folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Bilim Kurgu-Fantastik Roman Yazmak Yayınlamak - Bastırmak

Bilim Kurgu-Fantastik Roman Yazmak Yayınlamak - Bastırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    SkynetX bunu yazdı
    Kizilgun bunu yazdı

hocam gpl nin amacı zaten değiştirilebilmesi ve açık olması değil mi? 

Ya şu açıdan dedim; GPL ile lisanslarsan kimse çökemez kitaba.

Değiştirse bile, senin yazdığın kısımların belirtilmesi gerekmekte. Kafasına göre kendisi yazmış gibi gösteremez.

GPL 'yi beğenmezsen Creative Commons License var.

"Creative Commons amacına ulaşmak için sanatçılara ve genel olarak tüm eser sahiplerine, yasanın kendilerine tanıdığı kimi hakları kamuyla paylaşabilmelerine imkân verecek, özel olarak hazırlanmış telif lisansı sözleşmeleri önermektedir.[2] Özgür Yazılım Vakfıtarafından daha önce meydana getirilen GNU Genel Kamu Lisansı (GNU GPL) metinlerini temel alan bu sözleşmelerin özelliği, yaratıcı kişilere, telif hakkından tamamen feragat etmeksizin eserlerini paylaşıma açmalarına imkân tanımasıdır.[3]

Sahibi tarafından Creative Commons lisans sözleşmesi altında kamuya sunulan eserler, ticaret dışı amaçlar için kullanımını destekleyerek (nc ile işaretlenmiş modellerde), internetin alışveriş kanalı yerine gerçek bir bilgiye erişim platformu haline gelebilmesi yönünde tamamen bağımsız ve gönüllü katkı anlamına gelmektedir."

http://tr.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons

hocam bu da bana uymuyor , bana gerekli olan benim sitede durup bana ait olacak. dmca diye bir şey varmış bakayım büyük ihtimal o çözecek

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

güncel

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Zombili kitap yazmak istemişimdir hep =) Ama kimse benim yazdığımı bilmicek orda arkadaşlarımın bilmediği şeyleri anlatıcam, arkadaşlarım okucak vay gavat vay dicek ama aslında gavat olan kendisi tabi bunu anlamıcak =D 

Toplam Hit: 2311 Toplam Mesaj: 14