folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bilgisayar Gözleri Kurutuyor

Bilgisayar Gözleri Kurutuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    invisible_1905
    invisible_1905's avatar
    Erkek
    Uzun süre bilgisayar karşısında çalışan kişilerde göz kırpmanın azalması, gözde kuruluğa neden oluyor.Gözyaşı görme fonksiyonunun tamamlanması için hayati önem taşıyor.İşte uzmanların uzun süre bilgisayar kullanmak zorunda kalanlara tavsiyeleri

Bu nedenle göz kuruluğu bulunanlara, damlalarla suni gözyaşı kullanmaları tavsiye ediliyor.Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Suat Hayri Uğurbaş, uzun süre bilgisayar karşısında iş yapanların daha az göz kırpmalarının gözlerde kuruluğa neden olduğunu söyledi. Uluslararası Gözyaşı Hastalıkları Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Uğurbaş, göz kuruluğunun yaş, kullanılan bir ilaç, beslenme ve vitamin eksikliğine bağlı olabileceğini vurguluyor.

10 SANİYEDE BİR GÖZ KIRP
    İnsanların gözlerini 10 saniyede bir kırptığını belirten Doç. Dr. Uğurbaş şöyle konuştu: Ancak bilgisayar ekranına odaklandığında kişi göz kırpmayı unutuyor. Uzun süre bilgisayar karşısında çalışanların göz kırpmayı unutması, gözyaşının buharlaşarak kuruluk oluşmasına neden oluyor. Bu gözde yanma, kızarıklık ve batma hissi yaratıyor.
    Gözyaşının görme fonksiyonunun tamamlanması için hayati önem taşıdığını ifade eden Doç. Dr. Uğurbaş, Gözyaşı, gözü dış etkenlerden korur. Göz kuruluğu bulunanlara damlalarla suni gözyaşı kullanmalarını tavsiye ediyoruzdedi.

TIGER şimdi asker 87/2/B Tankçı (www.divxhome.net) Herkesi bekleriz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    ben arada ıslatıyorum :) ağlıyorum 3. sayfa haberleri arada acıklı oluyor.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek
    Ben sabahtan akşama pc başındayım aq maaşlı eleman gibi :D bana bişe olmadıysa kimseye bişey olmaz ;) gözlerim hafiften skik ama o kadar olucak :)

Söz gümüşse, altın paradır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    benim basıma geldi. doktor lens kullanma bu hafta dedi bende gozluk takmaktan nefret ederim gozlugumde yok zaten o yuzden  bir hafta kor gibi dolasmıstım

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sadaret
    sadaret's avatar
    Erkek

valla benimde gözler biraz kızarıyor bulanık görüyor doktora en son geçen sene gittim damla verdi kullandım bitti.. daha da gitmedim ama rada bi kızarıyor gözüm. pc başındada fazla kalıom

ne ben bir hortlağım ne satanist ne solum ne de faşo kalbimde rap sevgisi vardır insanım hemide haso
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek
    dogrudur valla benm gözlerim 3derc oldu hemen hemen bu bilgisayar yuzunden...

Orman Mühendisi //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    ben 7 24 pc basındayım .. gözlerim 0 :D

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    Bilgisayarla tanışmadan önce gözlerim gayet saglıklıydı son iki yılda göz numaram 2.5 oldu. doktorla bir süre konuştuktan sonra oda burda yazanların hemen hemen aynısını bana sölemişti her 15 dk bir gözleri dinlendirmek lazım

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maganda
    maganda's avatar
    Erkek
    Demekki 1 hafta önce taktıgım gözlükler bu sebebten :P
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek
    yaa bil. başında çok fazla kalıyom ben de bazen insanın gözünü çok yoruyo arada bi mola verip başka yerler bakmak lazım ..

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fukuku
    fukuku's avatar
    Erkek
    aynı sorunları yaşıyorum ekran ayarlarını kısarak kullanmanızı tavsiye ediyorum

FuKuKu
Toplam Hit: 1810 Toplam Mesaj: 13