folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayara Ram Alacağım.

Bilgisayara Ram Alacağım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bilgisayarımda ddr2 667 mhz 1gb ram takılı. Ben ram'i en az 4 gb arttırmayı düşünüyorum ama bilgisayarın o kadar ram'i kaldıramayabilir dediler. Bende bir bilene danışmak lazım diye ram almadan önce size danışayım dedim. Ram'i arttırayım mı ne yapayım?

Bilgisayarımın parçaları:

Anakart: Intel DP965LT

İşlemci: Intel Pentium D 925

Ekran kartı: ATI Radeon X1300 Series

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ddr2 533/667mhz 8gb'a yükseltebilirsin lakin senin için gereksiz olabilir :)

ddr2 800mhz 4gb'a kadar yükseltebilirsin.

elindekini satıp 2x2gb 800Mhz'de yapabilirsin. 1:1 oranında olur işlemci ile ram.

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocam. ddr2 667 mhz 8gb'a yükseltsem neden gereksiz olur. şimdilik 4 gb yapıp sona tekrar yükseltebilirim daha iyi olmaz mı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

feel_me bunu yazdı:
    -----------------------------

Teşekkürler hocam. ddr2 667 mhz 8gb'a yükseltsem neden gereksiz olur. şimdilik 4 gb yapıp sona tekrar yükseltebilirim daha iyi olmaz mı?

silinebilir. Opera :@

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

feel_me bunu yazdı:

Kullandığınız uygulamaların bellek boyutunun 2-3 GB'ı geçeceğin zannetmiyorum. Hadi geçyi oyunlarda vs. diyelim işlemci ve ekran kartı zaten yeterince kısıtlama getiricektir.

Yani 16'da yapsanız 4gb'da yapsanız alacağınız performans yine aynı olucaktır. Bellek kullanılmadığı için 12gb boşta durmuş gibi :)

2-3 GB bile fazlasıyla işinizi görücektir ama isterseniz 4gb yapabilirsiniz. 800mhz üzerinden.

8 yapmak tamamen gereksiz olucaktır.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

Çok teşekkürler hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

arkadaşlar bilgisayara 2gb 800mhz ddr2 ram aldım ama rami taktığımda bilgisayar çalışmıyor. sorun ne olabilir yardım lütfen.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

biraz daha detay verirmisin bilgisayar hiç mi açılmıyor beep sesi veriyor mu tek başına yeni aldıgın ram çalışıyor mu

söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

tek başına yeni aldığım rami takıyorum kasanın düğmeye basıyorum fanlar çalışmaya başlıyor hiçbir uyarı sesi yok ve hdd nin led hiç yanmıyor. sadece fanlar çalışıyor. bendeki ram ile taktığımda da sonuç aynı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

feel_me bunu yazdı:

tek başına yeni aldığım rami takıyorum kasanın düğmeye basıyorum fanlar çalışmaya başlıyor hiçbir uyarı sesi yok ve hdd nin led hiç yanmıyor. sadece fanlar çalışıyor. bendeki ram ile taktığımda da sonuç aynı.

Bilgisayarın elektrik ile olan bağlantısını kes sonra tüm ramleri çıkart sonra anakart üstünden bios pilini sök ve sonra jumper,ı sök biraz bekle ve eski kullandığın ram,i tak ve bios,a gir ve saat-tarih ayarlarını yap ve dene bakalım sonuç ne olacak ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

Jubei bunu yazdı:

feel_me bunu yazdı:

Bilgisayarın elektrik ile olan bağlantısını kes sonra tüm ramleri çıkart sonra anakart üstünden bios pilini sök ve sonra jumper,ı sök biraz bekle ve eski kullandığın ram,i tak ve bios,a gir ve saat-tarih ayarlarını yap ve dene bakalım sonuç ne olacak ?

hocam bendeki eski ram le çalışıyo bilgisayar yenisi ile çalıştıramıyorum.

Toplam Hit: 1678 Toplam Mesaj: 17