Besten Çıkmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

3 yili doldurdum cikmak istiyorum die ahe yi aradim

Ancak sagolsunlar odedigim anaparanin bile altigini verecegiz diyorlar

Faizini ve %15 devlet katkisini gectim adamlar anaparayi bile tam olarak vermeyiz diyorlar

Var midir bunun asli astari, bilgili arkadaslar yazarsa sevinirim. 

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

5 seneden önce çıkarsan yönetim gideri kesiyorlar. Benzer olay başıma geldi ana para kadar aldım getiri ve %15 devlet katkısı bankaya kaldı. 

Bu süre duruma göre değişebilir çağrı merkezine kaç sene sonra çıkarsam kesinti olmaz diye sor istersen

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Bese zorunlu girdikten 3 ay sonra çıktım, verginin vergisini dahi aldılar, tam bilgim yok ama muhasebeciniz yada bu işe kim bakıyorsa o daha iyi bilebilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

6 yıl tamamlamadan çıkma. Hatta bence hiç çıkma ama para yatırma da. Mantıklı bir fona yatır parayı enflasyon karşısında ezilmesin.

Benim de vardı BES 2012 den 2018 e kadar. Tüm parayı Kamu Dış Borçlanma Araçları fonuna yatırmıştım. Toplam yatırdığım para 14k iken çıkarken çektiğim para 34k idi.

Bu arada her türlü gelir vergisi de alacaklar onu da unutma.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

TL olarak değil de gram altın olarak değiştiren arkadaşlar olmuştu ödemelerini sanırım bizim kurumda, onlar baya kar etmişlerdi.

bu memlekette parayla ilgili zorunlu yapılan hiçbir şey vatandaşın faydasına olmamıştır.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Şöyle bir sayfa var

https://www.anadoluhayat.com.tr/bireysel-emeklilik/emeklilik-yatirim-fonlari

Burada BES Fonlarının içeriği var.

Fonların içerdiği dağılımları inceleyerek,

kendinize göre en fazla kar getireceğini düşündüğünüz fona geçiş yapabilirsiniz.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

benim de maaşımdan düzenli olarak kesilmekte. iptal etmeli mi etmemeli mi bilemedim. dursun mu öyle? anlamıyorum da nedir ne değildir.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

benim de maaşımdan düzenli olarak kesilmekte. iptal etmeli mi etmemeli mi bilemedim. dursun mu öyle? anlamıyorum da nedir ne değildir.

Hocam eğer maaşından birikim yapamıyorsan dokunma devam etsin ama eğer iradeliyim harcamam dersen hiç bulaşma. 

2015 yılında başladım 2020 Mart da ayrıldım 

altın fonunda olmasına ve her ay 1 çeyrek altın değerinde para kesilmesine rağmen 20 çeyrek altın gibi zararım olmuş. Hesap işletim ücreti vs herhangi bir kesinti olmadı.toplam aldığım 24.000₺ gibi bir rakam 

bana kalırsa eğer gözünüze Batmaz harcamam derseniz açın bi gram altın hesabı oraya atın görmeyin gitsin

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Garanti emeklilik sistemine 2006 da girdim 2012 de ayrıldım çok uğraştılar ama ayrılmak istiyorum dedim olayım şöyleydi :ilk 1-2 yıl ödeme yapıp dondurdum zararım olmadığını düşünüyorum sonradan her şeyin vatandaşın yararına olmayacağını bildiğimi düşünerek 8 10 bin K alarak ayrıldım.şu zamanda finansal kurumlara 5 kuruş bırakmayın.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Çıkın abicim çıkabiliyorsanız. Bu devirde böyle para mı bağlanır?

Alın benim paramı kullanın karşılığında bana daha az para verin diyorsunuz her ay.

He is finding himself.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Cikicam sikerler boyle isi, hem parami yatirayim ben sana bide isletme ucreti kes s.sin ibneler zarari neyse ceker alirim. Faize atayim daha iyi

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 1765 Toplam Mesaj: 17
bes