folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayar 3 Gündür Açık Görünüyor

Bilgisayar 3 Gündür Açık Görünüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

+1

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Ben allah başka dert vermesin derken gayet normal bir şey söylediğimi düşünüyorum. Ama verdiğin cevaba bakarsak anlama kabiliyetinden uzak gözüktüğün için açıklayayım.

Senin sıkıntın küçük ve çok önemsiz bir sıkıntı olduğu için en büyük derdin bu olsun şeklinde yazdım ve sorunun çözmünü de koydum. Ama verdiğin tepki ve attığım cevaba rağmen hala sıkıntını çözemediğine göre sana burda birisi pcne bağlanıp sıkıtını çözse dahil anlamada problem yaşayacaksın gibi duruyor.

Senin için küçük sorunsuz bir sorun gibi gözükebilir ama, benim için  durum sadece bilgisayarın açık gözükmesi değil, benim bu bilgisayarın açık kalma sürelerini takip etmem gerek çünkü, bazı durumlar var, Yazdığın Allah başka dert vermesin den sonra verdiğin linklere bakmaya gerek duymadım ama teşekkür ederim.

tepki vermemin sebebi bu Allah başka dert vermesin kelimesi 2 dir benim konularıma yazılıyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

2010 da açtığım konuyu getirdin aklıma. belki böyle birşeydir?

https://www.tahribat.com/forum/laptopu-uykuya-almak-121889

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Ramlerin yerlerini değiştirdiğimde sorun çözüldü. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Allah başka dert vermesinmiş, Allah belamımı versin ne istiyorsunuz. Diğeri ise alaycı bir resim atmış, siz hayırdır ya konu açarken özel izinmi alıcam hocam bu sorun nedir sence uygunmu yeterince dertlimi diye. ? 

Pck0 hocam PC nin kablosunu söküp takıyorum ve sonuç değişmiyor. 

Türkçe karşılıklarını karıştırıyor olabilirim. Karıştırıyorsam düzeltin.

İki modumuz var biri uyku modu diğeri ise hazırda beklet. Eğer uyku moduna alırsan veriler ramlerde tutulur ve bu verilerin tutulmaya devam etmesi için enerjiye ihtiyaç vardır. Böyle durumlarda bilgisayarın fişini çekmen ile devam etmemesi gerekir. Fakat birde hazırda beklet durumu var ki bu durumlarda ram'deki bütün veri harddiske yazılır ve bilgisayarın fişi çekilse dahi veriler kaybolmaz işletim sistemi açıldığında kaldığı yerden devam edebilir. Dizüstünü pilde kullanırken boşalan pili dolusuyla değiştirmek için hazırda bekleti kullanabiliriz. 

Üstteki yazdıklarım biraz karışık gelmiş olabilir diye basitleştirmek istiyorum. Uyku modu alt tab ile başka bir pencereye geçmek gibi ise hazırda beklet oyunda kayıt yapmaktır diye özetleyebilirim.

İşletim sistemi loaderlı demişsin. Sanırım loader'dan kast ettiğin korsan işletim sistemi. Hemen elimin altında farklı olmak üzere 2 ayrı orjinal windows 10 var ve sistem çalışma süreleri doğru olarak gösteriliyor. Crackleme sırasındaki işlemler sistem çalışma süresinin bozulmasına o sebep oluyor olabilir. Sistem işleyişini etkileyecek başka programlar kullanmadığına emin misin?

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Çok ilginç. Vaktin varsa bilgisayarın parçalarını marka marka yazıp konu ile ilgili video çekip youtube'a koysana. Belki başkalarına yardımcı olursun.

Sadece bi imza..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Tekrar degistiginde tekrar ayni sorunla karsilacakmisin acaba ? Ilginc yani durum.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

pck0 teşekkür ederim, termal bakım yaptıktan sonra ramin yerini değiştirmiştim bu gece yeniden değiştirince sorun şuanlık düzeldi ama ramlerde sorun var diye tahmin ediyorum genel olarak çünkü, usb boot ile os çalıştırdığımda normal şekilde kapatıktan sonra bile PC çalıştığında usbdeki os karşıma çıkıyor ama sonra kapanıyordu USB takılı olmadığı için, benim bilgisayarımı bir süredir ben kullanmıyorum o yüzden kullanan kişiler bir şeyler yapmış olabilir. Geçen gün monitörü kapatmışlar bilgisayar açılmıyor görüntü gelmiyor diyorlar 😔 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı
    Aress bunu yazdı

Çok ilginç. Vaktin varsa bilgisayarın parçalarını marka marka yazıp konu ile ilgili video çekip youtube'a koysana. Belki başkalarına yardımcı olursun.

İ3 işlemci Nvidia 420 ekran kartı Kingston 240 GB SSD Seagate 1TB HDD Asus anakart Kingston 8gb ram

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Ben allah başka dert vermesin derken gayet normal bir şey söylediğimi düşünüyorum. Ama verdiğin cevaba bakarsak anlama kabiliyetinden uzak gözüktüğün için açıklayayım.

Senin sıkıntın küçük ve çok önemsiz bir sıkıntı olduğu için en büyük derdin bu olsun şeklinde yazdım ve sorunun çözmünü de koydum. Ama verdiğin tepki ve attığım cevaba rağmen hala sıkıntını çözemediğine göre sana burda birisi pcne bağlanıp sıkıtını çözse dahil anlamada problem yaşayacaksın gibi duruyor.

Senin için küçük sorunsuz bir sorun gibi gözükebilir ama, benim için  durum sadece bilgisayarın açık gözükmesi değil, benim bu bilgisayarın açık kalma sürelerini takip etmem gerek çünkü, bazı durumlar var, Yazdığın Allah başka dert vermesin den sonra verdiğin linklere bakmaya gerek duymadım ama teşekkür ederim.

tepki vermemin sebebi bu Allah başka dert vermesin kelimesi 2 dir benim konularıma yazılıyor. 

Beni de böyle şeyler soğutuyor forumdan mesela Aress. Hiç bakmayın o linklere, laf yetiştirin falan.

@torpedo_XL <3 İstersen gürütüyü azaltmak adına nick ile adam engelleyip gözden ve gönülden ırak eyleyebildiğin bir user script var. Kıymetli vaktimi bir 2. kere daha piç etmemek için kullanıyorum. İstersen PM at.

anlıyorum.
Toplam Hit: 3091 Toplam Mesaj: 23
windows sunucu gibi olmuş bilgisayar sandalye patlatma