folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Bilgisayar Açılmıyor...(Yardım)

Bilgisayar Açılmıyor...(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hiç kesilmeden bip sesi geliyorsa bu ekran kartı ile alakalı.. istersen sağlam bilgisayarı olan bir arkadaşından dene bunu.. adamın ekran kartını çıkar ve bak bakalım hangi sesi veriyor.. anakart sağlam gibi geliyor bana.. çünkü bu sesi çıkartmak için işlemci ve anakart birlikte hareket ediyor..

aslında piyasada 20-30 ytl ye arıza tespit kartları satılıyor bunları satın alıp hangi donanımın hangi kısmında sorun olduğunu görebilirsin... tabii bunu gösteren 4 dijilik kartlarda var bu özellik.. ilk iki dijit hangi parçada sorun olduğunu son iki dijit de o parçanın neresinde hata olduğunu gösteriyor.. mesela ram de ve ikinci entegresinde gibi... tamir yapan arkadaşlar için iyi :) gerçi aynı uyarıyı pc yapıyor ama herkes anlayamıyor

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boyfromsmyrna
    boyfromsmyrna's avatar
    Erkek
    Yarım yamalak  da olsa anladım :D Saolun yardımlarınız için çok makbule geçti

bu gün biri bana 67. yorumumu yapçak.... :p çok klasik adamım.. kalsın böle.. en az bi yıldır bu deişmedi:).. yapıver sende şu yorumu:p..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    bilgisayarının yan kapağını aç tüm donanımların soketlerinde tam olarak takılı olduğunu kontrol et ekran kartı veya herhangi bi parça soketinden oynamış olabilir. bunlara dikkat et tekrar açmayı dene ram ı da kontrol et tekrar çalıştırmayı dene kolay gelsin

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    ram den olmus olabilir.aynı sorun benm eski bilgisayarda da wardı ramleri yakmısım değiştirince düzelmişti

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorkuT
    KorkuT's avatar
    Erkek

kardeşim bütün kabloları çıkar biraz bırak öyle dursun başka bir prize tak kasayı öyle çalıştır  sonra açılır sanırım ondan sonra bilgisayarı yerine bütün kabloları tekrar  tak çalışma ihtimali yüksek benimkide geçenlerde öyle oldu servisi çağırdım adamlar götürdüler sonraki gün aradılar hiç bir şeyi yok dediler gayet iyi çalışıyor internetteyim şuan dediler

Toplam Hit: 3734 Toplam Mesaj: 16