Balayı Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam,

Hayırlısıyla 20 Temmuz perşembe günü evlenıyorum. Ancak kendimize bir balayı planı yapmadık. Açıkçası tek bir yere sabitlenmek istemedik. Kafamız nereye eserse oraya gideceğiz ama daha önceden bu tarz bişi yapmadık.

Güzel vakit geçirebileceğimiz, huzurlu, eğlenceli, eşimle vakit geçirebileceğim yerler arıyoruz. Eğlence mekanlarıda olabilir. Mesela koyları merak ediyoruz. Yaşlarda müsait olduğundan altımızda arabamız da var 8 gün farklı yerlere gitmek için plan yapıyoruz.

Şuraya kesinlikle gidin! dediğiniz yerler varsa sizden tavsiye bekliyorum. Kalacağımız yer önemli değil butik otelde de kalabiliriz. Gündüz ve geceyi verimli geçirelim yeterli bizim için.

Hatta sizden gelen tavsiyelere göre elimdeki hariyayı işaretleyeceğim :)  Bu arada Balıkesir'den yola çıkacağız.

Tavsiylerinizin hepsini dikkate alacağım, şimdiden teşekkürler.

Edit: Bu arada Balıkesir'de yada çevresinde olan müridlerimiz varsa benim özel davetlimsiniz :) Müsait olursanız beklerim.

Ar0fer tarafından 18/Tem/17 16:31 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Evlilik muhabbetine çok uzağım :D Ama hayırlı olsun hocam mutlu huzurlu eğlenceli zaman geçirmenizi dilerim :)

Sakartepe , fethiye ölüdeniz, kalkan kaş/antalya,, marmaris gibi yerlere bak hocam. Giden arkadaşların attığı hikaye ve fotolardan gördüğüm kadarı ile güzel yerler.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

hocam hayırlı olsun Allah bir ömür mutlu etsin, 

Kişisel fikrim, başta koy koy gezmek farklı yerleri görmek kulağa hoş gelebilir biraz macera aramak gibi.. Her insanın zevk ve tercihleri de farklıdır tabi ama bence balayı için adam gibi hizmet kalitesi yüksek çocuk kabul etmeyen bir 5 yıldız otele gidin bodrumda kefaluka var tavsiye ederim hatta @MaxeL  oralarda iletişime geçebilirsin.Yemesi içmesi temizliği derken tatilden hiçbirşey anlamıyorsun tecrübe ile sabit..Altınızda arabada var madem arada bir otelden çıkıp başka yerlerede gidersiniz.Zaman,ayırdığınız bütçeyi de belirtirsen arkadaşlar ona göre de fikir verebilirler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Karabasan hemen geldim hahaha

Bodrumu tercih edin hocam antalya falan artik hikaye  ben şuan titanic deluxe bodrum hoteldeyim bodrumun en kaliteli otelidir yedigin yemekden içtigin ickiye kadar aile oteli ve relax oteldir animasyonu soft yapiyoruz ama aksam eglenceleri guzeldir

2. Tercihin  kefaluka  resort olsun ama kesinlikle titanici tercih et.  Kefaluka resort bu sene biraz bozdu.Ets tur suan en iyi fiyatlari veriyor diye biliyorum. Aklina takilcak otel.baska yerler varsa sor yardimci olurum

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

2 gün var çok geç kalmamışsın hocam ben 3 ay öncede oteli ayırtıp yer almıştım uçak biletleri dahil 11 ağustosta düğün bu arada :) otel granada luxury belek.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Gecen sene boylenbir tatil yaptik kulaga hos geliyor ama filiyette cok hos olmayabiliyor tekne turuna filan cikarsin bu acigi kapatirsin ama illadabyapacam dersen

Canakkale kucukkuyu adatepe kesin gor izmir sirince ye git cok yer var en iyisi bir ege kitapi bul 

Üç tarafı denizlerle çevrili ve 7200 km’lik bir sahil şeridine sahip olan Türkiye'de sayılamayacak kadar fazla koy ve plaj var. İşte birkaçtanesi... 1. Delikli Koy - Çeşme, İzmir Alaçatı’daki Delikli Koy, arabanızı bıraktıktan sonra biraz zorlu ama kısa bir yoldan aşağıya yürümeyi göze alırsanız, size hiç kimsenin olmadığı bir plaj ve pırıl pırıl, serin bir deniz sunuyor. 2. Kabak Koyu – Fethiye, Muğla Fethiye’nin Faralya köyünde bulunan Kabak koyu, ulaşımı biraz zorlu olsa da yeşil ve mavinin tüm tonlarına doyacağınız manzarasıyla doğayla tam anlamıyla iç içe vakit geçirebileceğiniz bir yer. 3. Boyabağı Koyu – Karaburun, İzmir Karaburun’un en güzel köylerinden Kösedere’nin plajı ise Boyabağı. Zeytin ağaçlarının olduğu dar bir yoldan gidilen Boyabağı, turkuaz rengiyle insanı büyülüyor. 4. Phaselis – Kemer, Antalya Phaselis, tarihi M.Ö. 700’lü yıllara dayanan antik bir kent. Bu antik kentin hemen yanında da aynı ismi taşıyan tam bir “cennet koy” bulunuyor. 5. Hisarönü – Marmaris, Muğla Marmaris ve çevresi, birbirinden güzel koylara sahip. Hisarönü köyünün yemşeyil çam ormanlarıyla çevrili Kerdime sahili denize girmek için en güzel yerlerden biri. 6. Cennet Koyu – Bodrum, Muğla Göltürkbükü yakınlarındaki Cennet Koyu, yakın çevresnotlarer ne kadar hareketlenmeye başlasa da dingin ve huzurlu havasını korumaya devam ediyor. 7. Gideros Koyu – Cide, Kastamonu Karadeniz kıyıları, özellikle Amasra’dan Samsun’a uzanan yol boyunca gizlenmiş saklı cennetlerden birisi de Kastamonu’nun Cide ilçesinde yer alan Gideros Koyu. 8. Dolungaz Koyu – Karaburun, İzmir Karaburun’un Midilli’ye bakan kuzey sahillerinde yer alan Dolungaz, gerçek bir saklı koy. Etrafı kayalıklarla çevrili, turkuaz denize sahip Dolungaz’un yerini haritalarda bulmak imkansız. Anayoldan koya giden toprak yolu gösteren dönüş tabelaları da belli belirsiz. Koyu bulmak için mutlaka yerel halktan yol tarifi almak gerekiyor.

1.)Fethiye'de Kabak koyu,Kabak Şelalesi,cennet koyu,12 adalar tekne turu,jeep safari, dalaman çayı rafting.Dalyan, iztuzu plajı,likya kral kaya mezarları,Carettalar.Onioanda,Pınara antik kentleri, Kayaköy'ün ilerisinde Afkule manastırı (eski zamanlarda ibadet için geliyorlardı,yüksek ve yamaçta ve deniz manzaralı) Lykia uygarlığına beşiklik etmiş ve Fethiye-Antalya_Kaş'a kadar Lykia yürüyüş parkurları yapılmıştır. Şovalye adası,Göcek koyları👌 Endemik olarak:Pembe papatya ve salep orkidesi,ters lale nadir de olsa Kaş-Kalkan arasında görülür. Muğla'da sığla ağacı,sandal ağacı dallarından aksesuar yapılıyor. Dağ çileği diye bilinen sandal ağacının kırmızı dikenli yuvarlak meyvesi için trekking gezileri düzenleniyor. Bir de Bahar aylarında üzümlü'de kuzugöbek festivali düzenleniyor. Çintar da(mantar) çok toplanır. Sedir ve Ardıç ağaçları yaygındır. Sedirin sakal gibi saçaklarını toplayıp yoğurt mayası yapanlar var. Erendağı kayak merkezi,Köyceğiz gölü ve mandalina bahçeleri... 2.)Datça'da Knidos antik kenti(arkeolojik kazılar devam ediyor),eski Datça evleri, Can Yücel'in evi(her yıl 12 Ağustos'ta eski Datçadaki evi ziyaretçiler için açılıyor ) Datçanin damak tadı olarak 3B si :Bal_Balık-Bademi,Datça hurmasi,damat tatlısı (bademli baklava)meşhur.Bir de Eşeği,zehirsiz siyah yılanı meşhurdur. Datça_Marmaris arası günlük ağacı ormanları yaygındır . 3.)Bodrum'da Zeki Müren evi Müze olarak pazar günleri de dahil saat:17.00'ye kadar ziyarete açık.

Soyle ufaktan kendime tuttugum notlar

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Gecen sene boylenbir tatil yaptik kulaga hos geliyor ama filiyette cok hos olmayabiliyor tekne turuna filan cikarsin bu acigi kapatirsin ama illadabyapacam dersen

Canakkale kucukkuyu adatepe kesin gor izmir sirince ye git cok yer var en iyisi bir ege kitapi bul 

Üç tarafı denizlerle çevrili ve 7200 km’lik bir sahil şeridine sahip olan Türkiye'de sayılamayacak kadar fazla koy ve plaj var. İşte birkaçtanesi... 1. Delikli Koy - Çeşme, İzmir Alaçatı’daki Delikli Koy, arabanızı bıraktıktan sonra biraz zorlu ama kısa bir yoldan aşağıya yürümeyi göze alırsanız, size hiç kimsenin olmadığı bir plaj ve pırıl pırıl, serin bir deniz sunuyor. 2. Kabak Koyu – Fethiye, Muğla Fethiye’nin Faralya köyünde bulunan Kabak koyu, ulaşımı biraz zorlu olsa da yeşil ve mavinin tüm tonlarına doyacağınız manzarasıyla doğayla tam anlamıyla iç içe vakit geçirebileceğiniz bir yer. 3. Boyabağı Koyu – Karaburun, İzmir Karaburun’un en güzel köylerinden Kösedere’nin plajı ise Boyabağı. Zeytin ağaçlarının olduğu dar bir yoldan gidilen Boyabağı, turkuaz rengiyle insanı büyülüyor. 4. Phaselis – Kemer, Antalya Phaselis, tarihi M.Ö. 700’lü yıllara dayanan antik bir kent. Bu antik kentin hemen yanında da aynı ismi taşıyan tam bir “cennet koy” bulunuyor. 5. Hisarönü – Marmaris, Muğla Marmaris ve çevresi, birbirinden güzel koylara sahip. Hisarönü köyünün yemşeyil çam ormanlarıyla çevrili Kerdime sahili denize girmek için en güzel yerlerden biri. 6. Cennet Koyu – Bodrum, Muğla Göltürkbükü yakınlarındaki Cennet Koyu, yakın çevresnotlarer ne kadar hareketlenmeye başlasa da dingin ve huzurlu havasını korumaya devam ediyor. 7. Gideros Koyu – Cide, Kastamonu Karadeniz kıyıları, özellikle Amasra’dan Samsun’a uzanan yol boyunca gizlenmiş saklı cennetlerden birisi de Kastamonu’nun Cide ilçesinde yer alan Gideros Koyu. 8. Dolungaz Koyu – Karaburun, İzmir Karaburun’un Midilli’ye bakan kuzey sahillerinde yer alan Dolungaz, gerçek bir saklı koy. Etrafı kayalıklarla çevrili, turkuaz denize sahip Dolungaz’un yerini haritalarda bulmak imkansız. Anayoldan koya giden toprak yolu gösteren dönüş tabelaları da belli belirsiz. Koyu bulmak için mutlaka yerel halktan yol tarifi almak gerekiyor.

1.)Fethiye'de Kabak koyu,Kabak Şelalesi,cennet koyu,12 adalar tekne turu,jeep safari, dalaman çayı rafting.Dalyan, iztuzu plajı,likya kral kaya mezarları,Carettalar.Onioanda,Pınara antik kentleri, Kayaköy'ün ilerisinde Afkule manastırı (eski zamanlarda ibadet için geliyorlardı,yüksek ve yamaçta ve deniz manzaralı) Lykia uygarlığına beşiklik etmiş ve Fethiye-Antalya_Kaş'a kadar Lykia yürüyüş parkurları yapılmıştır. Şovalye adası,Göcek koyları👌 Endemik olarak:Pembe papatya ve salep orkidesi,ters lale nadir de olsa Kaş-Kalkan arasında görülür. Muğla'da sığla ağacı,sandal ağacı dallarından aksesuar yapılıyor. Dağ çileği diye bilinen sandal ağacının kırmızı dikenli yuvarlak meyvesi için trekking gezileri düzenleniyor. Bir de Bahar aylarında üzümlü'de kuzugöbek festivali düzenleniyor. Çintar da(mantar) çok toplanır. Sedir ve Ardıç ağaçları yaygındır. Sedirin sakal gibi saçaklarını toplayıp yoğurt mayası yapanlar var. Erendağı kayak merkezi,Köyceğiz gölü ve mandalina bahçeleri... 2.)Datça'da Knidos antik kenti(arkeolojik kazılar devam ediyor),eski Datça evleri, Can Yücel'in evi(her yıl 12 Ağustos'ta eski Datçadaki evi ziyaretçiler için açılıyor ) Datçanin damak tadı olarak 3B si :Bal_Balık-Bademi,Datça hurmasi,damat tatlısı (bademli baklava)meşhur.Bir de Eşeği,zehirsiz siyah yılanı meşhurdur. Datça_Marmaris arası günlük ağacı ormanları yaygındır . 3.)Bodrum'da Zeki Müren evi Müze olarak pazar günleri de dahil saat:17.00'ye kadar ziyarete açık.

Soyle ufaktan kendime tuttugum notlar

bi up bırakayım şuraya. 1 ağustosta çıkacam antalya-izmir arası sahil sahil özel aracımla gezmeyi düşünüyorum burdaki notlar işime yarar müdür ;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

station wagon bir araç kirala, üstüne 2 kişilik araç çadırı koy.

asosa falan git, apollon tapınağı falan tenha oluyor, tanrıların önünde sevişirsiniz mutluluğunuz daim olur.

biz göbeklitepede fantazi yapmıştık evlilik 15 gün sürdü uğursuz geldi sanırım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

asosa falan git, apollon tapınağı falan tenha oluyor, tanrıların önünde sevişirsiniz mutluluğunuz daim olur.

ulan ne güldüm ya :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

geçen yıl ki tatil rotam muğla > datça > marmaris (içmeler turunç) > selimiye > fethiye - ölüdeniz - antalya şeklinde idi.Datça bol miktarda bakir koy mevcut doğa ve koylar bakımından çok hoşuma gitti fakat gece mekanları pek yok.Datça - bodrum feribot seferleri var bodruma geçebilirsin.Ben kalacağım yeri gezi rotama göre orta noktada tercih ettim sadece yatmak için gece geldim sabah kahvaltı yapıp çıktım.Marmaris içmeler güzel gece için marmaris de mekanlar mevcut.Selimiye güzel yer hoşuma gitti netten görsellere bakabilirsin.Fethiye merkezde bi bok yok bence ölüdeniz güzel görmeni tavsiye ederim yamaç paraşütü ve kelebekler vadisi başarılı :) Ayrıca fethyede saklı kent kanyonuna da vakit olursa gidilebilir.Antalya bildiğimiz antalya :)

Bu yılda kısmetse muğladan yukarı çıkarak gezmeyi düşünüyorum.

ZzZzZzZ...!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=_mA6D72Iykg

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 3038 Toplam Mesaj: 15
tatil tavsiye balayı