folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Beyin Fırtınası (Bilgisayardan Ses Çıkarmak)

Beyin Fırtınası (Bilgisayardan Ses Çıkarmak)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Alt tarafı bi jack amk sanki betondan çivi söküyorsun. Normalde kulaklığı nasıl çıkartıyorsan aynı derecede bir kuvvet ile rahatça sökebilirsin.

Tek ihtiyacın olan bir adet kablo veya tornavida ve bir adet japon yapıştırıcısı. Basit bir çözüm varken saçma sapan şeylere kafa yoruyorsun.

Ha o dediğine gelirsek laptop için o dediğin kulaklık takılı iken hoparlör kullanma diye birşey standart ses kartlarında yok. Usb ses kartı da çıkışına ekstra bir hoparlör bağlarsan işini görür. Yani şu halde laptopun kendi hoparlörünü kullanma gibi bir şansın yok.

Beyin fırtınası falan basit bir olay için kasmaya da gerek yok.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Bluetooth hoparlör?

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Alt tarafı bi jack amk sanki betondan çivi söküyorsun. Normalde kulaklığı nasıl çıkartıyorsan aynı derecede bir kuvvet ile rahatça sökebilirsin.

Tek ihtiyacın olan bir adet kablo veya tornavida ve bir adet japon yapıştırıcısı. Basit bir çözüm varken saçma sapan şeylere kafa yoruyorsun.

Ha o dediğine gelirsek laptop için o dediğin kulaklık takılı iken hoparlör kullanma diye birşey standart ses kartlarında yok. Usb ses kartı da çıkışına ekstra bir hoparlör bağlarsan işini görür. Yani şu halde laptopun kendi hoparlörünü kullanma gibi bir şansın yok.

japonla kurdan denedim olmadı

sağına soluna 1 tane iğne bile girmiyor kulaklığın tam oturdu yuvaya yani çıkmıyor kısacası işte 

NOT: Önceki tüm seyleri denedim olmadı neyse yarın servise gidicem bakalım 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

pm gel sanırım çözdüm mevzuyu :)

edit: dur neyse anlatayım

bu resimde gördüğün kapağı aç sadece bu kapağı açmak tüm laptoplarda basittir

ardından yukarıda ve aşağıda gördüğüm fleks kabloyu sök o kablo usb ve kulaklık cıkısına gidiyor

usb leri feda eder ama ses alırsın die düşünüyorum

eğer garanti devam ediyorsa cokta para istemezlerse ver yaptır ama

DestinatioN tarafından 31/Tem/16 18:27 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

japonla kurdan denedim olmadı

sağına soluna 1 tane iğne bile girmiyor kulaklığın tam oturdu yuvaya yani çıkmıyor kısacası işte 

NOT: Önceki tüm seyleri denedim olmadı neyse yarın servise gidicem bakalım 

Hocam sağına soluna sokmayacaksın direk o jackın kırıldığı noktaya yapıtıracaksın kablo, ip, tornavida vs. yi. Resmini çekip atsan insanlar daha rahat yardımcı olacektı da onu da atmıyorsun. GÖtürdüğün servis te çünkü bu anlatılan işlemleri deneyecek, gidip jacki söküp yeni jack lehimlemezler.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1592 Toplam Mesaj: 16
asus ses kartı jak kırıldı