folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bıktıran Sosyal Medya Hesap Mesajları(Acil Yardım)

Bıktıran Sosyal Medya Hesap Mesajları(Acil Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek

Abiler herkese merhabalar,

Yaklaşık 2 aydır sadece Twitter'dan günlük ard arda 20 mesaj gelirdi. "Twitter şifreni doğrulama kodun ******. Bu mesajı kodunla birlikte yanıtlama. B043" diye

İlk etapta pek umursamadım ama son bir haftadır bankalara kadar uzanan mesajlar geliyor. Hiçbir bankayla temasım olmamasına rağmen bugün peş peşe 3 bankadan "tek kullanımlış şifren ***" diye mesajlar gelmeye başladı. Hatta İşbank'tan(app yok telefonumda) kredi başvurunuzu olumlu değerlendiremiyoruz mesajı geldi.

Beni en çok korkutan ise WhatsApp oldu. Yaklaşık yarım saat önce WhatsApp'tan " Size ait bir hesap (WhatsApp Business) yeni bir cihazda kaydediliyor. Bu kodu kimseye vermeyin. WhatsApp Business kodunuz: 111-222 " oldu. 

Telefonumda virüs girmiş diye tahmin ediyorum ama virüs de gidip kredi kartı başvuru yapmaz heralde.. 

Bu olay nedir abiler? Neden devamlı böyle mesajlar geliyor? Eğer telefonumda virüs varsa(fabrika ayarlarına aldım) bu illeti nasıl temizleyebilirim? Acilen bilenler bilgi verebilir mi?

https://ibb.co/8KQhPrT

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

O. çocuğu hırsızlar, bilgilerini ele geçirmişler şu hale bak bir de kredi başvurusu yapıyorlar senin adına bence direk emniyet bilişim şubeye git şikayet / suç duyurusunda bulun, suç üstü yaptır, kim olduğunu bulsunlar çeksin cezasını o. çocukları.... 

helyum_pasha tarafından 27/Ağu/21 02:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Çok jenerik bi numaran mı var 05xx 111 22 33 gibi?

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

biraz ciddeye almak için fazla zaman geçmemiş mi hocam? adamlar numaranı bilgilerini falan kurcukluyorlar belli. kredi başvurusu yapabilmen için telefona sms gelir illa ki...

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Bu sıralar herkese sosyal hesaplardan falan saldırıyorlar. Bir şey var ama çözemedim. Sanırım en sonunda sinir olup telefonları kırdırıp sanal dünyadan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Ama neden?

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Sms bomberda olabilir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

Hocam bankalardan birini arayıp durumu sorsana belkide smslerini başka bir yere gönderen bir virüs yedin ve adamlar telefon doğrulamasını atlatmak için senin numaranı kullanıyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Gelen sms'leri başkasına yönlendiren bir virüs girmiş olabilir mi? sadece soruyorum..

operatörün online işlem merkezinden başka yere atılan sms var mı kontrol et istersen.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Gelen sms'leri başkasına yönlendiren bir virüs girmiş olabilir mi? sadece soruyorum..

operatörün online işlem merkezinden başka yere atılan sms var mı kontrol et istersen.

Rat varsa telefonda ama yönlendirmeye gerek olmadan görebilir diye düşünüyorum hocam ama öyle olsaydı tek kullanımlık şifrelerle para çekmiş olurlardı. 

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Evet Hocam 53× 5591212'ye benzer bir numaram var

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    C-M-D bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Evet Hocam 53× 5591212'ye benzer bir numaram var

biri yakın zamanda benzer numara aldı bence.  kendi numarasını yazıyor zannedip seninkine mi yolluyor acep :d

edit. iş bankası "sayın xxx" demiş sansürlemişsin. senin ismin mi?

noname tarafından 28/Ağu/21 03:34 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
Toplam Hit: 1672 Toplam Mesaj: 12
sosyal medya yardım telefon virüs telefon