Başbakan 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kedmesh
    kedmesh's avatar
    Erkek
    2001 yılına kadar, Türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca , tüm zamanların vede tüm hükümetlerin toplam net borcu 200 milyar dolar civarında idi.
    Yıl 2006 , AKP hükümeti ile birlikte toplam borç 300 milyar dolar civarında.Arada 100 milyar dolarlık fark var.yani hükümet biyerlerden Türkiye Cumhuriyeti adına 100 milyar dolar borç almış.Buna binayen tüm kamu kuruluşlarıda birer birer satılıyor ve bu satışlardan elde edilen toplam gelir de 40 milyar dolar civarında,
    yani toplam 140 milyar dolar para demek ama ne yazıktır ki bu hükümet bu topraklar üzerine bir ağaç bile dikmemiştir , bir çivi bile çakmamıştır.Şimdi soruyorum bu paralar nerde?.Bu vicdansız adama katlanamıyorum.Kimler zengin oldu bu paralarla?

Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    kimlermi? 3gun once dosenen kaldırımları bu kaldırım taslarının altındaki kum olmamıs diye tekrar doseten ve dosiyenlerden baslasak ust kademeleri saymıyalım en iyisi

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hükümete laf yok onlar bir numara.
    savunmaya geçerler birazdan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    yaa bu forum hergun giderek siyasi oluyo. Burda siyasetten baska bisey konusamayacakmıyız biz?
    arkadasım Türkiye tarihinde ilk defa nükleer enerji projeesine girmiştir. Okullar ve hastaneler için akıl almaz paralar harcanmıştır ve bunların hepsi yer zamanında Hükümet ve bizzat başbakan tarafından açıklanmıştır. işine gelen dinlemiştir, işine gelmiyen dinlememiş arkadan laf atmıştır.
    Bu paraların nerelere gitti açıkça ortadadır..

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek
    Nerede mi bu parA ?

Bir şantiye kuruldu köy yolu için gel'de gör nerede o paralar...

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    persian yazdığın şey olmadı ama şimdi.. :/

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kedmesh
    kedmesh's avatar
    Erkek
    arkadaslarım bu hükümetin satmış olduğu kurumların toplamı 40 milyar dolar diyorum.bi daha baştan yapmaya kalksan aşağı yukarı aynı paraya mal olcak.
    sen git bi de ustune bu ülkeyi 100 milyar dolar borçlandır

Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuMBeRoNe
    NuMBeRoNe's avatar
    Erkek
    bu özelletirmeler bence hiçde iyi bi karar deildi yabancı firmalar paraları kazanıp burda harcasalar tamamda adamlar kazanıyorlar kendinülkelerinde getiriyoralr orda luck yapıyorlar zaten tr de dolar az dahada azalınca doalr fırlıyor lira iniyor olan halka oluyor

benim burda anlamadığım bişi var ama ben ecevit zamanını hatırlıyorumda ozaman babam kan ağlardı şimdi ise işler güzel gidyor oğlum diyor babama şunu sorduğumda millet kazanamıyoruz işte şöyle böyle oluyor dediğimde siyasi yarası var diyor bilmem anlatabildimmi kardeşlerim...

bu haberleri nerden buluyorsunuz ya kaynak yok bişi yok

|Tandır Tava Gedli Hamur Tükendi| Akıl Başa Geldi Ömür Tükendi |
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    numberone senin baban isler iyi diyoda bu ulke senin babandan ibaret deyil bugun git rastgele bi esnaftan birini sec ve halini sor nasıl gecindigini tabi iflas etmemis esnaf bulabilirsen hangi ekonomiden bahsediyoruz?? herkez kan aglıyo kimsede para yok ciftci ac halk ac koylu ac fındık ureticisi de ac kaldı bide hukumet olucak salaklar fisko birligi istifaya cagırıo aq sanki fiskobirlik ac bırakıyo fındıkcıyı buyuyen bir ekonomi varsa eger ki tamamen palavra onun halk a buyumedigi kesin

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bende bişeyi merak ettim. Şimdi 140 milyar dolar borç olduğunu söylüyorsunuz da bunu nerden öğrendiniz. Öğrendiğiniz yeri söyleyin de biz de soralım bakalım borcumuz artmış mı? Teşekkür ederim.

Naber la?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delichoban
    delichoban's avatar
    Erkek
    Kuranda derki "Bir Fasık size bir şey ilettiğinde hemen araştırın"
    hemen kelimesine dikkat çekiyorum peki biz bugün duyduğumuz şeyleri ne kadar araştırıyoruz?
    Dipnot:sanane +1
Toplam Hit: 4290 Toplam Mesaj: 41