Balık Tutmaktan Anlayan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba

dereden alabalık tutmak istiyorum oltayla, hayatımda hiç balık tutmadım. becerebilir miyim?

hiç girişme mi dersiniz yoksa

bu olta nasıl: https://www.decathlon.com.tr/essential-teleskopik-240-kamis-id_8350211.html

önerdiğiniz başka ucuz olta var mıdır ?

yolbulucu tarafından 01/Ağu/18 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

geçmişin yoksa kolay sanma git dene ben kaç defadır gidiyorum boş boş geliyoruz :D ben de anlamam pek heves edip gittik sabır da bi yere kadar oluyor 4-5 saatte bir tane alsam bir 4-5 saat daha beklerim ama olmuyor :D geçen hafta sonu 9 saat bekledik 5 dip olta 1 kasnak 1 şamandıralı ama elde var sıfır :D:D hiç girişme şundan dolayı derim tutarsan tekrar tekrar gidersin sonra bağlanırsın hastalık bu gidenler öyle. Başka bi sıkıntı yok tutamazsan da mangal yapıp gelirsin biz gibi :D  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

balığa gidip tavuk alanlar derneği hocam :))

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

balığa gidip tavuk alanlar derneği hocam :))

Aynen :D :D :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Babamla balığa çıkmıştık 2008 yılında, hiç unutmam bir tane bile balık dolu nehirden balık tutamamıştık.. Dönüşte Balıkçıdan balık alıp eve gitmiştik, hala bu Babamla aramda sırdır. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    reffkok
    reffkok's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

eyvallah başkan, diğerinde misina, misina sarma dalgası falan yokmuş bunu görünce farkettim.

torbacı sorsam bu kadar uyarmazdınız bağımlılık için :D doğru düzgün bi alabalık yemek istiyorum ya, tek amacım bu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

eyvallah başkan, diğerinde misina, misina sarma dalgası falan yokmuş bunu görünce farkettim.

torbacı sorsam bu kadar uyarmazdınız bağımlılık için :D doğru düzgün bi alabalık yemek istiyorum ya, tek amacım bu.

derdin balık yemekse git al ye hiç bulaşma sinir bozuluyo :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek

Hocam derede olta ile değil de ağ ile yani saçma ile balık tutmak daha kolay. Dere kesme dediğimiz yöntem ile bolca balık tutabilirsiniz. Bu yöntem tarafımca denenmiştir. Bir çok kez bu şekilde derede balığa çıktık.

Bulunduğun yerden memnun değilsen yerini değiştir. Ağaç değilsin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    pala bunu yazdı

Hocam derede olta ile değil de ağ ile yani saçma ile balık tutmak daha kolay. Dere kesme dediğimiz yöntem ile bolca balık tutabilirsiniz. Bu yöntem tarafımca denenmiştir. Bir çok kez bu şekilde derede balığa çıktık.

saçmayı ve ada kesmeyide duydum gördüm ama becerebileceğimi sanmıyorum ikisi ni de.

@FiL3MAN deredekiler kadar lezzetlisini bulamıyorum, bi akraba vardı tutuyodu falan bana lakin birini vurup hapse girdi. artık tutamıyo :/

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    pala bunu yazdı

saçmayı ve ada kesmeyide duydum gördüm ama becerebileceğimi sanmıyorum ikisi ni de.

@FiL3MAN deredekiler kadar lezzetlisini bulamıyorum, bi akraba vardı tutuyodu falan bana lakin birini vurup hapse girdi. artık tutamıyo :/

Hocam tek kişi ile maalesef yapılamıyor. Bunun için bir kaç kişi, kazma ve kürek olması gerekiyor. :D Arkadaşların ile ya da aile ile yapılacak en iyi aktiviteler arasındadır. :D Tavsiye ederim.

Bulunduğun yerden memnun değilsen yerini değiştir. Ağaç değilsin.
Toplam Hit: 2814 Toplam Mesaj: 23
balık olta