folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Biber Gazı Sıkabilen İHA : Drone Türk-1

Biber Gazı Sıkabilen İHA : Drone Türk-1

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Uzaktan kumandalı sikindirik oyuncaklara iha veya drone diyeni görünce internetini kesesim geliyor :)

Muse'dan gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=gcNEC9NaJuE

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

çoğumuz kolaylıkla eleştirebiliyoruz, ama yapabildiği en büyük şey tbt yi açıp iki satır yazı yazmaktan ibaret olan insanların bir şeyler yapmaya çalışan insanların çalışmalarını küçümsemelerini anlam veremiyorum..

Öncelikle hayatında hiç bir başarısı, bir projesi olmayan adamın bir şeyler yapmış, uğraşmış emek harcamış insanları bu kadar kolay eleştirmesi komik geliyor.

Ben yaptıkları şeyin devasa bir şeyler olmadığını biliyorum, çok basit şeyler ancak türkiyedeki eğitim sistemini ve destekleri gözönüne alırsanız bunlardan öte şeyler bekleyemezsiniz. Ben de uzaktan kontrol sistemi yaptım ama android işletim sistemi kullandım, şimdi ne yapayım android i kendim mi yazsaydım OS olarak? Tamam elektronik devresini ve yazılımını tamamen kendim yaptım, bilgisayar yazılımını da android yazılımını da ama yapılan bir şeyler üzerinden gittim, gitmek zorundayım :) çünkü benim işim çip yapmak v.s. değil. Bu elemanın da drone yapmasını beklememek lazım. Hazır şeyler kullanmış çoğu şeyde ama o silahın mekaniğini kendisinin tasarladığını düşünüyorum, yani o atış olayı.. Biraz farklı bir sistemi var bu da güzel bir şey. 

Bu adamlar stanford ya da harvard ya da MIT de okumuyor , sivasta okumuş adam ne bekliyorsunuz ?  Ülke olarak teknolojide geri kaldığımız için haberler abartılıyor sadece.

Ben de buna imzamı atıyorum

@by_Ted; bu taş bana sanırım :D

benzeri şeyleri eleştirdiğimde de çalışkan ahmet profilinde bir savunma görüyorum çoğu zaman ama bu teknolojiyi üretmeyelim, gelişmeyelim, birşeyler denemeyelim demek olmuyor. 100 tl'lik bir aleti, milyon dolarlık bir cihaz gibi lanse etmesi taşşağa sarılması için yeter de artar da bence. ayrıca bir şeyi eleştirmek için illaki onu kendimiz yapabiliyor olmamız gerekmez. birşeyleri başarabilmemiz için emeklememiz gerektiğine bende inanıyorum ama bunu destekleyecek de vizyon gerekiyor. kişisel düşüncem, nasılki dini motifler ülkemizde prim sağlıyorsa bu arkadaş da otorite yanlısı bir tavırla prim elde etmesidir. bak adamlar https://www.youtube.com/watch?v=QWw-E1FD5CM böyle şeylerle uğraşıyorlar. ayrıca laf lafı açıyor; muhalif fikirler nasıl böyle antipati kazanıyor anlamıyorum. hangi hak veya özgürlük sinerek ya da tepki göstermeyerek kazanılmış. işçi haklarını patronuna yalakalık yapanlar, üç kuruşa çalışanlar mı kazanmış veya ülke, ingilizlerin, fransızların her dediğine kuvayi milliyenin eyvallah demesiyle mi kurulmuş. neyse hep söylemek istiyordum bunları arada kaynasın. konuya dönecek olursak, aram kurtarmada kullanılmayacak,  sağlık hizmetinde kullanılmayacak, yangın söndürme vs gibi bir fonksiyonu da olmayacak bu cihazın. bence nerden baksan tutarsızlık. hakaret olarak söylemiyorum kesinlikle ama namaz vakitlerinde ezan okuyan bir drone yapsa daha prim sağlardı (ki benzeri bir işlevselliğe sahip bardak satıldığını görmüştüm). ayrıca eleştiricez kötü olmuş diycezki daha iyisi yapılsın. herşeyden öte bence şu ahlak olayını bir oturtamadık ki bu konuyu başka zaman yazarım :D

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

çoğumuz kolaylıkla eleştirebiliyoruz, ama yapabildiği en büyük şey tbt yi açıp iki satır yazı yazmaktan ibaret olan insanların bir şeyler yapmaya çalışan insanların çalışmalarını küçümsemelerini anlam veremiyorum..

Öncelikle hayatında hiç bir başarısı, bir projesi olmayan adamın bir şeyler yapmış, uğraşmış emek harcamış insanları bu kadar kolay eleştirmesi komik geliyor.

Ben yaptıkları şeyin devasa bir şeyler olmadığını biliyorum, çok basit şeyler ancak türkiyedeki eğitim sistemini ve destekleri gözönüne alırsanız bunlardan öte şeyler bekleyemezsiniz. Ben de uzaktan kontrol sistemi yaptım ama android işletim sistemi kullandım, şimdi ne yapayım android i kendim mi yazsaydım OS olarak? Tamam elektronik devresini ve yazılımını tamamen kendim yaptım, bilgisayar yazılımını da android yazılımını da ama yapılan bir şeyler üzerinden gittim, gitmek zorundayım :) çünkü benim işim çip yapmak v.s. değil. Bu elemanın da drone yapmasını beklememek lazım. Hazır şeyler kullanmış çoğu şeyde ama o silahın mekaniğini kendisinin tasarladığını düşünüyorum, yani o atış olayı.. Biraz farklı bir sistemi var bu da güzel bir şey. 

Bu adamlar stanford ya da harvard ya da MIT de okumuyor , sivasta okumuş adam ne bekliyorsunuz ?  Ülke olarak teknolojide geri kaldığımız için haberler abartılıyor sadece.

Bir de şu var.

Bilim sürekli üzerine ekleyerek ilerler. Yani en son gelen, her şeyi en baştan icat etmez. Öncekini alır, üzerine kendi fikrini ekler. Elbette bu projede drone'dan biber gazı sıkılması multi zeka gerektirecek bir çalışma değil; ama neden bunu düşünüp yapan kişi ve bunu haberleştirenler sonradan bir şeyler yapmak isteyen kişilere cesaret vermesin ki?

Türkiye'de projeler, gelişmeler ve yenilikler çok kolay destek bulmuyor. Her şey bürokrasiye takılıyor Türkiye'de. Burada vurgulanan imkansızlıklar içerisinde bir şeyler yapılabildiği. Proje büyük bir yenilik vaad etmiyor; ama başkalarına ilham veriyor.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

helal olsun inş daha ileri götürerek daha da güzel şeyler de icat eder bu kardeşimiz. burda atıp tutanlar bugüne kadar hayatta ne üretmişler acaba...

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bazı noktalarda bir bakanın "biz ara eleman ülkesiyiz" sözünün bazı noktalarda geçerli olup olmadığını düşünmüyorum değil. Bitirme projesi, yarışma projesi gibi projelere baktığında yapılan en fazla mevcut teknolojiye bir şeyler iliştirmek. İşini hakkıyla yapanları kenara bırakıyorum.  Zaten onlar bu kadar medyatik olamıyorlar. Genelde onları da başka okullar keşfedip kanatlarına alıyor.

Bu tip projelere onay veren hocaları temizlemedikçe öğrencilerden pek bir şey beklememek lazım. Bazı teknik üniversiteler meslek lisesinden hallice. 

Medya bu tip haberleri çok sever, allar pullar. Tıpkı yerli Tony Stark diyipte amatör Iron Man kostümü tasarımını Türk ordusuna zırh yapan mucit diye tanıtmaları gibi. Babasını kandırmak için laptopları kırıp yenisini aldıran, Adsense mektubunu Google bana teklif getirdi diye sunan çocuğa Google'ı hackledi, hacklerken 4 bilgisayar parçaladı diye başlık atılması gibi. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    leadertay bunu yazdı

helal olsun inş daha ileri götürerek daha da güzel şeyler de icat eder bu kardeşimiz. burda atıp tutanlar bugüne kadar hayatta ne üretmişler acaba...

üretilen birsey yokta, şimdi İngiliz malı sıfır araba alıp , arabaya rüzgarlık ve Xenon far takınca icat oluyorsa arkadasları tebrik ederim.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek

Bu pezevenk acaba hiç biber gazı yemiş mi ben onu merak ediyorum...

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mekatronik
    Mekatronik's avatar
    Erkek

Yapılamayacak şey değil.  37 Bin TL lik maliyet fazla abartılı. 

Mekatronik tarafından 26/Tem/15 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

Zaman geriye dönmemek üzere kapıyı çarpar umursamaz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    Mekatronik bunu yazdı

Yapılamayacak şey değil.  37 Bin TL lik maliyet fazla abartılı. 

Düşünce Tarzın yanlış adam bu işi bedava yapmıyacak 

Çin malı dron :P  = 150 TL

Plastik Su tabancası Buda çin = 25 TL

1 Adet Çakma Gopro Bu da çin malı = 150 TL

El emegi = pahabiçilemez :)

etti sana 325 TL cihaz Gerisi el emeği :)

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

o kadar para harcayıp parçaları bir araya getirmiş ben başka bişey göremedim

Toplam Hit: 5810 Toplam Mesaj: 39
drone biber gazı iha drone türk 1