Bilgisayarıma Girdiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 5 dk önce öyle forumda ve internetde dolaşırkene mausum oynamaya başladı ve ben mausu bıraktım imlecin oraya geldi mavi oldu , adres cubugu mavi oldu ve sayfalar yenlimeye geçti ekran 4 - 5 defa dalgalandı yoksa biri bilgisayarıma uzaktan mı baglandı. Görev yönetecisi açmaya kalktım oda açılmadı daha sonra modemi kapattım pc kendine geldi. Zararlı yazılımların olduğunu nerden bakacam.

Konu yanlış yere açıldıysa affola.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Ekran dalgalanması ?

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

Ekran dalgalanması ?

Evet 4- 5 kere dalgalandı maus kendine hareket ediyordu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

senin ki tam follow the white rabbit olmuş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bazen benim de öyle oluyor :) ama sebebi mousepade su damladığında öyle saçmalayabiliyor.. ama sendeki biraz daha farklı gibi..

yerinde olsam virus taratmak yerine temiz bir sistem kurmayı tercih ederim + crackli yazılım kullanmaktan uzak dur çünkü genelde bu şekilde yiyor insanlar. 

eğer iyi bir koruma istiyorsan, antivirus + anti-malware + firewall + bilinçli bir kullanım gerekli. 

başlangıçta çalışan programlar regeditte saklıdır ama bunu win + r ile çalıştıır açarak msconfig yazıp başlangıç tabında görebilirsin..

bunun haricinde bazı yerler daha var başlangıçta çalışabiliyor programlar bir de işin windows servis boyutu var. sistemi ne kadar temizlersin fikrim yok. böyle bi şüphen varsa yerinde olsam temiz bir kurulum yapardım ... 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Çat diye anlayamazsın hocam. Bir antivirüs ve Firewall kur bilgisayarına. Firewall ile sadece izin verdiğin uygulamaların portları açılsın. Antivirüs ile aktif çalışan uygulamaları tara. AntiVir'i öneririm bu konuda ya da kaspersky...

Firewall konusundada comodo, veya kaspersky'ın gene firewall'unu kullanabilirsin.

Kolay gelsin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam zaten win8 var orjinal pc aldığım da üzerinde vardı virüs programı olarak da windows essantial var.

Çalışan uygulamalar.
    Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

Image%20and%20video%20hosting%20by%20TinyPic

JuMaN tarafından 13/Kas/13 00:09 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

bana da bazen oluyor. bi bakıyorum touchpadin üstüne bir şey koymuşum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam comodo firewall ve zemana antilogger yükle bilgisayarına. Biraz kullandıktan sonra herhangi bir zararlı yazılım uzaktan bağlanmaya kalktığında direk bağlandığı ipyi falan görürsün. Hatta uğraşırım diyorsan ipyi falan kayıt et  sonra şikayet et :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zemana yüklesene hocam bir de avira 

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam zaten win8 var orjinal pc aldığım da üzerinde vardı virüs programı olarak da windows essantial var.

Çalışan uygulamalar.

Windows Essential in kendine faydası olmaz. AVIRA kur ücretsiz zaten. Paralı ve parasız anti virüsler sıralamasında ilk 2 ye giriyor gözümde. O kadar kalitelidir yani.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 3898 Toplam Mesaj: 14