Backtrack 4 / KDE Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Merhaba. netbook'ta usb'den backtrack4 çalıştııryorum.konsolda başladığı için aircrack-ng programları çalışıyor ağ kartımıda tanıyor.
    ancak startx yazdığımda KDE bir türlü açılmıyor.sanırım çözünürlükten dolayı bir sorun çıkıyor ama bilmiyorum
    startx yazınca bi kaç satır yazı çıkıyor ancak ekranda durmadığı için göremiyorum.sonra ekran kararıp açılıyor ve imleç sol üstte yanıp sönüyor durmadan

KDE'yi açmak istememin sebebi arpreplay olayı için.çünkü konsolda bir komut işlerken airodump'ı açamıyorum.Bunun bir çözümü varsa onu bulamadım.

---
    bu arada virtualbox'ta çalışıyor KDE.
    ancak bu seferde wireless kartını görmüyor.
    sanırım dahili usb'den bağlı bir kart. (realtek 8187B)
    virtualbox ile çalışmasının bir yolu var mı?

USB'yi bağla diyorum virtualbox'ta ancak eklenemedi hatası veriyor 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    monoton
    monoton's avatar
    Erkek
    backtrack 3 de aynı problemle karşılaştım 1024/768 kipinde baslattıgımda sorun cozulmustu 
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    nasıl başlattın o kipte?

o kipin seçeneği yok bende

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    monoton
    monoton's avatar
    Erkek
    bt 3 te lk başlangıçta 1024/768 secenegi var 4 u bilmiyorum
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    bt3 wlan kartını desteklemediği için kullanamıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Başlangıc ta acarken 4 seçenek sunuyo bunları dene bunları kendine göre editleyipde acabiliyosun acıcan secenegi seçip tab a bas gelenden deiş cöznürlügü kde modunda acmıyosa bide dier bitane daha var startx yerine onu dene

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

tabdan editiliyorum.zaten defult olarak vga=0x317 olarak geliyor komut ama 317 modu desteklenmiyor. 0x314 yapınca 800x600 modunda geliyor dos ekranı ama KDE'de yine aynı sorun çıkıyor.

bt4-crystal seçeneğide var.ben bir kaç farklı ekran modunda onu deniyim bari.olmassa arpreplay yaparken nasıl paket topliycağıma dair bir fikriniz var mı? iki laptop mu gerekli :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    monoton
    monoton's avatar
    Erkek
    bt3 realtek 8187B driveri varmış bide bunu dene http://hirte.aircrack-ng.org/r8187b-2.6.25-hirte.tar.bz2
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

bt3 ile bt4 ü hiç sevmedim yaa

bt2 kullanıyorum ben vwware yordamıyla çok da süper

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    backtrack ın forumlarındamı ana sayfasınındamı o sorunlarla ilgili cozum bulursun hiç olmasa ubuntu indir ubuntuya deposundan aircrack i indirdinmi bi sorun kalmaz  ubuntu kde kulanmıyo kubuntu kulanıyo

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liqour
    Liqour's avatar
    Erkek

Atheros AR5006X Kablosuz ağ bağdaştırıcısı ve Realtek RTL8101 PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0) olan bir bilgisayarda BT4 sorun çıkartırmı ? Bu internete bağlanma veya ağ adaptörünü görmeme gibi bir sorun olurmu ?

Kız arkdasım mezar gibi herkes girmek için ölüyo.
Toplam Hit: 14967 Toplam Mesaj: 17