folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Bilgisayar Dünyası - Eşref Adalı -1988 (Trt2 Arşivi)

Bilgisayar Dünyası - Eşref Adalı -1988 (Trt2 Arşivi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=MvvE4FP8DJw

Listede bütün bölümler var.

ComputerWolf tarafından 29/Mar/20 01:18 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

baya güzel bir nostalji oldu. Bir kac videosuna daha baktim.. Adam hala ITU'de profesörlük yapiyormus.. Vay bee.. Zaman nasil gecmis, teknoljiler nasil degismis..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

baya güzel bir nostalji oldu. Bir kac videosuna daha baktim.. Adam hala ITU'de profesörlük yapiyormus.. Vay bee.. Zaman nasil gecmis, teknoljiler nasil degismis..

Öğrenciliğim bu adamın notlarından geçti. Adam her yerde yav :D

Abi eşref Adalı xx notları ne kadar :D diyerek geçirdim tüm okul hayatımı. Bu adamın opencv ders notları muhteşem. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

böyle videoları görünce bizi 30 yıl sonra izleyen 20-30 yaşındaki insanlarda vay be babalarımız bilgisayarın nerelere geleceğini görememişler diyecek mi diye düşünüyorum

akmarky tarafından 29/Mar/20 02:04 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Konuyla ilgili doğrudan değil ama merâk ettiğim birşey var; akademik bölümün türünden bağımsız, bu üniversite öğrencileri, okudukları bölüm'ün kitaplarını ciddi anlamda Tamâmen hiç okumuyorlar, galiba. 

Hep, not peşinde koştuklarını görüyorum. ilginç. 

Doğrudur ve/veya eğridir tartışmıyorum, sadece bi tesbit. 

Akademik kariyer'de de bi ahbap-çavuş durumu var gibi. ilginç. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

böyle videoları görünce bizi 30 yıl sonra izleyen 20-30 yaşındaki insanlarda vay be babalarımız bilgisayarın nerelere geleceğini görememişler diyecek mi diye düşünüyorum

Sunucunun ilk yorumundan Türk milletinin bilgisayarın nerelere geleceğini görmediği açık. "Buraya basıyorsun birşeyler çıkıyor" :D:D:D:D

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Konuyla ilgili doğrudan değil ama merâk ettiğim birşey var; akademik bölümün türünden bağımsız, bu üniversite öğrencileri, okudukları bölüm'ün kitaplarını ciddi anlamda Tamâmen hiç okumuyorlar, galiba. 

bölüm kitapları hikaye kitabı gibi okunmaz ki hocam lazımsa açılıp bakılır...

makale okumuyorlar demek istedin sanırım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

Tamam, makâle okumak da önemli (yerli-yabancı) ama, okudukları bölümün Derslerinin kitaplarını bir-fiil, baştan sona, minimum, bi'kez okunması gerekmez mi? Ha, bu bölüm dersinin hocasının Basılı bi kitabı yoksa,istisna tabi. 

Ders'de hoca, her detây'a dokunamaz, diye düşünüyorum..

Hikaye-roman gibi (kimi zaman) 1 gecede okunsun da demiyorum ama, zaman'a yayıp, bitirilmesi, bitirilebiliyor olması lâzım.

tabî bu, bölümü'ne göre de değişebilir.

( ^^D` hukukçunun bi tanesiyle ilgili biri, bi gece  baharat ile harmanlanmış bal kavanozuyla, Ceza Hukuk kitabını mi ne bitirdiğini mi ne söylemişti. yanlış hatırlamıyorsam aynı kişi, bu kişinin birinin(bakanın?) yanında Danışman olarak çalıştığını da söylemişti. 

Ben şahsen bi romanı bile, en fazla 20 sayfa okuyabiliyorum. Bir istisnası oldu bunun, dijital kale, adlı romanı bir gecede bitirebilmiştim. Onu da, o an radyoda çalan bi müzikle alâkalıydı sanki, ama müziği de tam hatırlamıyorum. çok aradım bulamadım. ^^D nerelere bağladım. ama yazalım. böyle dönüşleri kıvrak ve çok olmayan, gayet sâde, yumuşak biçimde inişleri çıkışları olan bi parçaydı. Enya, madonna, lorenna, vb çok dinledim ama bulamadım.  )

Müzik kuşağı, Barabar .- Köprüden geçti gelin..

RitmFarbRacourci tarafından 29/Mar/20 02:58 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

Tamam, makâle okumak da önemli (yerli-yabancı) ama, okudukları bölümün Derslerinin kitaplarını bir-fiil, baştan sona, minimum, bi'kez okunması gerekmez mi? Ha, bu bölüm dersinin hocasının Basılı bi kitabı yoksa,istisna tabi. 

Ders'de hoca, her detây'a dokunamaz, diye düşünüyorum..

Hikaye-roman gibi (kimi zaman) 1 gecede okunsun da demiyorum ama, zaman'a yayıp, bitirilmesi, bitirilebiliyor olması lâzım.

tabî bu, bölümü'ne göre de değişebilir.

( ^^D` hukukçunun bi tanesiyle ilgili biri, bi gece  baharat ile harmanlanmış bal kavanozuyla, Ceza Hukuk kitabını mi ne bitirdiğini mi ne söylemişti. yanlış hatırlamıyorsam aynı kişi, bu kişinin birinin(bakanın?) yanında Danışman olarak çalıştığını da söylemişti. 

Ben şahsen bi romanı bile, en fazla 20 sayfa okuyabiliyorum. Bir istisnası oldu bunun, dijital kale, adlı romanı bir gecede bitirebilmiştim. Onu da, o an radyoda çalan bi müzikle alâkalıydı sanki, ama müziği de tam hatırlamıyorum. çok aradım bulamadım. ^^D nerelere bağladım. ama yazalım. böyle dönüşleri kıvrak ve çok olmayan, gayet sâde, yumuşak biçimde inişleri çıkışları olan bi parçaydı. Enya, madonna, lorenna, vb çok dinledim ama bulamadım.  )

Müzik kuşağı, Barabar .- Köprüden geçti gelin..

https://www.youtube.com/watch?v=1VID5CIRFgQ

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    ...

-YouTube link'i-

Ney anlamadım. 

~@~ 

Ben o ara mesaj yazarken TV'de kanalın birinde bu parça çaldığı için, arada bir mesajlarımın sonlarına ekliyorum. (Yazmak güzel oluyor. ^^`)

RitmFarbRacourci tarafından 29/Mar/20 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Öğrenciliğim bu adamın notlarından geçti. Adam her yerde yav :D

Abi eşref Adalı xx notları ne kadar :D diyerek geçirdim tüm okul hayatımı. Bu adamın opencv ders notları muhteşem. 

Varsa notlardan biraz paylaşman mümkün mü hocam. Bakalım neler varmış :)

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
Toplam Hit: 1329 Toplam Mesaj: 11
tarih bilgisayar bilgisayar dünyası 80ler eşraf adalı trt