Bavulda Drone Getirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Hangi hava limanına ineceksin? 

İmza mı? O da ne demek?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Atatürk'e ineceğim sonra iç hatlardan Adnan Menderes İzmir.

Koca hestiy aya bedenem ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Droneların seviyesine göre değişiyor o olay. Drone kullanmak için ehliyet filan olayları da var çünkü. Biraz şans işi seninki. Drone kullanımı arttıkça kazaları da oldukça fazla arttı bu yüzden tedbirler alındı baya bir. Ülkemiz biraz geriden takip etse de sıkıntı çıkabilir gümrükte. Çünkü yurtdışında bebek arabasına çarpıp ağır yaralanmalara ve adamın tekinin kafasına çarpıp gözünü kaybetmesine sebebiyet veren durumlar oldu. Bu yüzden pek sıcak bakılmıyor artık dronelara.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

sökülüp takılabilen aletler değilmi bunlar? sök parça halinde geçir içeri. tr'de tekrar monte edersin. 

Caglar.Boss
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acidburn81
    acidburn81's avatar
    Erkek

Merhaba, yeni üye olabildiğim için konulara göz atarken rastgeldim ve cevaplamak istedim...

Aynı şekilde yurtdışından DJI Phantom 3 Pro. drone getirtmek için bende oldukça uğraştım ama en nihayetinde Türkiye'den almaya karar verdim...

Öncelikle Amerikaya sık sık giden bir akrabamdan rica ettim, kendisinin gidip herhangi bir DJI satan yerden almaya vakti olmadığı için ben Türkiye'den kredi kartı ile ödeme yapıp bulunduğu adrese drone un kargolanmasını istedim, ancak ödemeyi yaptıktan bir kaç saat sonra benimle irtibata geçtiler ve dolandırıcılık olaylarına karşı yurtdışı alışverişlerinde kredi kartı bilgisi girenlerden kimlik istediklerini söylediler.

Kimliği yolladım ama ikna olmadılar :) Bu seferde kredi kartını tarayıp göndermemi istediler , onu da yaptım yine ikna olmadılar (kredi kartının üzerinde resim yokmuş :) bu yazışmlar 1 haftamı aldı, akrabamda döneceği için vazgeçtim ancak olaylar burada bitmedi :)

Kredi kartımdan çekilen meblağ çok uzun bir süre iade edilmedi, bankalara yazdım, yurtdışına yazdım vs. 10 günde böyle geçti , 10 günün sonunda dolar kuru yüzünden de biraz zarar ederek paramı geri almayı başardım.

Diyelim ki bir şekilde ödeme olayını gerçekleştirdiniz;

- Drone u yanında getirecek kişi dronu bagaja vermemesi gerekiyor, içerisinde pil olduğu için, onun dışında gümrükte de hatırımda kaldığı kadarıyla %10 - %20 arası bir vergi kesintisi var.

Tüm bunları doğru şekilde yaparsanız gelmeme gibi bir durumu yok, ama yurtdışından kargo ile gelecek ise sorun yaşayacağınıza EMİNİM...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

ya hocam biraz şans o işler, ama bavula bakarlarsa sıkıntı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

ürün neden bu kadar ucuz, ne yaptın aldın mı hocam kalitesi nasıl?

. . .. . ... .
Toplam Hit: 2629 Toplam Mesaj: 18
drone gümrük amerikadan alışveriş gümrük sorunu