folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ayni Ttnet Hattina İki Modem Bağlamak

Ayni Ttnet Hattina İki Modem Bağlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Patrick_Jane
    Patrick_Jane's avatar
    Erkek

Gecenlerde internet baglattik malum firmadan . Alt yapidan kaynakli olrak max 12 mbit hiz alabiliyorum. Bina girisinden evime kablo cekiliydi fakat hat eski oldugu icin kendim yeni hat cektim(boktan olan hizi kablo zafiyetiyle dahada düşürmemek icin) fakat modemden uzak odalarda verimli internet alamiyorum malesef. Eskiden cekili olan kabloya da bir modem baglasam cift modemi aktif olrak kullanabilir miyim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Olmaz.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

öyle bişey mümkün değil  fakat bir çok markanın ev için menzil genişletme cihazları var onları düşünebilirsin 

https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-wifi-pro-sinyal-yakinlastirici-turkiye-uyumlu-global-versiyon-300-mbps-mi-wifi-pro-p-35801405?boutiqueId=544518&merchantId=104683&gads=true

bu uygun olanı 

çok daha iyi bişey istersen tenda F9 düşünebilirsin 

https://www.akakce.com/router/en-ucuz-tenda-f9-4-port-600-mbps-fiyati,256119228.html

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Patrick_Jane
    Patrick_Jane's avatar
    Erkek

İnternetten bilac arastirma yaptim Olur gibi size de danistim. Hatta  Biraz once ttnet musteri hizmetlerine peket yukselmek icin aradim o sira bu durumu da sordum. Yasal degil ama yapilabilir dedi :) konusmayi ses kaydina da aldim aslinda

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Patrick_Jane
    Patrick_Jane's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

öyle bişey mümkün değil  fakat bir çok markanın ev için menzil genişletme cihazları var onları düşünebilirsin 

https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-wifi-pro-sinyal-yakinlastirici-turkiye-uyumlu-global-versiyon-300-mbps-mi-wifi-pro-p-35801405?boutiqueId=544518&merchantId=104683&gads=true

bu uygun olanı 

çok daha iyi bişey istersen tenda F9 düşünebilirsin 

https://www.akakce.com/router/en-ucuz-tenda-f9-4-port-600-mbps-fiyati,256119228.html

İptv den basaksehir macini izleyemiyorum internet o kadar rezil yani. Dedigin menzil genisleticiler yine hız düşürüyor ki denedim de zaten. Elimde keenetic ekstra dsl var ayni zanmanda repater olrak kullanabiliyorum . Eldeki ttnet modemini ana modem yapip keenetic i menzil genisletici olrak denedim verim alamadim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Aynı hattan farklı modemler kullanılır mı bilmem ama bir modemi router olarak kullanabilirsin. Menzil genişletici görevini üstlenir

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bi modemden diğerine cat 5 çekicen işte, niye bu kadar karmaşıklaştırdın

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Altyapı destekliyor ama kapalı olduğu için yapamazsın. Her müşteri maksimum 1 pvc atanır ve auth. olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Patrick_Jane
    Patrick_Jane's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Odalar birbirine uzak . Kablolari gecirecek delik yok. 3 kapi ya da 3 duvar demem gerekiyor. Bir de evde çocuk var ki mumkun degil

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    Patrick_Jane bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Odalar birbirine uzak . Kablolari gecirecek delik yok. 3 kapi ya da 3 duvar demem gerekiyor. Bir de evde çocuk var ki mumkun degil

Bendede durum aynı, modem ile çalışma odam arası en uç noktalarda. Wireless repeater felan denedim ama performans berbar.

Modem'in bulunduğu salondan bina dışına, oradanda çalışma odama dışarıdan cat5e çektim. odamda da AP router var, pc yine ap'den cat-5 çektim, wireless aktif ettim. Ortalıkta kaplo karmaşası olmadı. Eğer ev müsaitse tavsiye ederim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Patrick_Jane bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Bir tane daha abonelik alıp onu kullanabilirsin.

Çukurova müridimizin dediği gibi multiple session alamazsın ne yazık ki.

Yeni kablonun olduğu kanaldan modem lan çıkışı ver aşağıya, onu da eski kablona bağlayıp dağıtıcıya ver. Diyeceğim de 8'e 4 bir oranla dsl kablonda 4 eksik tel var sanırım.

end tarafından 10/Ara/20 01:06 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 7761 Toplam Mesaj: 15
modem