folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Kilit bazı sorularım var eğer cevap verebilirseniz çok mutlu olurum :) 

1- Bedelli askerlik şu an 80.064tl ve 2023'e gireceğiz, 2023'e girdiğimizde zam dönemi olan şubat ayında memurlara, asgari ücrete zam yapılınca bedelli askerliğede yapıyorlar mı? yoksa belirli bir dönemi bekliyorlar mı? ve sizce 2023'te bedelli askerlik kaç lira olur? 

2- Bedelli askerliğe 2023 yılı içerisinde başvurduğumda kesinlikle 2023 yılı içerisinde bir celp döneminde gitmek zorunda mıyım? yoksa bedelliye başvurdum 1-2 sene öteleyebiliyor muyum? 

3- Bedelli askerlik başvurusu yaptım ve aynı dönemde okula başladım okul tecil ediyor mu? bu durumda hem bedelli parasını vermiş hem okul sayesinde tecil süremi uzatmış olabilir miyim? bu durumda devlet bana sen 2023 parası verdin okul sebebiyle 2025'e uzattın 2025 parasının üzerini vereceksin vs der mi? 

vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkürler. 

1- bildiğim kadarıyla 6 ayda bir zam yapılıyor. Böyle de devam edecek.

2-Başvuru yaptıktan sonra ne zaman çağırırlarsa o zaman gitmek zorundasın. Hastalık vs gibi mazeretler olursa raporu gösterirsin de, onun dışında mazeret kabul edilmiyor.

3-bilemedim onu ama bedelliye başvuruyorsan bildiğim kadarıyla gideceksin. Uzatma, öteleme hiç duymadım, olmaz. Bunu şöyle düşün, bedelli değil normal askerliğe başvuruyorsun ama sonra diyorsun ki ben okul okuyorum. Yemezler ticaret. Okul okuduğunu zaten biliyorsun, o zaman bedelliye başvuru yapma derler. Kaçış yok yani. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

1- Bedelli askerlik şu an 80.064tl ve 2023'e gireceğiz, 2023'e girdiğimizde zam dönemi olan şubat ayında memurlara, asgari ücrete zam yapılınca bedelli askerliğede yapıyorlar mı? yoksa belirli bir dönemi bekliyorlar mı? ve sizce 2023'te bedelli askerlik kaç lira olur? 

2- Bedelli askerliğe 2023 yılı içerisinde başvurduğumda kesinlikle 2023 yılı içerisinde bir celp döneminde gitmek zorunda mıyım? yoksa bedelliye başvurdum 1-2 sene öteleyebiliyor muyum? 

3- Bedelli askerlik başvurusu yaptım ve aynı dönemde okula başladım okul tecil ediyor mu? bu durumda hem bedelli parasını vermiş hem okul sayesinde tecil süremi uzatmış olabilir miyim? bu durumda devlet bana sen 2023 parası verdin okul sebebiyle 2025'e uzattın 2025 parasının üzerini vereceksin vs der mi? 

1 ocak ve 1 temmuzda zam oluyor.

2 2024 yılında gidiyorsun o yıl içerisinde gidemiyorsun sevk yeri ve tarihin ocağın son haftası cuma açıklanır genelde, örn martta başvurdun ocakta öğrenirsin 31 aralığa kadar tecilli gösterir. 

3 bunu tam bilmiyorumda öğrenci işlerine bildirirsen mazeret sınavlarına alıyorlar seni döndüğünde öyle giriyorsun, bedellide 1 yıl sonra gidiyorsun zaten. fakat tecil durumu hakkında bilgim yok yök e falan sormak lazım net bilgiyi.

Öyleyse ben örnek veriyorum 2023 mart ayında açıldı ve bedelli askerliğe başvuru yaptım, 2024 aralık ayına kadar tecilli mi oluyor? doğru mu anladım? 

zaten bir nokta da bedelli askerlik yapmayı düşünüyorum ancak bu fiyatlar iyi mi yoksa seçim önü bir şey olur mu diye düşünüyorum, seçim önü bedelliye bir şey yapacaklarını çok sanmıyorum ama. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    insidae bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

1 ocak ve 1 temmuzda zam oluyor.

2 2024 yılında gidiyorsun o yıl içerisinde gidemiyorsun sevk yeri ve tarihin ocağın son haftası cuma açıklanır genelde, örn martta başvurdun ocakta öğrenirsin 31 aralığa kadar tecilli gösterir. 

3 bunu tam bilmiyorumda öğrenci işlerine bildirirsen mazeret sınavlarına alıyorlar seni döndüğünde öyle giriyorsun, bedellide 1 yıl sonra gidiyorsun zaten. fakat tecil durumu hakkında bilgim yok yök e falan sormak lazım net bilgiyi.

Öyleyse ben örnek veriyorum 2023 mart ayında açıldı ve bedelli askerliğe başvuru yaptım, 2024 aralık ayına kadar tecilli mi oluyor? doğru mu anladım? 

zaten bir nokta da bedelli askerlik yapmayı düşünüyorum ancak bu fiyatlar iyi mi yoksa seçim önü bir şey olur mu diye düşünüyorum, seçim önü bedelliye bir şey yapacaklarını çok sanmıyorum ama. 

yok 2023 aralıga kadar tecil 2024 ocakta acıklanır o yıl içerisinde gidersin.

fiyat hertürlü artacak hızlıca yapman daha iyi olru bence, seçimden dolayı çok gelişme olcağını sanmam artık zira geçen aylarda af getirdiler zaten yoklama ve bakalara bedelli hakkı verdiler. 1 ocakta artacak her türlü.

okul konusu yök e sorabilirsin ama arkadaşa katılıyorum yemezler büyük ihtimal

insidae tarafından 31/Eki/22 11:24 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

sıkıntı çıkmasını istiyosan çıkar istemiyosan çıkmaz

Toplam Hit: 1668 Toplam Mesaj: 24
askerlik