folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Bilgisayardan İlginç İlginç Sesler Geliyor

Bilgisayardan İlginç İlginç Sesler Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

işletim sistemim win 8.1 pro

11 gündür kurulu ama şu son 4-5 gündür acayip acayip sesler gelmeye başladı. her gün günde en az 10-15 defa aygıt tak/çıkar sesi geliyor. bütün usb girişlerini kontrol ettim bağlı cihazları takıp çıkardım belki bağlantılarında sorun vardır diye ama işe yaramadı ses hâlâ geliyor.

ve az önce bu konuyu açmama sebep olan bir ses duydum. oturum açma sesi..

bu sesler herhangi bir internet sayfasından falan da gelmiyor ilk başlarda ben de öyle düşündüm ama alakası yok pc boştayken bile çıkabiliyor bu sesler.

ne olmuş olabilir acaba backdoor/trojan/keylogger vb birşey yemiş olabilirmiyim ? sistemde avira kurulu. windows 7de de o kuruluydu. hatırladığım kadarıyla bugüne kadar hiç alert veren bir dosyayla karşılaşmadım..

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fox89hakan
    fox89hakan's avatar
    Erkek

cızırtı vs gıbı beşeyler mı . yoksada anlık muzık seslerımı.

combofıx vs gıbı anti trojan programları ıle tara.

Döndürün dunyayı inmek istiyenler var
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

fox89 konu icerigini okudun mu hacim ? , basliga bakip soru sormussun gibi..

cizirtimiymis yoksa anlik muzikmiymis djaksdsadasgfds

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

:D cizirti değil hocam cizirti eskiden geliyodu mesela benim hard diskten. değiştirdim yeni aldım kurtuldum ama şimdi bildiğin windows uyarı sesleri çalıyor hani  flaş bellek takınca dırınt diye ses gelir ya o işte. onun ortada hiçbirşey yokken kendi kendine çalan versiyonunu düşün. onu da geçtim hadi kablo temassızlığı var diyelim - öyle birşey yok ta- oturum açıkken oturum açılma sesi nedir abi ya ?

DadasAdam tarafından 29/Eki/13 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

her gün günde en az 10-15 defa aygıt tak/çıkar sesi geliyor. bütün usb girişlerini kontrol ettim bağlı cihazları takıp çıkardım belki bağlantılarında sorun vardır diye ama işe yaramadı ses hâlâ geliyor.

beyin 10 sene once yapiyordu boyle serserilikler vaktin isletim sisteminde , denetim masasi / sesten kesip biciyordum , olmadi sorun giderici uzerinden vs..

win 8 de yeri : ses / ses efekti / ses duzeni .. kurcala bakalim bi. kapat , ac ,  degistir 

olmadi usb , oturum acma ses dosyalarini siliver serseri ne yapacak gorelim , yuklersin yine .P

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı

her gün günde en az 10-15 defa aygıt tak/çıkar sesi geliyor. bütün usb girişlerini kontrol ettim bağlı cihazları takıp çıkardım belki bağlantılarında sorun vardır diye ama işe yaramadı ses hâlâ geliyor.

beyin 10 sene once yapiyordu boyle serserilikler vaktin isletim sisteminde , denetim masasi / sesten kesip biciyordum , olmadi sorun giderici uzerinden vs..

win 8 de yeri : ses / ses efekti / ses duzeni .. kurcala bakalim bi. kapat , ac ,  degistir 

olmadi usb , oturum acma ses dosyalarini siliver serseri ne yapacak gorelim , yuklersin yine .P

sildim bakalım nolcak. hocam aslında beni rahatsız eden ses değil öyle durduk yere bildirim falan vermesi şüphe  uyandırdı. birileri falan takip etmiyordur dimi pcyi ? kullanılan takip virüsünün bugu veya açığı falan olamaz dimi bu sesler ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

yok sanmiyorum trojandir backdoordur isi olsun

sadece usb tak cikar sesinden ibaret olsaydi usb girisi , coklayici , takilan aygit baslari uzerine odaklanirdik

windows acilis kapanisi gibi sesler genelde mevcut sistemin gayri resmi guncellemeler sirasinda endoplazmik retikuluma ugramasindan veya benzeri sistem hatalarindan kaynaklanabilir

yukaridaki sildim ettim modunda biraz gozlemle sonra ses dosyalarini tekrar yukleyip duzenledikten sonra aktif edip biosa bir reset cakarsin dava biter kanimca

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

yok sanmiyorum trojandir backdoordur isi olsun

sadece usb tak cikar sesinden ibaret olsaydi usb girisi , coklayici , takilan aygit baslari uzerine odaklanirdik

windows acilis kapanisi gibi sesler genelde mevcut sistemin gayri resmi guncellemeler sirasinda endoplazmik retikuluma ugramasindan veya benzeri sistem hatalarindan kaynaklanabilir

yukaridaki sildim ettim modunda biraz gozlemle sonra ses dosyalarini tekrar yukleyip duzenledikten sonra aktif edip biosa bir reset cakarsin dava biter kanimca

tamam hocam çok sağoalsın. bi canlı deney yapalım bakalım o zaman neymiş bunun derdi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Virüs olma ihtimali yüksek bence en temizinde sistemi yeniden kur. Pardon ama böyle konularda aklıma geliyor bu fotoğraf :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacı driverden kaynaklanabilir usb sesi. ama oturum açma kapamayı ilk defa duyuyorum. ses e girip varsayılanı ayarla. bi kapa aç. gene yaparsa windowsun kendi antiviri açık mı? onu aç o beni şaşırtacak derece iyi gibi :W

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Vur düzelir kasa

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 4502 Toplam Mesaj: 12