Belgelerim.Exe Bu Ne Böyle !!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3LaX
    R3LaX's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bilgisayarımdaki hemen hemen tüm dosyaların uzantısı exe olarak görünüyor ve bi yerden başka bi yere kopyalarken sadece klasörü taşıyor içindeki verileri taşımıyor yani siliyor. Teknik servis için dışardan bi makıneyı ağa takmıştım ve bu tüm pc lere bulaştı. Çözümü nedir bu illetten nasıl kurtulabilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    virus bulasmis gecmis olsun, guncel bir antivirus ile tarama yaptir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

virüs o, hatta sağ tıklarsan açıklamada şirket adımı ne "gy" yazıordu, eğer aynı şeyden bahsediyorsak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    kaspersky sitesinden pc ni ücretsiz taratıp virüsleri bulmanı yarıycak bi sistem var. Javascriptle pc ne bi program kuruyor onla pc ni tarıyor virüsleri buluyor ama silmiyor. O şekilde virüsü bulup silmeyi dene olmassa, avira antivirüs ü dene.

Long Live Turkey..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3LaX
    R3LaX's avatar
    Erkek
    işin ilginç yanı pc ye format attım yinede düzelmedi aynı sorun devam ediyor
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek
    Nod32  kesin çözüm.

Was here...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

aynısı banada olmuştu:) arkadaşın flash tan veri kopyalıcaktım. veri de aynı virüs oldugu için banada bulastı anti yi tekrar çalıstırınca farkettim. nasıl kurtuldugumu anlatiim.

bendede klasör uzantısı exe oluodu. kasperi açınca exe yi virüs olarak gördüğü için siliyodu, bu durumda klasörde gidiyo. ama aynı isimde bi klasör acamadıgımı farkettim. gizli klasörlerde acık gene bişe yok. cmd ye girdim.

bulundugum dizine geldim. klasöre girince farkettim böle bi klasör var. adres çubuguna dizini yazınca içindekilere ulaştım. [antivirüs açık olmalı ;) ] içindekileri başka bi klasöre kopyaladım. içini tamamen sildim. sonra cmd den

(d: dizinindeyim) programlar klasör adı

rd programlar

yazdım o klasör kalktı. aynı isimde yeni bi tane oluşturup içine verilerimi taşıdım.

eğer gerçekten önemli verilerin varsa uğraş :) yoksa format at dicem formatta da aynı diosn. sebebi örneğin sen c: partisyonuna format atarsın. d: de kalır. pc acılınca d: den tekrar gelir.

dediğim yolla verilerini başka bi hdd e taşı

ondan sonra 2 sürücüyüde biçimlendir.

kolay gelsin...

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Bunun adına virüz derler öyle bir anda sisteme girerler siz burada necisiniz nesiniz demezler (Virüs Programları).Girersek fena gireriz durumu oluşmuş kardeş geçmiş olsun hemen tarat.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

eğer formata rağmen gitmemişse bence;

en az çift disk sürücüsü var ve sen c sürücüsüne format attın hali ile.

Diğer sürücülere dikkat derim hocam.

Not: eğer benim düşündüğüm gib değilse senin formattan sonra kurduğun yada attığın dosyalarda da virüs olabilir.

Şimdi adamın aids olmuş ve karısına da bulaşmış. Sonra aids olduğunu duyunca hemen tedavi olmuş ama adam her hafta yine hastalanıyormuş. sonra doktor demiş sen karınıda getir ve ikinizde tam iyileşene kadar cinsel ilişki yok.

Kardeş sende PC'ne bir müddet cinselliği yasakla bence :):):):)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hyb
    hyb's avatar
    Erkek
    formatta para etmediyse d klasörünü incele

........................................
Toplam Hit: 5948 Toplam Mesaj: 15