folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Bilgisayar Virüsleri İnsanın Güvenlik Korku Duygusu Üzerine Mi Temellendiriliyor?

Bilgisayar Virüsleri İnsanın Güvenlik Korku Duygusu Üzerine Mi Temellendiriliyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Saçmalamayın olm kurun antivürüs bitdefender oh mis.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Atıl Ünaldıyı tanıyorum çok cool bir adam. :)

Bir konferanstan sonra görüşmüştüm kendisiyle. 

Linkedinde çok takılıyor bağlantı kurun kabul de ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

örneğin bir windows crack'ini, kendi sitesi dururken (örneğin kmspico için mydigitallife)

gidip google'da aratıp, türk sitelerinden çekiyorsan, aklınla bir zorun vardır

abi yalnız crack'i nereden indirirsen indir bi sakatlık çıkar, demedi deme :)

Everyone sees just what they want to see.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Güzel anlatmış, doğrudur. Her siteye girip çıkmayan, her gördüğünü indirip tıklamayan, virüsün nasıl ve nereden bulaşacağını bilen ve mümkün olduğunca "kaynağından" içerik edinenlerin antivirüs kullanmasına pek de gerek yok. Ancak insanız sonuçta bazen dalgınlığa gelebilir veya zero day açıklarından yararlanan bilinmedik bir virüse kurban gidebiliriz. Bilgisayar performanslıysa veya önemli işler yapıyorsak antivirüs veya firewall bulundurmakta yarar var.

:|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

tecrübe işi kısaca.

hdd nin ışığından bile pc de bir ibnelik olduğunu anlamak mümkün.

antivirüs bende sürekli kuruludur ama devre dışıdır. özel durumlarda mecburen çalıştırmak gerekir.

kendimi bildim bileli zombi olmadım. olduysam bile bilerek olmuşumdur. yada siktiret virüs varsa var demişimdir.

bilinmeyen şüpheli eklenti , program , yardımcı program , flaş eklentileri filan kurarsan zaten zombi olman kesindir.

sürücü olsun program olsun kendi sitesinden indirmek lazım.

oyun mu indirdin ? 10 gb dosyayı taramak eziyet ise pc nin anasını ağlatıyorsa tarama yapmak. sadece crack ve exe yi virüs totale atarsın sonuca göre devam eder yada silersin.

biri program paylaştı ise şüphen var ise virustotalin programı ile kolayca tarama için kullanabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 4351 Toplam Mesaj: 17