folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyler Baba Oluyorum İsim İçin Yardıma İhtiyacım Var.

Beyler Baba Oluyorum İsim İçin Yardıma İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

irem lina araştırınca güzel anlam çıkardım :) kızımın ismini buldum bile :D

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Hanımının anne ismi neyse kızına da aynı ismi koy. Kızınla anneannesinin ismi aynı olsun. Oğlanın olsaydı senin baba adını koy derdim. Çocukların aile büyüklerinin ismini taşıması çok güzel oluyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

İsmin çağa uygun, diller arası iletişime yatkın olması gerektiğin düşünüyorum. Bu sebeple nine, dede adı verirken dikkat etmekte fayda var. Ben ismin karakter oluşumuna etki ettiğini düşünüyorum. Ama bunu falcılık düzeyinde ya da absürt sahtebilim öğretilerine göre temellendirmiyorum.

Türkçe karakter ileride yurtdışıyla alakası olduğunda büyük sıkıntı yaratabiliyor. İnce bir ayrıntı ama 2015 yılındayız. Çocuğunun o günlerine daha 15-20 yıl var. Sonrasını düşünmek lazım.

Mesela adı Abdurrahman, Abdullah olanla Doğancan, İpeksu, Mavi Ege olanın bir noktadan sonra ailedeki ortamıyla birlikte belirli şeye yatkınlığı olacağını düşünüyorum. Sen ismi belirli bir felsefi tercihe göre koyuyorsun. Mesela daha dine yatkın olan Kuran'dan isim seçer. İslami değerleri yüksek bir ailede Muhammed, Ali, Meryem, Havva, Adem vs. isimlendirmeler olduğunu gördüğünüzü de biliyorum. Mesela mesleğine göre isim veren de var. Sosyal bilimci birisinin Devrim adında çocuğu olabildiğini, jeoloğun Toprak, Deniz vs. koyduğunu gördüğünüzü ya da duyduğunuzu biliyorum. Demem o ki çocuk seninle büyüyecek. Sen bu tercihi bilinçli biliçsiz bir örüntü şekilde yapıyorsun ve çocuk o zihin yapısıyla ailede yontulacak, ismine göre karakterini oluşturacak. 

İsim çok önemli. Sen bugün bir şirket kurarken bile adına dikkat ediyorsun. Bir insana, ömrü boyunca, sağlıklı olursa 70-80'lerine kadar üzerinde taşıyacağı bir imza atıyor oluyorsun. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Lina Aylin olsun millet söylerken bi düşünsün acaba dogru telafuz ettımmı diye sıkıntıya girsin

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HellAngel
    HellAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

kızım olsa adını Eylem koymak isterdim 

Arkadaşları "Toplaşıp eylem yapalım" desin diye mi?

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahaa :D :D :D :D :D :D ulan kahkaha attım yok böyle bi gol :D 

Bir kadın asla unutmaz. Asla
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

asel koy hocam benim kazaklı hatunun ismi

Asel Cennetteki dört ırmaktan biri. bal ırmağı 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Allah analı babalı büyütsün inşallah bizede kısmet olur. Gerçi benimki kız da olsa erkekde olsa adı belli

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Zühre Lina

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    illa marjinal bi ad koymuş olayım diyosan lina tek başına yeter kasma,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adabusra
    adabusra's avatar
    Dişi

Zeynep olsun. Mücevher demek. Kıymetli özel olan herşey.. Aynı zamanda babasının süsü demek. Eminim çok yakışacaktır :)

adabusra
Toplam Hit: 7117 Toplam Mesaj: 73
isim