folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayar Kendi Kendine Şifre Koydu

Bilgisayar Kendi Kendine Şifre Koydu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Windows 10 kullanıyorum. 
    Bilgisayar kendi kendine şifre koymuş başlangıçta parola soruyor bilgisayarı açamıyorum. 
    Masaüstünde bir sürü önemli dosya vardı format atsam silinir hepsi. Nasıl açarım bilgisayarı. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

format atarsan silinir. Oturum şifresi ise kırıcı programlarla halledilebilir. Onun haricinde hardiski söküp farklı makinede açıp, dosyaları kurtarabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Kendi kendine şifre koyma durumu olamayacağını düşünüyorum. Ya virüs yedin ya da birisi yaptı.

Birde ne şifresi ? Bitlocker şifresi gibi mi ? yoksa oturum açarken mi şifre istiyor senden ? Windows oturum şifresi ise kırma yöntemleri mevcut.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

mail şifreni ya da şifrelerini girmeyi dene hocam benim bir ara mail şifresi ile açılıyordu olmadı linux live usb ile dosyalarını yedekler format atarsın 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Kendi kendine şifre koyma durumu olamayacağını düşünüyorum. Ya virüs yedin ya da birisi yaptı.

Birde ne şifresi ? Bitlocker şifresi gibi mi ? yoksa oturum açarken mi şifre istiyor senden ? Windows oturum şifresi ise kırma yöntemleri mevcut.

Oturum açarken istiyor hocam başlangıçta. Şifre kırma yöntemlerini deniyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

hocam bence adım adım sürece bakalım. ne yaptıktan sonra böyle bir durum gerçekleşti? durduk yere restart attıktan sonra böyle bir şey olabileceğini düşünmüyorum. live hesabınla bağlıydı da onun şifresini değiştirmiş olabilir misin?

dosyaları kurtarmak için flash diske başka bir pc'den linux kurulumu yap live session ile oturum açıp diskteki dosyalarına erişebilirsin. 

~
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Bi ara bir iso dosyası vardı. Usbye bootable onu atıp bypass edebiliyordum açılış şifresini. Ama unuttum ya ismini. Eskiler hatırlayacaktır. Hatta beleshti sonradan versiyonlarda ücretli yapmışlardı. Nasıl unuttum ya.

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://www.fullprogramlarindir.net/pcunlocker-winpe-indir-full-tam.html

server ıvır zıvır dinlemiyor sıfırlayıp geçiyor.

muhtemelen mail filan aktif ettin hocam.

windows 10 zorluyor mail ile oturum açmaya.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Hatırladım.

https://kon-boot.com/

Ama şu an dollarz işliyorlar :D bunların crackli versyonu falan vardır internette.

Ondan ayrı hirens boots disk de deneyebilirsin. https://www.hirensbootcd.org/

Ya da makinada kali linux çalıştırıp chntpw deneyebilirsin.

https://www.kali.org/tools/chntpw/

garga tarafından 18/Tem/22 01:04 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

Oturum açarken istiyor hocam başlangıçta. Şifre kırma yöntemlerini deniyorum

Sonucunu bekliyoruz. Bende hatırlayamadım h ile başlayan bir bootable iso vardı ama anımsayamadım. 

Açıkçası sorunun çözümünden çok, sorunun kaynağı ne onu daha çok merak ettim :D

Tekrar olursa virüs diyebilim. Önceki postlardan mail hesabı tanımlanmışsa onun ayarlarıyla ilgili bir şeyde olabilir. 

Çözüm sonrası, İçim rahat etsin diye ben yinede yedekler bir format atardım senin yerinde olsam. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
Toplam Hit: 1719 Toplam Mesaj: 13
windows parola