Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Merhabalar elime telefon geçiyor samsung eski telefonları özellikle bunlarda sorun, bataryalarda genelde karşılaştığım bataryanın birden anıden yüzde olarak düşmesi, normalde batarya daha az olduğundan oluyor bu sorun herhalde bunun tam terside oluyor.

mesela şuan batarya yüzde 1 gösteriyor ama 10dk bitmiyor böyle bir sorun kısaca bunun çözümüne internetten baktım ve düzelmedi tam olarak

*#2028* gibi bir kod girdim onla denedim batarya yüzde 20 yüzde 30 yüzde 17 oldu bende dedim tam olarana kadar deneyim ama kalibre edemedim.

benim istediğim batarya bitik olsada yüzde olarak doğru göstermesi mesela batarya bitik ama yüzde doğru olçak kapasitesi atıyorum 3000 mah

bataryalı telefon bunun gerçek değer 2000 mah ölü hücrelerden dolayı bu bunu böyle yüzde olarak göstersin istiyorum.

sorunu anlatabildim umarım bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa şuan 15dk oldu daha telefon şarj %1 şaka gibi:D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

up olsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bataryayı %100e kadar şarj et dolduğunda dene bakalım kalibre olacak mı.

Batarya pert olduysa ve stabil voltaj veremiyorsa, anlık olarak değişken voltajlarda değişken %ler görebiliyor olabilirsin

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Bataryayı %100e kadar şarj et dolduğunda dene bakalım kalibre olacak mı.

Batarya pert olduysa ve stabil voltaj veremiyorsa, anlık olarak değişken voltajlarda değişken %ler görebiliyor olabilirsin

denedim hocam olmuyor başka yöntem varmı dedimde internete baktım pek bişey bulamadım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşım benzer sorunlarla, dertlerle bende uğraştım. dost acı söyler; bende çok değişik şeyler denedim sonuç= hepsi boşunaymış :D bir sürü ilginç ilginç şeyler denedim baktım bişey değişmiyor sinirlendim en sonunda paraya kıydım yetkili ana bayisinden orjinal batarya aldım. sonuç= hiçbir sıkıntım kalmadı :D   (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

arkadaşım, benzer sorunlarla, dertlerle ben_de uğraştım. dost acı söyler; ben_de çok değişik şeyler denedim. sonuç= hepsi boşunaymış :D bir sürü ilginç ilginç şeyler denedim, baktım bişey değişmiyor sinirlendim, en sonunda paraya kıydım, yetkili ana bayisinden Orjinal batarya aldım. sonuç= hiçbir sıkıntım kalmadı :D   (;

~konuyla alakası yoktur.~

hüleyn @ajan1111,  hastayım sana haa., 

matematik kafası var sende de. o Eşittir ne öyle. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 07/Mar/21 00:24 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Kardiş derdini seveyim, benim pilim %100 iken tamamen bitirmek max 10 dakika alıyor, %1'den %0'a gidene kadar yepyeni batarya da o civarda göttürebilir onun da amacı bak bitiyor amk git şarja tak rezervidir zatetn %0'da bile kapanması bi süreyi alır sırf sen o şarj aletini sokabil diye gördüysen. 

Eğer toplam kullanımdaki şarj bitme süren tam pil için bir saatten az değil ise Obsesif kompulsif bozukluğundan bir piskiyatrik kliniğe başvurmanı öneririm. Değilse de BURAYA TIKLA anlarsın kolayca.

Çok yakın bir arkadaşımı silahı çekip vuracaktım amk şekspir draması yapıyor ibne diye neymiş %100 den %50 ye düşme süresiyle %50'den %0'a düşme süresi aynı değilmiş diye. Şimdi yazarken bile sinirlendim aq 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 1174 Toplam Mesaj: 7
samsung telefon kalibrasyon kalibre etmek telefon batarya