folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Sınıflandırma Sonuçları Açıklandı

Bedelli Sınıflandırma Sonuçları Açıklandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    whopper bunu yazdı
    317seref bunu yazdı

Askerlikten siyrilma yolu var mi? Bu para verilecek gibi degil.

ozellikle benim gibi yurt disinda yasayan kisiler icin 105 k ode diyorlar Ben 10 k odemek istemiyorum aldiklari vergiler ve gereksiz otvler ile soydular yeterince

artik yakalama olaylari yok ceza kesiyorlar. bilen var mi tarife nasil. ben sahsen 100k falan vermem oyle bir dunya yok. 

edit. 2023 yili icin bu yakalanma ucretleri de degismis. 10 tl olan gunluk ucret 40tlye cikmis. parayi sanki yoldan topluyoruz. yine de daha mantikli tabii 100kya gore

Mantıklı değil. Asker kaçağı olduğun için bildiğim kadarıyla çalıştığın firma sigorta ödeyemiyor bu da probleme sebebiyet veriyor. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Micko bunu yazdı

15 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI/AMASYA MERKEZ - Mayıs  4 teslim

askerlikten anlamam ama amasya hakkında soracağın bir şey varsa cevaplarım usta :) 

Herkes güzel yer diyor. Mayıs soğuk olur mu yoksa orta mı ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    Micko bunu yazdı

Aradan uzun zaman gecti ama sorun varsa sor hocam

Teşekkür ederim hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Micko bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı
    Micko bunu yazdı

askerlikten anlamam ama amasya hakkında soracağın bir şey varsa cevaplarım usta :) 

normalde ısınamaya başlıyor o vakitlerde ama son bir kaç senedir havaların ayarı kaçtı muhtemelen soğuk olur sen ona göre tedbirini al en kötü mayıs geceleri soğuk oluyor.havası samsun gibi dengesizdir güneşliyken bir anda yağmur yağabilir haberin olsun :d genelde askerlik için gelenler şehrin pahalı olduğunu söylüyor ama bence değil

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    whopper bunu yazdı
    317seref bunu yazdı

Askerlikten siyrilma yolu var mi? Bu para verilecek gibi degil.

ozellikle benim gibi yurt disinda yasayan kisiler icin 105 k ode diyorlar Ben 10 k odemek istemiyorum aldiklari vergiler ve gereksiz otvler ile soydular yeterince

artik yakalama olaylari yok ceza kesiyorlar. bilen var mi tarife nasil. ben sahsen 100k falan vermem oyle bir dunya yok. 

edit. 2023 yili icin bu yakalanma ucretleri de degismis. 10 tl olan gunluk ucret 40tlye cikmis. parayi sanki yoldan topluyoruz. yine de daha mantikli tabii 100kya gore

Mantıklı değil. Asker kaçağı olduğun için bildiğim kadarıyla çalıştığın firma sigorta ödeyemiyor bu da probleme sebebiyet veriyor. 

ben yurt disinda yasiyorum hocam. giris cikislarda bir sorun olmuyor diyorlar ama mevzuati okuyunca askerlik subeye getirilir falan yaziyor. anlayamadim tam. yani biri cikip mevzuati uygulamaya karar verse askere mi gidecez aninda anlayamadim,

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek
    aylmz bunu yazdı
    dodger bunu yazdı
    aylmz bunu yazdı
    dodger bunu yazdı
    yemillie bunu yazdı

2 şubat erzincan, var mı gidecek mürid?

Sonunda bir Erzincan a denk geldim :/ benim de gidiş 2 martta olacak

Sanırım aynı zamanda aynı yere gidiyoruz 

Hayırlı olsun hocam, görüşmek üzere :)

Şöyle bir blog yazısı buldum, 3 yıl önce yazılmış. Genel bir bilgi veriyor 

https://fatihozdemir.medium.com/bedelli-askerlik-deneyimlerim-erzincan-59-topcu-egitim-tugay-komutanligi-45fa8f8a5427

Eyvallah hocam, inceliyorum şimdi

Se...a...se...deneme..deneme..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Micko bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı
    Micko bunu yazdı

normalde ısınamaya başlıyor o vakitlerde ama son bir kaç senedir havaların ayarı kaçtı muhtemelen soğuk olur sen ona göre tedbirini al en kötü mayıs geceleri soğuk oluyor.havası samsun gibi dengesizdir güneşliyken bir anda yağmur yağabilir haberin olsun :d genelde askerlik için gelenler şehrin pahalı olduğunu söylüyor ama bence değil

teşekkür ederim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bilecik deyince bana bir gülme geliyor. :D Ama şansına küs komutanımızın başka bir şehire tayini oldu diye biliyorum.

Bilecik :) 5 senem geçti orada, zaman su misali gerçekten. Ahmet ve Kaan ile tanışma fırsatı buldum bu süreçte. :)

@sanane artık Ankara'dayım.

@ayd senin için de hayırlısı olsun, Bilecikle bağlantılarım var hala, birşeye ihtiyacın olursa mutlaka ulaş bana. Ama öğrendiğim kadarı ile herşey ultrasoft geçecekmiş, bu hafta eğitimde giyeceğiniz kıyafetlerinizi planladık yoldalar. :)

Hocam ne zaman oradaydın? Acemiyi orada yaptım şimdi Çukurcadayım merak ettim :)

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bilecik deyince bana bir gülme geliyor. :D Ama şansına küs komutanımızın başka bir şehire tayini oldu diye biliyorum.

Bilecik :) 5 senem geçti orada, zaman su misali gerçekten. Ahmet ve Kaan ile tanışma fırsatı buldum bu süreçte. :)

@ayd senin için de hayırlısı olsun, Bilecikle bağlantılarım var hala, birşeye ihtiyacın olursa mutlaka ulaş bana. Ama öğrendiğim kadarı ile herşey ultrasoft geçecekmiş, bu hafta eğitimde giyeceğiniz kıyafetlerinizi planladık yoldalar. :)

Hocam ne zaman oradaydın? Acemiyi orada yaptım şimdi Çukurcadayım merak ettim :)

Ağustos 2017 - Temmuz 2021 Eğitim Tugayı

Temmuz 2021 - Temmuz 2022 İl Jandarma.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    qoqo bunu yazdı
    Easx bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ağustos 2017 - Temmuz 2021 Eğitim Tugayı

Temmuz 2021 - Temmuz 2022 İl Jandarma.

Komutan'ım Bilecik'in en kötü halini ve biraz daha kötü halini görmüş. Neyse en azından Kayı plaza açıldıktan sonra arkadaşları götürebileceğin bir yer olmuştur umarım :D 

Toplam Hit: 4128 Toplam Mesaj: 46
bedelli askerlik