folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Beden Dili Ve Hitabet -İstek-

Beden Dili Ve Hitabet -İstek-

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Arşivinde ; beden dili , hitabet , etkili konuşma/iletişim teknikleri , yüz okuma teknikleri vb. konularda , elinde e-kitap veya videolar olanlar paylaşabilir mi ?

Önceki konulara baktım ama linklerin tümü patlamış durumda .

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Burayı alayım ; şu an kitapların ve yazarların tam isimlerini hatırlamıyorum ama Türkiye'ye döndüğümde yayınlarım. Aklıma ilk gelen ;

21 günde NLP (güzel kitap);

Beden dili kitaplarının hepsi birbirine benzer. İlginç seminerler harici hiçbir yerden adam gibi öğrenemedim. Bedne dilini öğrendiğim seminerlerde kız tavlama ile ilgili uzun uzun konuşan dayıların seminerleriydi.

Hitabet kısmına gelirsek ; bu işi çözmenin en yararlı yolu kendini videoya çekmendir. 

Konuşmanı %50 şeklinde yavaşlat ve bir ritimle anlat (internette bir sürü kaynak var) . Bir yazıyı yada ignilzice dersinde yapacağın sunumu kaydet ve tekrar tekrar izle... Sonunda düzelteceksin.

Sağlam sunum yapan insanlardan birini (örn: Steve jobs :) izle. Seminerlerini indirip izledim ve neyi nasıl yapman gerektiği konusunda iyi fikir verir. Yotuube'da bunun için bir sürü video bulabilirsin ama İngilizce.

---

Maalesef birşeyler öğrenmek için Türkçe yeterli bir dil değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Senden mesaj bekliyordum ama bu şekilde değil :( Hocam elinde hiç seminer videoları veya e-kitaplar yok mu nete yükleyebileceğin ? Bu arada konuşma için önerin olan video yönetimini deneyeceğim sağol  :)

Edit: Türkçe paylaşım tabiki , maalesef ingilizcem yetersiz ...

CameL tarafından 04/Ara/12 22:48 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Her şey köklü bir empati ile açığa çıkabilir önce bunu başarmayı dene.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

bende önerileri bekliyorum

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Her şey köklü bir empati ile açığa çıkabilir önce bunu başarmayı dene.

hocam sadece üç nokta koysan da yeterdi bence
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    CameL bunu yazdı

Senden mesaj bekliyordum ama bu şekilde değil :( Hocam elinde hiç seminer videoları veya e-kitaplar yok mu nete yükleyebileceğin ? Bu arada konuşma için önerin olan video yönetimini deneyeceğim sağol  :)

e-kitap varda kim bilir nerde iblmiyorum çok iyi değildi. Isınamıyorum e-kitaplara ama bakarım.

---

Şerif İZgören falan izle var youtube'da.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    CameL bunu yazdı

e-kitap varda kim bilir nerde iblmiyorum çok iyi değildi. Isınamıyorum e-kitaplara ama bakarım.

---

Şerif İZgören falan izle var youtube'da.

Onun videolara başladım , ama netteki videolar çok bölük pörçük . Neyse araştırmaya devam ediyorum , buralarda paylaşımlarda bulunanlar olursa iyi olur :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konuşma üzerine burada söylediğim kitabı edin hocam

http://www.tahribat.com/Forum-Iletisim-Sikintisiyla-Ilgili-Kitap-Onerisi-Istek-169320/2/#2019364 

ben nlp tekniklerini pek sevmedim. bir türkçe eğitim cdsi vardı bende, adam çıkıyor anlatıyor bir şeyler falan da pek samimi ve etkili bir yöntem

gelmedi her ne kadar çok tanıtılsa da övülse de. bahsettiğim kitabı okuduktan sonra eminim bakış açın çok değişecektir :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bende Ahmet Şerif İzgören'in kitaplarını ve videolarını öneririm. Gerçekten faydalı ve elle tutulur bilgilere yer veriyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mostro
    mostro's avatar
    Erkek
    aç tv yi spor bakanı suat kılıç ın açıklamalarını izle.ellerine baksan yeter hocam

imzadan imtina etti.
Toplam Hit: 2038 Toplam Mesaj: 13