folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Başkanlık Sistemi Hakkında Düşünceleriniz

Başkanlık Sistemi Hakkında Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek

Merhabalar arkadaşlar başkanlık sistemi hakkında düşünceleriniz nedir? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sizin düşünceleriniz nelerdir?

Malum Türkiye'de bir çok etnik köken mevcuttur ve bu etnik kökenler cumhuriyetin ilanından sonra 1965 Nüfus sayımlarında bu yana etnik köken sorulmadığı için bir etnik kümenin nüfusunun ne kadar olduğunun tam olarak tespiti yapılamamaktadır.

Sizlerin düşüncesi nedir merak ediyorum.Geçen bir tahribat müridi olan " Ayro " http://www.tahribat.com/Forum-Cumhurbaskani-Secimi-Oy-Orani-Tahmini-Ve-Secim-Genel-Konusu-197797/  konusunda " Unbalanced " nickli arkadaşımız başkanlık sistemi ile ilgili bir post atmıştı bende ona hitaben cevap yazmıştım ve bugün haberlerde gördüm. http://www.ensonhaber.com/arinc-baskanlik-sistemine-gecmeyi-dusunuyoruz-2014-08-16.html Bülent arınç başkanlık sisteminin geleceğini. Arınç'ın Açıklama Metninde şu cümleler geçiyor.

''BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLECEK''

Türkiye’de geçen Pazar günü halk oylaması ile ilk kez cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldığını ifade eden Arıç, bugüne kadar parlamenter sistemin yarım yamalak uygulandığını ifade ederken, "Halkın yüzde 52’sinin oyu ile gelmiş bir Cumhurbaşkanı adeta yarı başkanlık sistemine doğrudan geçmiş gibidir" dedi. Hükümet’in 2015 seçimlerinden sonra anayasayı değiştirerek, başkanlık sistemine geçeceğini söyleyen Bülent Arınç, "Bu anayasada başkanlık sistemlerinden herhangi birisini, Türkiye için daha iyi yönetilebilir bir sistem olarak düşündüğümüz için, düşüneceğiz" diye konuştu.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında parti başkanlığından dolayı gerginlik olduğuna yönelik iddiaların asılsız olduğunu ekledi.

Bu konuda tahribat müridlerinin yorumlarını merak ettim.Acaba başkanlık sistemi hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Not: Mod arkadaşlar konu siyaset amaçlı açılmamıştır. Yönetim uygun gördüğü takdirde "siyasi düşünceleri meraktır." Konu silinmezse konuyu baltalayacak veya başka noktalara gelmeyecek şekilde tartışılmaması açısından lütfen diğer konular gibi çöpe gitmemesini rica ediyorum.Sonuçta Ülkenin geleceği açısından olan bir durum.

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Padişahım çok yaşa

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

burayı alalım yazarız sonra

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Tamamen rtenin egosunu tatmin etme amaçlı bir düzenleme, ayrıca bize parlamenter sistem bile fazla bu eğitim seviyesi ve medya düzeniyle. Bence babadan oğula geçsin yönetim biz de rahatlayalım seçim meçim bir sürü masraf

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

başkanlık sistemini uygulayan diger ülkelere bakalım , sanırım artıları biraz daha fazla gibi

:) mutluyum, huzurluyum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    buruksu bunu yazdı

başkanlık sistemini uygulayan diger ülkelere bakalım , sanırım artıları biraz daha fazla gibi

www.iticu.edu.tr/uploads/Kutuphane/dergi/s11/M00166.pdf

İstanbul Ticaret Üniversitesinin Pdf halinde yazmış olduğu döküman mevcut artıları eksileri nelerdir?

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Eyaletler kendi ekonomilerini kendileri çekip çevirdiği için para da aynı şekilde eyalet içerisinde kullanılıyor diye biliyorum. Bu durumda ülkenin en büyük sanayi kuruluşlarına sahip olması açısından marmara bölgesi epey zenginleşecek diyebilir miyiz?

Yinede ben hakkıyla bir başkanlık sistemine geçilebileceğini düşünmüyorum. Üniter devlette paralel devlet, ergenekon vs diye diye neler yaptılar, başkanlık sisteminde mi yapamayacaklar...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

şu an zamanı değil. biz henüz o seviyelerde değiliz.

yeni doğan bir yavru kuşu havaya atıp uç dersen ölür misal bu.

Atatürkün kurduğu Cumhuriyet ilelebet yeter bu memlekete.

kişiler fanidir. devlet bakidir. devletin çivisiyle oynamak doğru değildir.

kaygusuz tarafından 17/Ağu/14 02:18 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

Eyaletler kendi ekonomilerini kendileri çekip çevirdiği için para da aynı şekilde eyalet içerisinde kullanılıyor diye biliyorum. Bu durumda ülkenin en büyük sanayi kuruluşlarına sahip olması açısından marmara bölgesi epey zenginleşecek diyebilir miyiz?

Yinede ben hakkıyla bir başkanlık sistemine geçilebileceğini düşünmüyorum. Üniter devlette paralel devlet, ergenekon vs diye diye neler yaptılar, başkanlık sisteminde mi yapamayacaklar...

Aynen öyle, Marmara gelişirken doğuda Türkiyenin detroiti olur herhalde 3. ayda iflas ettiklerini açıklarlar.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Nesir bu baskanlik sistwmi biri aciklarmi

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

bence biz sıçtık daha farkında değiliz.

http://goo.gl/0i2Fv
Toplam Hit: 2086 Toplam Mesaj: 14