folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Basket Mi Futbol Mu ? Hangısı Daha Cok Kalori Harcatır

Basket Mi Futbol Mu ? Hangısı Daha Cok Kalori Harcatır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek

ibrahim_c bunu yazdı:
    -----------------------------
    hp32 oyuncular kafa vurmak ıcın zıplamıyorlar mı ??
    -----------------------------
    zıplıyorlar ama sürekli kafa vuran adam heralde hakan şükür gibi manyak olur :)

yani sürekli kafa vurmuyolar :) basketbolda karpuz yada kavun (sipidik iyi bilir :D) atışları hariç sürekli zıplıyorsun yani topu attığında sürekli zıplama bi tahrik etme bi tahriş bırakma hareketi içindesin o yüzden :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek
    ii de birinde 80 kiloluk kuvveti direk yere verip sıplıyorsun değierinde yatay yere verip kosuyorsun aynı sey değimi bide futbol cok duraksamalı dıyorlar ama baskettınde ondan gerı kalır duraksamaları yok

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek

Valla hocam sizin kafanız ne boka yatıyorsa onu oynayın :) ben futbol oynadım bi işime yaramadı basketbol oynadım 3 ayda 22 kilo verdim :)

futbol yinede teknik işi ilk başlayan yapamaz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    eğer ikisinden birisi diyorsan kesinlikle basketbol ama kalori yakcam diyorsan ya yüz ya da tenis oyna

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

eskiden çok pis futbol oynardım

arkadaşlar beni maradona diye çağırırlardı

ama okuldan bıraktırdılar futbolu :) derrs bokuna.

sonra biraz kilo aldım falan futbol oynamayı bıraktım

sonra tekrar kaleci olarak başladım.

basket zaten hayatımda beceremedim.

o delikten sokamadım şeyi bi türlü..

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

basketbol'da her oyuncu birden fazla yükümlülük taşır. sayı atmak, savunma yapmak, hücuma gitmek, kat etmek bunların başını çeker. bir basketbol oyuncusu ne pozisyonda olursa olsun maçın her dakikasında hareket halinde olmalı ve hızlı olmalıdır. aynı zamanda her oyuncu çabuk karar verme sorumluluğundadır. sahanın futbol'a göre küçüklüğü aldatıcı olabilir fakat dediğim gibi; bir basketbol oyuncusu 40+ dakika boyunca durmadan hareket halinde olmak zorundadır.

fakat aynı şey futbol'da her pozisyondaki oyuncu için geçerli değildir. kaleci, defans ve forvet oyuncuları ortasaha da sürekli hareket halinde ki bir oyuncu kadar kalori harcayamaz diye düşünüyorum. ha şu da var futbol fazlasıyla dayanıklılık ister. o yüzden antremanları daha ağır olabilir.

aslına bakılırsa bu gereksiz bir karşılaştırmadır. çünkü her iki sporun koşulları ve yapısı tamamiyle farklı olduğundan bu karşılaştırma pek sağlıklı olmaz.

kendinize ayığ olunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

basketbolda futbolda olduğundan daha çok kalori yakarsın kas yaparsın ve vücudun gerçekten gelişir. Bir de bence basketbol çok daha zevklidir

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

bence masatenisi... en çok kalori harcatan mı bilemicem ama galiba çok sayıda farklı kası çalıştırıomş..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hiDRa
    hiDRa's avatar
    Erkek
    Taekwondo :)

M£l£kl£rin Ninnil£riyl£mi Büyütüldünüz?¿... işt£ o Zåmån Ş£ytån"ın Fısıldådıklårını Dåhå iyi Duyåbilirsiniz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Futbol en iyi kalori harcatır.

1- sahası büyüktür

2- oynama süresi daha fazladır.

3- daha az dinlenirsin.(ki kalori harcamak için birebir)

4- Ayağına top gelmese bile mal mal koşmuş olursun.Futbol oynamamış olsan bile koşmuş olursun.kimbilir kaç km koşarsın ama farkına varmazsın.

5- Eğer iddaaya girip oynuyorsan sakıncalı olabilir.Mİsal kazanana köfte ısmarlıcaz derseniz.Verdiğin kalorilerin baya bir katını geri almış olursun.Tabi sen kaybedersen o başka.Kaybedersen iki durum ortaya çıkar biri iyi biri kötü

iyi durum şudur ki . paranda azalmaya başlar zamanla.Aç kalırsın birşey yiyemez kalori verirsin :D:D:D

kötü kısmı.ULan köfteleri zaten biz ısmarlıcaz(ısmarlamassan sen yersin kalori alırsın onun için sen ısmarlıyorsun)Köfteyi ben ısmarlıcaksam zaten kaybetmemiz gerekecek.En iyisi ben koşmayayım şu çimenlere uzanayım dersen.bu sefer kalori yakamamış olursun.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 4996 Toplam Mesaj: 35