folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Azcık Dedektifcilik Oynayalım:)

Azcık Dedektifcilik Oynayalım:)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    Üç arkadaş ortak piyango bileti alırlar. Şans bu ya en büyük ikramiye çıkar.
    Tabi parayı alıp, doğruca bir eğlence merkezine giderler, amaçları eğlenmek paranın keyfini çıkarmaktır. Paranın miktarı büyük olduğu için, parayı kasaya emanet ederler. Lakin bir sözleşme yapılır ve sözleşmede bazı özel maddeler vardır.

Aşağıya antlaşmada olan maddeleri yazıyorum.

1) Bu para üç kişiye aittir ve bu üç kişi bir arada olmadan para kimseye verilemez
    2) Paranın saklanmasından ve eğlence merkezi sorumludur. Her hangi bir aksilikte parayı, eğlence merkezi ödemekle yükümlüdür.
    3) Her hangi bir şekilde bir ortak kaybolmuşsa, o ortağın öldüğü ispatlanana kadar para kimseye verilemez.
    4) Emanetçinin ve emanet edenlerin tamamı bu sözleşmeye uymadıkları takdirde hak talep edemezler
    5) Bu sözleşmeye uymayanlar, emanet edilen paranın tamamı kadar tazminat öder.
    6) Yapılan bu sözleşmeye, ülke mahkemeleri bile müdahale edip bozamaz, içeriğinde değişiklik yapamaz.
    7) Para on günlüğüne emanet alınmıştır ve on günün bitiminde sahipleri tarafından alınacaktır. Alınmadığı takdirde, para üstünde hak talep etme yetkileri yoktur.

Antlaşma imzalanır ve üç arkadaş parayı teslim edip eğlenmeye inerler. Lakin eğlencenin orta yerinde arkadaşlardan bir tanesi, parayı emanet ettiklere emanetçinin yanına gider ve emanetçi ile sohbet edip içki içmeye başlar. Amacı emanetçiyi sarhoş edip bir şekilde parayı ondan alıp kaçmaktır. Düşüncesinde başarılı olur da ve emanetçinin sarhoşluğundan istifade edip parayı alır oradan kaçar.
    Emanetçi ertesi günü, durumu paranın diğer ortaklarına anlattığında kıyametler kopar ve kalan iki arkadaş emanetçiyi mahkemeye verirler. Mahkeme günü gelip çatar ve taraflar dinlenmeye başlanır, önce paranın sahipleri kalkar durumu anlatırlar ve işte hâkim bey sözleşme burada derler. Hâkim bey sözleşmeyi okur, evet sözleşmeye göre haklısınız ama birde emanetçiyi dinleyelim der. Emanetçi kalkar ve gülümser. Anlatacak bir şey yok hâkim bey, lakin benim her hangi bir suçumda yok, beni burada boşuna alı koyuyorsunuz der.
    Bunların ardında savunma olarak birkaç kelime söyler ve hâkimin dava kapanmıştır emanetçi suçsuzdur sözü ile mahkeme biter.

Soru bu işte! Sizce emanetçi ne gibi bir şey söylemiş ve nasıl bir savunma yapmıştır ki, suçsuz olarak o mahkemeden çıkmıştır?

Hadi bakıym bulun:Pbu arada önceden verildiyse pardon:(

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    güSElll Bİr SOru ARKadAşım şimdi ben buna nasıl bir cevap veriyim diye düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum yaw acayip merak ettim ha acaba nedir cevabı arkdasşım cevabını söyleme ama biraz dha sürsün
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek
    emanetçi hakime karın ve çocuğun elimde beni bırakmazsanız onlara ilk önce tecavüz eder sonrada öldürürm der hakimde tıvıs tıvıs olur emanetçi suçsuzdur der :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    1)Bence adam sarhoş oldugun için tam ehliyetli olamaz.Yani kendine değildir parayı alan sorumludur.
    2)sözleşmede bu kurallara uymayan kişi PARANIN TAMAMI kadar tazminat öder diyor.yani tazminatı çalan kişi öder
    3)Bu sözleşlmeye MAHKEMELER bile değştiremez mudahale edemez diyor.

BENCE EN ÖNEMLİSİ BURDA MAHKEME MUDAHALE EDEMEDİĞİ BİR DURUMDA MAHKEMENİN GEÇİRLİLİĞİ ORTADAN KAYBOLUR.
    YANİ YOKLUK DURUMUDUR.sözleşmede zaten sölemiş mahkeme değiştirimez mudahale edemez.YANİ MAHKEMİNN CEZA VERME HUKMU ORTADAN OTOMAİTK OLARAK KALMISTIR
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    3) Her hangi bir şekilde bir ortak kaybolmuşsa, o ortağın öldüğü ispatlanana kadar para kimseye verilemez. adamin kurtulmasi da kolay cunku kacan ortak 10 gun ortalikta gozukmesse emanetci para odemek zorunda diil... ( ben okurken lan ii dolandirilir die okuyodum :D )
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    MUSKET SEN bu işi biliyon haa: DDDDD
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet_k
    ahmet_k's avatar
    Erkek
    attack bunu demis
    ------------------------------------------------------------------------
    emanetçi hakime karın ve çocuğun elimde beni bırakmazsanız onlara ilk önce tecavüz eder sonrada öldürürm der hakimde tıvıs tıvıs olur emanetçi suçsuzdur der :)
    ------------------------------------------------------------------------
    muhahahah manyaq yaw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    olay bu maddede bitiyor
    1) Bu para üç kişiye aittir ve bu üç kişi bir arada olmadan para kimseye verilemez

emanetci 3 kisi gelmedikleri icin parayi vermiyorum der :)

tabi birde bu madde var

4) Emanetçinin ve emanet edenlerin tamamı bu sözleşmeye uymadıkları takdirde hak talep edemezler

ortaklardan biri bu maddeye uymayip parayi almis dolayisiyla emanetciden bu maddeye uyulmadigi icin para talep edemezler

sozlesmeye bak aciklarla dolu ne guzel hack edilir :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    eet sözleşmede bir kaçtane madde var bunla ilgili emanetciler sorumlu değildir ve mahkeme sözleşme üzerinde değişiklik yapamaz diye yazıyor .

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gulyabani
    gulyabani's avatar
    Erkek
    student son noktayı koydu.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    ben 3 gün düşünmüştüm a.q.yum:)sen biliyo muydun yoksa buldun mu bulduysan helal olsun student kardeş:)

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
Toplam Hit: 2739 Toplam Mesaj: 22