folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Baskı İşleriyle Uğraşan Var Mı? 35X50 Tarama Yapılacak

Baskı İşleriyle Uğraşan Var Mı? 35X50 Tarama Yapılacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Selam tbt müridleri.

Eşim bir aralar ebru sanatı ile uğraştı ve elimizde 35x50cm ölçülü 90 küsür ebru kağıdı var. Bunları taratıp JPG formatında dijital ortama aktarmak istiyoruz.

Şimdilik en uygun tanesine 1TL dediler. Düşününce 90-100TL de bana biraz tuzlu geldi. Hatta şuursuzun biri tanesine 5TL istedi, sola döndüm uygun adım çıktım dışarı :)

Bizden bu işi illa yapan vardır. Normalde fiyatlar nedir? Daha uyguna yapabilecek varsa bağlantı kurabilir miyiz? Hem ticaret yapmış oluruz, hem de tanışıp çayınızı içerim(çayı da ben öderim).

Acemilik döneminden bir örnek göndereyim;

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kuru demi boyalar makinaya koyunca makinayı kirletmeyecek ?

konica türü makinalar seriye takıp tarar onuda onlarda büyük kırtasiyelerde var 

normal fiyatı ise 25-50 kuruş felan 

bodruma yakınsan yolla halledeyim ben sana (yollarsan paketin içine 1 tane camel dark blue koy :D )

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bilirim ne soyguncu olduklarini :)

ben alıyordum parayı benim bile vicdanim sızlıyordu. Emir kulusun ama :(( 

Matbaaya sorma ( matbaada çok iş oldugundan bu tip işler çok uğraştığindan isçiler bilerek çok söylüyor ki ya yaptigima değsin diyor yada hiç yaptırmasın. 

digital baski yerleri yada büyük kitapçıların yaziciları bu boyut yapabiliyor. Onlara söyle.ben bile matbaaya gitmiyorum :)

Kitapcidan 0.25 kr sa baski bile aldım. Ama ayni sokakta 2 dükkan ilerideki 2 tl istedi :) soracaksin biraz. 

Ek: tasavvuf dini kitap satan yerler daha ucuz oluyor. Test ettim :)

futurist tarafından 16/Ağu/17 14:12 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

RimPalace;

boyalar kuru hocam, su veya buhar görmediği sürece boya akmaz, makinaya hiçbir etkisi olmaz. Ebru işini az çok duymuşsundur, kitreden çıkarıldıktan sonra kurumaya terk edilir. Yalnız makinalar bu kağıdı otomatik alamazlar. Kağıtlar ebru yapım aşamasında su gördüğü için köşeler falan kıvrışık vaziyette. O nedenle el ile cama yerleştirilip taranması gerekiyor.

Ben istanbuldayım. koca istanbulda yapacak bulamazsam kargo ile yollarım, bu durumda fiyatı yeniden konuşuruz. Cuğara işi kolay, onu da hallederiz :D

futurist;

hocam burada tasavvuf kitap satan bir yer görmedim, gözlemlerine ben de katılıyorum, buralar ben de dahil komple kafir :D

Ben halkalı merkez mh. deyim. buralarda bu işleri pek yapan yok. İstanbul içi ulaşımı kolay bir yer önerirsen ve referans olursan sayende bu işi çözeriz :D

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

35x50 tarama biraz zor hocam. bende bu tarz büyük taramalarda yere koyup yüksek yerden 90 derecelik dik açıyla çözünürlüğü ve kalitesi yüksek makinelerle çekip photoshoptan ince ayar yaparak çözüyorum.

önerim o şekilde yapman daha doğru olur hatta DSLR makinen varsa o tarz makineler daha güzel çekiyor taramadan daha etkili olur..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hocam konu acılmısken yazayım dedim , Poşet Baskı yapan varsa banada lazım oldu da iletisim kurabilirsek çok sevinirim 

Roark tarafından 16/Ağu/17 15:53 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı

35x50 tarama biraz zor hocam. bende bu tarz büyük taramalarda yere koyup yüksek yerden 90 derecelik dik açıyla çözünürlüğü ve kalitesi yüksek makinelerle çekip photoshoptan ince ayar yaparak çözüyorum.

önerim o şekilde yapman daha doğru olur hatta DSLR makinen varsa o tarz makineler daha güzel çekiyor taramadan daha etkili olur..

Hocam aklıma ilk gelen zaten o yöntem ama hem makinam yok, hem de çok zor bir iş makina ile çekmek. makinanın illaki sabitlenmesi lazım ve ışık olayları çok iyi ayarlanması gölge çıkmaması lazım. benim onu yapabilecek düzeneğim yok maalesef.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

bir UP olsun, geceniz mübarek olsun...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

35x50 imiş kağıtlar benim makinalara sığmaz onlar a3 +2cm alıyo

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

35x50 imiş kağıtlar benim makinalara sığmaz onlar a3 +2cm alıyo

Canımız sağolsun hocam, arayışa devam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Maalesef bilmiyorum oraları.  tavsiye durumum olamıyor. Ama arkadaşın dediği fotoğraf çekmede iyi fikir.

Bazi cep telefonları süper kalite çekiyor

Yere koyma balkon, cam kenarı  gibi bol isikli bir yerde gölgen düşmeden verevsiz dikey şekilde çekersen aynı şeyi yakalarsın.

Ben bu mantikla kendime biyometrik foto yaptim. Selfi ile. Ve hicbir kurum fark etmedi :))

futurist tarafından 17/Ağu/17 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 1535 Toplam Mesaj: 12
ebru ozalit tarama