folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bılgısayar Temızlığı

Bılgısayar Temızlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    Bılgısayarın ıcı ve dısı ne sekılde temızlenmelı temızlıkte neler kullanılmalı neler kullanılmamalı hangı parcalar ne sekılde temızlenmelı? Orneğın tozu almak ıcın sac kurutma makınası yada elektrık supergesı kullanılabılır mı benı bu konularda aydınlatırsanız sevınırım. Bıde ne sıklıkla temızlenmesı gerektığını soylersınız sevınırım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    benim bilgisayarın gusul alması lazım :D

toz aldığında saç kurutma makinası ila bi üfüttür yetyor benimkine :D

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    Hıç bırınız bılgısayarınızı temızlemıyor musunuz yoksa?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek
    benimki hep cünup walla ne kadar temizlesemde cünup olmak zorunda

saç kurutma pek iyi iş görmüyo yanlız en iyisi elektrik süpürgesi o daha iyi oluyo
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    hehe

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    bunlar bılgısayara zarar vermez dımı sonucta bunlarda elektrıkle calısan seyler ve bılgısayarın ıcındekı parcalara bırsey yapmasın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unstopable
    unstopable's avatar
    Erkek
    eletrik süpürgesi ideal, ha bide şu mutfakta kullanılan ufak fırçalar oluo ya hani yağ sürmek için onlarla aralardaki tozları alırsın,ama camsil tarzı seyleri sakın gaza gelip kullanmayın :))

ut veniant omnes!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek
    yanlız dikkat et büyük ihtimalle kasanda süpürgenin ucuda metal yani iletken parçalarda iletken o yüzden kısadevre falan olmasın çok dikkat et fazla yaklaştırma uzaktan emsin tozu kiri
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    hoca ben yaptımı söleyim sana biraz uzun ama işini görür:D ilk önce kabloları sök sonra kasayı yan cewir anakarttaki tüm parcaları nazikcene sök:D işlemcide dahil, daha sonra ilk olarak anakartı ve parcaların takıldıgı yerleri makinayla süpür ama cok abanmadan, sonra power supply i sök şöle dısarı doru tut üfle içine doru.öle daha etkili temizlenio bence, işte sonra parcaları temizle makinayla ama hassa davran :D kasanın dib köşesinde cok toz birikio oralara dikkat et.fanlarıda iice süpür toz kalmasın.hdd yi felan da üstünde toz birikio genelde.onuda makinayla al(hassa olarak tabi:D) valla bu sana baya bi yeter bence...bende böle yapıorm. he bak bu arada işlemci ile platin arasındaki yerde termal macun vardır ona da elini sürme sakatlık olmasın - dağıtma yani macunu etrafa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    arkadaşlar inanmıcanız belki ama benim bi abi war bilgisayarcı, pc si bozuldu, herif uyuz oldu gitti söktü tüm pcyi, harddisktir bilmemnedir hepsini sabunla köpürte köpürte yıkadı :D fotosunu da çekti yıkarken, microsofta yollucam diyodu :D sora herif bi güzel kuruttu. pc çalışmaya başladı a.q :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    webslave
    webslave's avatar
    Erkek
    ben daha bugun temizlik yaptım.önceden traktor gibi calışıyodu şimdi cıt yok manyak oldu walla.
    hemen anlatayım:
    şimdi contact cleaner die bi sprey var hocam her seyi temizliyo bu ve cok cabuk ucup kuruyo garip bişey elektronik herhangi bi devreye de zarar vermiyo guvenle kullanıyosun garip işte.butun hareketli parcalarda işe yarar .evin heryerinde kullanabilirsin.neyse iş te o spreyi fanın butun iç kısmına motoruna falan sıkıyosun içindeki pisliği direk dışarı atıyo.işlemci fanını ekran kartı ve guc kaynagı fanını bu şekilde temizle.ben bi de motorun acık kısımlarından biraz makine yağı damlattım sonra cillop gibi calıştı ama belli olmaz yapmak sana kalmış.makine kapalıyken yani elektrik gelmiyoken elektrik supurgesinin ucu metal bile olsa kısa devre yapmaz.sok supurgeyi temizle .supurgenin ulaşamadıgı yerleride arkadasın dedii gibi kucuk bi fırcayla temizle.parcaları birleştir kapa kapa makineyi ac farkı goreceksin ;)

Kim?
Toplam Hit: 2235 Toplam Mesaj: 17