folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarda Ses Çalıyorken Takılması

Bilgisayarda Ses Çalıyorken Takılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar dell bir notebookum var.Bilgisayarda müzik dinlerken  yada video izlerken ve paralelde internette takılırken falan durup dururken 1 saniyelik takılmalar oluyor müzik takılıyor falan.Benim eski lenovada da böyle problem oluyordu.

Acaba sebebi nedir? Tam böyle bir pencereyi kapata basınca falan müzik takılıyor.

-Vriüs yok

-Bütün driverları update ettim.

NOT:Bilgisayar video izlerken nete girmeyi kaldıramayacak kadar eski bir cihaz değil.I5 işlemci,8 gb ram var.

u235 tarafından 30/May/17 22:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de var driver ile ilgili olabilir sanırım bazen güncelleyince geçiyor

https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/support/detect.html 

turkz tarafından 30/May/17 22:36 tarihinde düzenlenmiştir

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

harici ses kartı ile deneme şansın var mı hocam?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

aynı sorun bende de oluyordu anlık takılmalar ama bazende 

https://www.youtube.com/watch?v=_LvIDlO9-ek   bu sorun oluyordu kendim çekmiştim videoyu servise göstermek için budaoluyormu size?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bende de oluyordu KLite codec paket yükleyince düzeldi 

İllaki donanımda sorun arıyorsan harddiske bakmak lazım zannetmiyorum ama ekran kartı da bazen bu şekilde arıza emareleri gösterir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

İnternet videolarında donanım ivmesi olayı vardı yanlış hatırlıyor da olabilirim onunla ilgili olması gerekiyor. Ekstra olarak arkadaşın dediği gibi k lite codec pack te olayı çözüyordu. Bunlar çözmezse çok bakacan araştıracaksın :D hadi kolay gele

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

seslerin ıkınma zamanlarında harddisk'in hareketleri ne durumda ?. bana harddisk problemi gibi geldi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Intel ekran kartı driver güncel.

@Rotkerim

bende öyle ses takılıp kalma yok

@tayga

hacı internetten firefox,chrome dan falan izlerken oluyor.Facebookda video izlerken kasmaya falan başlıyor hatta bazen.

@yunusdogan

ssd disk hacı ses yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Valla hoçam bu dediğin problemin aynısı benim masa üstünde oluyordu format attım driverları güncelledim düzelmedi zaten eski driverlarlada en başta böle bir sıkıntı yoktu sonra pc kasasını açıp herşeye çıkarıp takarken ssd ye bağlı sata kablosunun hafif yarım durduğunu görüp takıp çıkardım öle düzelmişdi.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selam , bende de iki adet dell var biri N5010 diğeri İnspiron 3521 ... İkisinde de bu problem ve türevleri oluyordu. Ses driver i silince düzeliyordu. realtek Hd audio falan salak saçma bir driver var adını markasını hatırlamıyorum onu kurunca pc sapıtıyordu. Kurmadan kullanıyorum tertemiz hiçbir problem yok. 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Selam , bende de iki adet dell var biri N5010 diğeri İnspiron 3521 ... İkisinde de bu problem ve türevleri oluyordu. Ses driver i silince düzeliyordu. realtek Hd audio falan salak saçma bir driver var adını markasını hatırlamıyorum onu kurunca pc sapıtıyordu. Kurmadan kullanıyorum tertemiz hiçbir problem yok. 

Hacı burda şimdi 3 tane realtek audio var.Bunlardan hangisini sileyim? Bide bunu silince ses kalitesi düşmüyor dimi :)

sfs

@venom88

hacı şuan kasanın içini açma şansım yok ya vidalardan birini  yalama yaptım.Onun içini açıp bakmak uzun iş biraz.

Toplam Hit: 2280 Toplam Mesaj: 15
takılma