folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bağımsız 2 Soru - Alarm Merkezi Aboneliği & Digiturk

Bağımsız 2 Soru - Alarm Merkezi Aboneliği & Digiturk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar tek tek konu açıp kirlilik yaratmak istemedim. Şimdi yeni evime taşındım 20 gün sonra düğünüm var nasipse. Eski çalıştığım firmadaki bir arkadaş sağolsun alarm sistemi hediye etti Paradox'un alarm sistemini kurdu ve eski patronda 5 yıllık alarm merkezi aboneliği hediye etti ancak bunun için bir telefon hattı gerektiğini söylediler. Şimdi ben evimde sabit telefon kullanmak istemiyorum, Türk Telekom'a telefonda çok dil döktüm ama derdimi bir türlü anlatamadım. Bunun bir yolu yokmudur? Eve bağlatacağım internet bağlantısına gelen hattan bu bir şekilde çözülemezmi yoksa mecburmuyum sabit hat kullanmaya? Alarm merkezinde olay basitçe şu sistem alarm aldığında şirketin alarm merkezine çağrı düşüyor aynı zamanda benimde cep telefonum aranıyor ve bir mesaj dinletiyorlar uyarı maksatlı. Tek gereken 0'lı aramalara açık bir hat.

Diğer sorumda Digitürk üzerine. Digitürkü bırakalı yaklaşık bir 3 yıl oldu. İyiden iyiye düdüklemeye doymadılar en sonunda pederle isyan ettik kapattırdık. Şimdi uzun süredir standart uydu sistemi kullanıyorum ama memnunmuyum değilim!

Maç izlemeyi seviyorum fakat sizce Digitürkte alt paketlerden birini bağlatıp sadece ilgilendiğim maçları tek maç satın alarakmı  izlemeliyim yoksa önerdiğiniz bir paket vs. varmıdır? Digitürk play uygulaması var LG TV'de ondan verim alabilirmiyim?

Veya Dreambox gibi birşeymi önerirsiniz, sorunsuz ve sağlıklı başka alternatifler varmıdır? Dreambox bir dönem kullandım yok serverlarda kopmaydı bilmemneydi birsürü sorun oluyordu. Önerilerinizi bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

birinci soruna cevap vereyim hocam o alarm merkezi sistemi   telefon üzerinden çalışıyor ve  hoş degil neden diyeceksin  telefon hattın gitse  yada elektrikler gitse  hırsız girse ruhun duymaz  (( genelde  extra batarya yok içinde))  gsm destekli olanları var   pronetin kullanıyorum  ne telefon hattı ne bişey kendi gsm hattı takılı elektirkler olmasa  bile  48 saatten uzun  aktif oluyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

voip satın alsan yazılımla filan halledebilir misin acaba ?  skype arama olayından filan  kredi alsan çok mu pahalı olur

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı

birinci soruna cevap vereyim hocam o alarm merkezi sistemi   telefon üzerinden çalışıyor ve  hoş degil neden diyeceksin  telefon hattın gitse  yada elektrikler gitse  hırsız girse ruhun duymaz  (( genelde  extra batarya yok içinde))  gsm destekli olanları var   pronetin kullanıyorum  ne telefon hattı ne bişey kendi gsm hattı takılı elektirkler olmasa  bile  48 saatten uzun  aktif oluyor.

Hocam çift akü var üzerinde hırsız dış üniteyi alıp kaçsa bile elinde öte öte gider + içerdeki sirende çalıyor çocuklar masraftan kaçmadı en babasını taktılar sağolsunlar :) Elektrik kesilsede problem sıfır. GSM modüllü olanlar var dediğin gibi ama hediye işte umduğunu değil bulduğunu misali :) şimdi mevcut üzerinden fikir yürütmek lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

voip satın alsan yazılımla filan halledebilir misin acaba ?  skype arama olayından filan  kredi alsan çok mu pahalı olur

Sistemin ona uygun bi altyapısı varmı bilemiyorum?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Kardeşim digiturk için 

http://www.teknosa.com/urunler/110240742/next-nx-2014-digiturk-hd-uydu-alicisi-1-yil-sampiy

bunu tavsiye edebilirim daha ucuza geliyor hem de alet senin oluyo fatura, ekstra geçirme, kapatmayla uğraşma derdide yok

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

Alarm ile ilgili sorunun için   sabit hat şart en sağlıklısı  bu     yada türkcell vodafonenin  gsm cihazları var onlardan kullana bilirsin ama en mantıklısı sabit hat çünki  alrm her kurduğunda   her açtığında  ötmesinde vs  de gözlem merkezini arıyor  bilgi veriyor 

bu arada küçük bir not:  alrm kurulu iken hırsız  telefon hattını keserse öter   - alarm kurulu değil iken kablo kesilirse tuş takımında arıza ışığı ile belirtir 
    sirenin kablosu kopar yada siren kutusu sert darbe alırsa öter susmaz :)
    alarm sistemlerinde 2 adet akü vardır    1 alarm panelinde sisteme ve gözlere , sirene  enerji verir 
    2 sirende akü vardır     panelden enerji gelmezse ciyak ciyak ötmesi için devreye girer 

onekine?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Digiturk en hesaplısı (internetle birlikte 8 MBit'e kadar 50 Gb) taraftar paketiyle 115 lira dediler, alın sokun dicektim az daha kadına...

Sopcast takip etmeye bak maçlar için bence..

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

Şu sopcast olayını biraz özetlermisin bana? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Digitürk çağrı merkezinde çalışıyorum hocam yardımcı olurum her türlü kampanya bilgileri hakkında falan

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

bende süperonline çağrı merkezindeyim sakın Dijitürk ortak paket alma alarm için ve ADSL hizmeti için  SOL kullanma

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
Toplam Hit: 1654 Toplam Mesaj: 15
digiturk alarm merkezi