yapacak bisey yok zaten, ezilir hacim..

hadi hayirli terhisler size, kazasiz belasiz biter ins.

edit yanlis akil vermis gibi olmasin :) isin bahsedilen boyutlara gidecegini sanmam zagten, cok zor durumda kalinirsa böyle seylere basvurmakta fayda var :) selametle

CaNNi tarafından 19/Ara/14 07:24 tarihinde düzenlenmiştir

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    saogolun arkadaslar devrelerim cok mal tel yakalatiyorlar hergun aq :D

bi gün ani bir arama olduğun da seni de görürüz :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

askerde baba bir astsubay yakalarsa hiç sıkıntı yok ama yavşak idari işler astsubayı yakalarsa direk mahkemeye veriyor adamına göre değişiyor yani yazıcı falansan pek siklemezler ama vasıfsız askersen sikertirler

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Senin heralde telefon kullanmaya yetkili sahislardan haberin yok.

Anayasinin esitlik ilkesini bu sekilde savunamazsin her rutbenin ve sahsin yapacagi isler yonergeyle belirlenmistir.

Anayasa esitlik ilkesi deyip karakol komutaninin odasinda oturamazsin oda insan bende insanin diyemezsin.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

tutturmuşunuz disko diye de ocak 2013te disko kalktı beyler. bilginiz olsun.

konuya gelince, tüm ordu sana karşı birleşse en fazla 1 ay askerliğin uzar. 

normal şartlarda ise muhtemelen üst seviye komutanlar uğraşmak istemeyip konuyu kapatırlar. illa mahkemeye gidersen de 10 gün askerliğini uzatırlar o olur.

yani dert etme, cezadan daha önemlisi korktuğunu belli etmemek. çevrene telaşa kapıldığını çaktırma. siklemiyormuş gibi yap. boş muhabbet olursa neyse cezası yatarız üstüne bir hafta da benden olsun amk falan da havan olsun. yoksa ceza almadan kurtulsan bile arkadaşların arasında madara konusu olduğunla kalırsın ki 2 kat askerlik yapmaktan beter.

Ben 2010 da gittim benim zamanımda öyleydi hem disko hem uzatma

disko yerine göre iyidir benim taburumda vardı 

ilk günler çok zoruma gidiyordu utancımdan yemeğe çıkmıyordum

pkklılarla aynı koğuşta yattım diyebilirim hepsi Hırsız uğursuz tiplerdi

zamanla kanka olduk mecburen 

bol bol kitap okudum askeri ceza kanunu bitirmiştim 

spnra alıştım hatta sevdim kafa dinledim resmen ne eğitim ne içtima ne nöbet :) 

tek kötü yanı 10 gün geç terhis son 10 günün 9 U çarşıya çıktım zaten

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Sabah sabah güldürdün be dostum :)

Korkma bişey olmaz 1 hafta ceza alır eve geç.gidersin. Birliğin neresi bu arada? Bölük ve takım komutanının aadını özelden at tanıyormuyum bi bakayım.

Toplam Hit: 5520 Toplam Mesaj: 46