Bilim Kurgu Kitabı Arıyorum,

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Önerebileceğiniz, daha önce okuduğunuz yada okumak istediğiniz, bilim kurgu kitaplarından önerebilirmisiniz? 

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    http://hotfile.com/dl/106262986/99112fa/BLM_KURGU_FANTASTK.rar.html Zamanında e-book bölümünden indirmiştim ama konuyu bulamadım. Özellikle Isaac Asimov'un kitaplarını tavsiye ederim.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dark22
    dark22's avatar
    Erkek

Vakıf Kurulurken Vakıf Dizisi 1. Cilt tam yedi ciltlik bir şaheser tavsiyem
     Isaac Asimov
     İthaki Yayınları

aklıma bir şey gelmedi sonra yazıcam :D <br>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi - Douglas Adams * Kesinlikle öneririm başlayınca bırakamıycaksın.muhteşem

junes verne falan okuyabilirsin klasik istersen

orson scott card'da oldukça iyidir.

orwell oku 1984 güzeldir.

h.g. lewels klasiktir zaman makinesini yazan 

Robert Heinlein de iyidir.

vs.vs.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Bilimkurgu ile fantastiği bir arada sunmalarına kıl olurum arkadaş. Fantastikten nefret ederim, bilim kurguyu çok severim. Arada büyüüüük fark var lakin anlamayan anlamıyor.

Philip K. Dick ve William Gibson tavsiye ederim. Philip K. Dick okursan dini ve kendini sorgulayabilir tırlatabilirsin uyarayım.

Distopya seversen Fahrenheit 451 ve Mockinbird (walter tevis) ve Paul Auster'dan Son Şeyler Ülkesindeyi tavsiye ederim. Bunların herbirinin diğer bilimkurgulardan farkı edebi nitelik taşımalarıdır.

Blue Screen of Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek
    Fahrenheit 451 bir klasiktir, onu okuyarak başla bence. Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi de müthiştir. Ama cilt olarak almanı önermem, okuması zor oluyor. Bölüm bölüm ayrı olanlardan al alacaksan. Isaac Asimov'un Vakıf serisi müthiştir. Aslına bakarsan Asimov'un serileri müthiştir :D Dune serisini de unutmamak lazım, Dune'un ilk serileri hakikaten çok iyidir. Solaris de güzel kitap bu arada, H.G. Wells'in de Zaman Makinesi ve Görünmez Adam kitapları iyidir. Böyle.

Süngerler asla kötü bir gün geçirmez.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_zannoq
    by_zannoq's avatar
    Erkek

mülksüzleri oku

afedersiniz ama elalem denilen toplumun amınakoyim! https://twitter.com/anarsikherif burada bazen karalıyorum birşeyler : http://anarsikherif.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Herkese teşekkürler,

Önerdiğiniz kitapları araştırdım, içlerinden Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi yada Vakıf kitaplarını okumaya karar verdim. Kitapları ingilizce okumak istiyorum fakat hiçbir kitapcıda ingilizcesini bulamadım. Nerden bulabilirim yada yurtdışından mı getirteyim??

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek

Foundition (Vakıf) serisinin ilk üç kitabını aldım. Teşekkür ederim herkese.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek

Dan Brown - İhanet Noktasi

bir solukta okuyacağına eminim. dan brown ne kadar usta olduğunu göstermiş ;)

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Isaac Asimov

almakla iyi etmişsin sağlam yazardır kendisi

Toplam Hit: 3218 Toplam Mesaj: 16