folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beton Dökme Hakkında Bilgi

Beton Dökme Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arkadaşalar 140 cm uzunlugunda  120 cm genişliginden bir alanı betaon dökmek istiyoruz acaba kaç kilo çimento ve kum gider?

kalınlıgı 5 cm olması yeterli  olacaktır.

kullanım amacı husky köpegimizin kakasını yapcagı yerdir o yüzden biraz meyilli olacak ve gider koyacagız.

buda kızlarımın resmi

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10995493_10153128671549019_5501797803949984192_n.jpg?oh=bc9ace029835d046ebc8d945dea8100a&oe=559E78A5&__gda__=1439563025_74a17034478a78309d6edca30d7fbb25

konuyu hangi bölüme açacagımı bulamadıgımdan genele açtım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kırmızı kuyruk konuşuyor mu, 

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Kırmızı kuyruk konuşuyor mu, 

yok abisi konuşmuyor yavru diye aldık ama sanırm 25-30 yaşında .)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Hocam çok fazla anlamam ama bir ara dökmüştüm 2 veya 3 el arabası kum ve bir cimento torbasının 3 te 2 sini koysan yeter 3 el arabası kum ise tamamını boşalt, harç biraz yaglı olsun beton döktüğün yer biraz az pürüssüz ve parlak istiyorsan tam bir torba çimento boşalt.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

3 el arabasına 1 torba çimento at yeterli olur jako güzelmiş hep istemişimdir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam papağanı kaça aldınız

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Hocam papağanı kaça aldınız

İki sene önce 1200 tl vermiştim ama bilinçsizce doga yalaması almışım şimdiki aklım olsa el büyütmesi alırım fiyatları satıcılara göre değişiyor istersen haber ver yönlendireyim.

İstanbulda papagan çiftligi olan biri var o satıyor hemde yavru oldugu için daha kolay eğitiyorsun benimki biraz vahşi :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

5 cm donatısız beton muhtemelen çatlar hacıt, 10 cm dökmekte fayda var. 10 cm olarak hesap yaparsak;

1.40*1.20*0.1= 0.17 m3 gibi bir değer yapar. bir m3'ün beşte biri olarak düşünelim.

Standart binalarda en az dayanımlı betonda kullanılan çimento miktarı m3'e 7 torba çimentodur. Sen yarım torba kullansan yani 25-30 kg, fazlasıyla yeter.

kalan malzemeler ise kum ve sudur. Bunlar ise; yaklaşık 160 kg ince kum, 200 kg çakıl+kırmataş ve 40 lt su.

Yemek tarifi gibi oldu, zükerün bu ney atom mu parçalıyok diyebilirsin, fakat hesap bu. En zoru da bu kadar az malzemeyi temin etmek. Sen dersin m3, kg, litre adam der mikap, bidon, leğen. Neyse hadi kolay gelsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

direk toprağa yapsa daha iyi degilmi ben orasındayım ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    üstad dana 170 dmküp beton lazım
    350 kg çimento
    1100 kg 0-5
    800 kg 5-25
    su çimento oranı katkı yok 0.75 desek sana yapar 263 lt su
    bu mrtreküp katkı olsa çimentoyı kısardık ama yoksa bu çmrntp sana bir c25 mukavemwtini verir
    170 desimetre küp için ise
    su 45 litre
    60 kg çimento
    187 kg kum
    136 kg çakıl
    yükseklik 10 cm olarak hesapladım. köpek sıçacsk c25 ne gereknvar deme sonra köpek sana dese grobetonamı sıçtırıyorsun beni :)
    sağkam yere sıçsın.
    zemini iyice sula bekletmiyicemotuesunmzemim toksa betonda rötre çatlaklar oluşur. zatenn donatı kullanmayacaksın.
    hesapnkapa hesaptır
    çimwnto özgülnağırlığu 3.15 kum 2.60 çakıl 2.72 syda 1 zaten

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 2188 Toplam Mesaj: 13