folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarım Dizel Motor Gibi

Bilgisayarım Dizel Motor Gibi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    arkadaşlar başlık bence herşeyi açıklıyor.Bilgisayarım son 1 haftadır dizel motor gibi gürültülü çalışmaya başladı.Fan resmen feryat ediyor içerde.Açtım değen kablo falan var mı diye baktım,hiçbir şey yok,açmışken toz falan alayım dedim,o da fayda etmedi hala bağırıyor deli gibi.arada kasaya vurunca düzeliyor.ne yapsak ?

Koca hestiy aya bedenem ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

muhtemelen fandadır sorun hocam. bendeki de öyle. kasanın yan kapağında fan takılı acayip bağırıyo. bi iki tane tekmeyle susuyo :F  onun çözümü fanı değişcen. fanın içindeki pervane gevşek oluyo biraz ve hafiften çıkar gibi olunca ses yapıyo.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    benim arkada var bir tane.işlemcinin fanı var.bir de ekran kartının var.ben işlemcinin üstüne yoğunlaşmıştım,arkadaki olabilir diyorsun yani.

Koca hestiy aya bedenem ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocamm fanın üzerinde marka etiketi oluyor o etiketi kaldır önce tozunu al orda dönen bir çubuk olacka onu ince makine yağı ile yağla  + fanın içinde bobin var oraya da yağ sürebilirsin yada iyice temizlemen gerekecek bi defa da garip bir şey denedim olmştu o etiketi kalem ucuyla deldim düzeldiydi :))))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

hocam kasayı sağa veya sola doğru azıcık kaldırsana ses gidiyomu ? Banada oluyordu kasayı azıcık sağa doğru kaldırınca ses gidiyodu sonra öğrendim ki ev yamuk :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek
    Suan bendede ayni sorun var deli gibi otuyor sorun herzaman islemci faninda oluyr diger fanlara bakma bile yapacagin tek sey once bi format cunku islemci yoruluyor ne kadar stres o kadar fan geregi ardindan pcyi iskeleti kalana kadar sokup temizleyip fanlari yaglamak firsat yokki bende yapayim islemci yada fan hakki rahmetine kavusacak

UCİ MTB Racer DÜ Faculty of Economics and Administrative Sciences
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

power supply fanı olabilir. bende genelde o garç garç öterdi. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

PsychoDawn bunu yazdı:
    -----------------------------

power supply fanı olabilir. bende genelde o garç garç öterdi. 

güç kaynağı fanı benimde ötüyor açılırken 2 dk sonra düzeliyor

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

güç kaynagı diyer adıyla power bir diyer adı elektirik babası bir diter adı şan babası

ondakı fanın tozuyla cıkan ses dıyeceksınız ama o degıl ıcınde elektornikci arkadaşlar daha bılxır onun tozlanmasından cıkarır sesı çözü varmı dıye soracak Olursan Var 1 kaç dk beklemek veya beklemeden tekme tokat kasaya Girişmek:S
    kurtulmak ıstıyorsan power deyıs gıtsın 20 kgt fiyatı var 2 eller de10:P

Beleş wireless kahramanı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

adama bunu yazdı:

güç kaynagı diyer adıyla power bir diyer adı elektirik babası bir diter adı şan babası

ondakı fanın tozuyla cıkan ses dıyeceksınız ama o degıl ıcınde elektornikci arkadaşlar daha bılxır onun tozlanmasından cıkarır sesı çözü varmı dıye soracak Olursan Var 1 kaç dk beklemek veya beklemeden tekme tokat kasaya Girişmek:S

hoca genelde tepeden power sup'a  bir yumruk indirince düzeliyor ama o yumruk sonucu yanmış anakartlarda gördüm. =I

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

PsychoDawn bunu yazdı:

adama bunu yazdı:

hoca genelde tepeden power sup'a  bir yumruk indirince düzeliyor ama o yumruk sonucu yanmış anakartlarda gördüm. =I

hocam reklam gibi olmasın pc alım satım tamir dukanım var bunca yıl tercübeme dayanıyorum hc tekmeden anakart yanmasını gormedım senden duydum ama power degiş sesten kurtul egerki rahatsız oluyorsan

Beleş wireless kahramanı.
Toplam Hit: 2851 Toplam Mesaj: 18