folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bill Gates Robotlar İçin Vergi Ödensin Diyor

Bill Gates Robotlar İçin Vergi Ödensin Diyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    adeleks bunu yazdı

gelir idaresi başkanlığı bunu beğendi

kahkaha attırdı :D

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

O robotlar siz daha ucuza ürün elde edin diye var amk, 

Mesela bir tava 10TLye mal ediliyor, robot yerine adam olsa 13TL olacak,  siz de 13TL yerine 15TLye alacaksiniz.  Aradaki 3 TL sizden çıkmış oradaki işçinin cebine girmiş olacak. 

Peki robotlar vergi verirse ne olacak? 

10TLye mal edilen tava 13TL olacak, siz de 13TL yerine 15TLye alacaksiniz,  aradaki 3TL sizden çıkmış devlete gitmiş olacak. 

Beyin bedava

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İnsanı robot gibi sigortasız çalıştıran işveren,  robotu ne gibi çalıştırır. Tüklere o sökmez. :)

futurist tarafından 21/Şub/17 20:59 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

benim öyle 2 yardımcım var  valla arı gıbıler 2 sutabli robot bende patron olsam bende robot teknolojisini kullanırım dert yok masraf yok

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Mesela bir tava 10TLye mal ediliyor, robot yerine adam olsa 13TL olacak,  siz de 13TL yerine 15TLye alacaksiniz.  Aradaki 3 TL sizden çıkmış oradaki işçinin cebine girmiş olacak. 

10TLye mal edilen tava 13TL olacak, siz de 13TL yerine 15TLye alacaksiniz,  aradaki 3TL sizden çıkmış devlete gitmiş olacak. 

Beyin bedava

Hacı o teoride öyle pratikde öyle değil.

Mesela bütün GSM operatörleri,türk telekom ve bankalar son birkaç senedir canlı operatör yerine bot operatör kullanıyorlar hem müşterilere telefonda kafayı yediriyorlar hemde fiyatlara bişey yansımamış durumda.Adamlar hem otomasyona bağlamış bir sürü şeyi hemde bırak ucuzlatmayı haksız kazanç sağlamaya devam ediyorlar abonelere üçkağıtlar yaparak.

Aynı şey migrosda da öyle.Ben migrosun diğer marketlerden daha ucuz olduğunu düşünmüyorum ama onlarda 3-4 senedir elektronik kasiyer kullanıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Beyin bedava

Hacı o teoride öyle pratikde öyle değil.

Mesela bütün GSM operatörleri,türk telekom ve bankalar son birkaç senedir canlı operatör yerine bot operatör kullanıyorlar hem müşterilere telefonda kafayı yediriyorlar hemde fiyatlara bişey yansımamış durumda.Adamlar hem otomasyona bağlamış bir sürü şeyi hemde bırak ucuzlatmayı haksız kazanç sağlamaya devam ediyorlar abonelere üçkağıtlar yaparak.

Aynı şey migrosda da öyle.Ben migrosun diğer marketlerden daha ucuz olduğunu düşünmüyorum ama onlarda 3-4 senedir elektronik kasiyer kullanıyor.

Hizmet sektörü başkadır, seri üretim başkadır. Seri üretimde yüzlerce rakibin var. Verdiğim tencere tava örneği de gerçekçi bir örnektir, piyasada gördüğün büyük markaların hepsinde en az bir makinam vardır bu arada. 

Toplam Hit: 3151 Toplam Mesaj: 27
robotlar