folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bidonla Benzin Almak

Bidonla Benzin Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek

Bu akaryakıt kacakciliginin onunede Bi nevi geçme amaçlıdır eskiden adamlar İki varil motorinle yakalandiginda ama Ben Bunu evime aracima kamyonuma yada traktorume aldım deniyordu şu an izinsiz Bir teneke akaryakitla yakalanirsan ceza yiyorsun el konuluyor para cezası kesiliyor yada hapse atiyorlar.

Hâla çömez.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    DNA-X bunu yazdı

Bu akaryakıt kacakciliginin onunede Bi nevi geçme amaçlıdır eskiden adamlar İki varil motorinle yakalandiginda ama Ben Bunu evime aracima kamyonuma yada traktorume aldım deniyordu şu an izinsiz Bir teneke akaryakitla yakalanirsan ceza yiyorsun el konuluyor para cezası kesiliyor yada hapse atiyorlar.

kabalığımı görmezden gelin ama oha hapise atılmak nedir GBT de hiç bir kirlilik yok , balığa çıkmak için tekneme 10 lt benzin almışım ve 10 lt benzin için hapise mi atacaklar ? 

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    DNA-X bunu yazdı

kabalığımı görmezden gelin ama oha hapise atılmak nedir GBT de hiç bir kirlilik yok , balığa çıkmak için tekneme 10 lt benzin almışım ve 10 lt benzin için hapise mi atacaklar ? 

Burda amaç miktar değil Bu işi kontrol altına almak Güney doğuda özellikle Bu akaryakıt işinden köşeyi dönen onlarca Adam var Sen 10 lt teknen için almış olabilirsin Gerçekten ama Adam 1000 litre ile yakalanınca da kanun olmayınca Bi yaptirimi olmuyor e Sen kanun yapincada Bunun Bi kapsayiciligi olması şart

Hâla çömez.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Buna en iyi örnek . 

AVM ye silahla bıçak balta ile giremezzsin . 

Ama 

AVM de bu şeylerin hepsi satılır . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ben yapmak istesem diyosunda her alışta kurumsal firmalar plakanı işliyor sisteme

yakında onlara denetleme gelecek

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

yasak tabı adam nereden bılsın senın terörist olmadıgını eylem yapmayacagını ,

arıyorsun firmanı getiriyor istedıgın kadar yakıt limana , ki zaten limanlarda olan akaryakıt tesisleri de mevcut

yıllardır olan bır uygulama bu en az 5 6 senesı var ,arabadan benzın alsan hortumla bır kısı gorse arar polisi geliyorlar merak etme 

hipokondriyak tarafından 05/Kas/16 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

akaryakıt istasyonlarında kaçakçılıgı önlemek adına otomasyon sistemi vardır. siz opet bayisi iseniz sadece opetten yakıt alabilirsiniz. dışardan kaçak bi tanker yakıt alıp tanklarınıza doldurdugunuz an sensor teknolojisiyle probe denilen elektronik ölçüm çubukları değer gösterir ve bunu EPDK ya yani enerji bakanlıgına anlık olarak loglar. sistem de ayrıca hangi plakalı araca ne kadar litre ürün kaç paraya verdigin loglanır. istasyoncu plaka girmeden satış yapamaz. 

yaparsa min 70. bin tl max 240 bin tl ceza yer EPDK dan.

eskiden aracı yolda kalanlara ya da jeneratör vs lere koyanlara tc kimlik no ile girilerek veriliyordu o da kaldırıldı.

şimdi sadece emniyet izin belgesi ile veriliyor 2014 ten beri. ama her istasyoncu bunu uygulamaz. çünkü EPDK nın bir günlük fire mekanizması vardır.

yeraltındaki yakıt tankı hareketlerine göre yeraltındaki yakıt tankından diyelim 1 günde 100 lt benzin çekildi, yer üstündeki pompadan da 100 düşmesi lazım. ikisi arasındaki fire oranı günlük %3 tür.  istasyoncular bu fire hakkını kullanıp bidona benzin verebilirler siz tip olarak güven veriyorsanız.

istasyondaki bu tüm hareketler web servisleriyle anlık olarak EPDK ya 15 ve 30 dk lık periyotlarla iletilir.

sonuç olarak molotofçular istasyondan degil araçlardan çekerler genelde.  ama tedbir iyidir.

şeyini şeyettiğimin şeyi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

jeneratör için topkapı shell'e gidip iki bidon mazot alacam.. şakk diye verdiler... araba geçen yolda kaldı 5litre yakıt için polis falan dediler aradım 155i adres verdim ekip gelecek dediler. lan taş yuvarlasan gider 100 metre ötesi karakol.. bi ekip gelmedi.. yarım saat bekledim.. neyse allahtan valiliğin ekipleri geldi durumu izah ettim bi gbt baktı halletti sağolsun.. sonuç olarak pompacı lakaplı bi adamdan ne kadar insanlık bekleyebilirsin ki...

O pompacı diye eziklediğin adam senin baban akrabanda olabilir 

ayrıca adam orada babasının benzini satmıyor çalışan Müdürü görse verdiğini ve işten atsa ne olacak sen kimsin ki adam senin yüzünden işinden gücünden olsun adam ona ne deniyorsa onu yapıyor 

benzini veren yanlış yapmış aynı yanlışı başkası yapmadı diye neden suçlu oluyor az mantıklı düşünün işçinin emekçinin halinden anlayın

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

5 seneden beri aracımın benzin göstergesi bozuk, aldıgımdan beri en az ayda 2 kere benzinden yolda kalıp elimde bidonla istasyona giderim, hatta suan bunu yazarken de aracın benzini bitik kapının önünde yatıyo, benzin alıcak parayı bulursam bidonla gidicem yine :)

neyse sonuc olarak kimisi tc yazdi verdi, kimisi plakayi girdi verdi, kimisine ruhsati gosterdim kimisine yalvardim yakardim, kimisine istasyonun karsisinda duran 4luleri yanan araci gosterdim, kimisine abi sen simdi yarim bidon ver ben zaten araci calistirip gelip fulliycen depoyu dedim :')

ama bu gune kadar hic elim bos bidonla donmedim, sanirim biraz acindirip guvendirirsen kendini veriyolar. :)

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yakın zaman da bende aldım bağda budam yapmak için motorlu testereye hiç bir sorunla karşılaşmadım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 5152 Toplam Mesaj: 29
yasak benzin karakol