folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder BİMER Şikayet Ve Kimliğimin Gizli Tutulması

BİMER Şikayet Ve Kimliğimin Gizli Tutulması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bimeri  bimere şikayet etsek ne olur acaba :) 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

dilekçe hakkı kanunu ve bilgi edinme hakkı kanunu ile alakalı bir durum. ihlali söz konusu olunca da birşeyler çıkar bence.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Yeni dogmus bebege kredi karti veren , secmen kagidi gonderen  bir yapi senin nufus bilgileri , kan grubunu , tuutgun takimi  sence  karsindaki kisi ile paylasir mi ? Hocam bu ulkede hersey olabilir. Bunu aklindan cikarma sakin. Hakkini aramak istersen ve ucu birilerine dokunursa cok ugrasirsin cok. Hatta ulan parasi.neyse veriim de kurtulayim dersin. Unutma, Siyasi tanidigi olanlar vezir gibidir.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

It iti ısırmaz.  Şimdi sen bimere şikayet ettin. Bimer yok e yok üniversiteye o da hocaya iletti. Mevzu hoca ile rektör arasında görüşüldü.  Olayın tatlıya bağlandığı üst merciye doğru veya yanlış olduğu hâlde aktarıldı. Onlara göre kapandı.Haliyle olayın içeriğini senin şikayet ettiğin kişi de öğrenmiş oldu. Zaten vukuat ı bilen kişi olduğu için damızlık gibi ortadasın demektir.

Bu duruma benzer olayı biz istanbul da yaşadık. Taşeron da çalışan arkadaş müdürü şikayet etti. İşçi ile işveren karşı karşıya geldi. Sonuç işten çıkardılar. Maalesef durum böyle garip işliyor.

Bence şu anda hiç sesini çıkarma belge topla meselâ para neye göre veriliyor. Kim adına yatıyor. Çalışma Saatleri sizi çalıştırma hakları var mı vs vs vs.  Dereye geçene kadar ayıya dayı de. Sonra istediğin yere şikayet edebilirsin. Dersten bırakır vs gibi durumlarla karşılaşmazsın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkfeo
    Darkfeo's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

hocam sen kimsin ki bimeri dava edicen :)

öncelikle burası türkiye adamın götünden galon galon kan alırlar :)

"Tarikat kutsaldır, maddi çıkar için kullanılamaz." HolyOne
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

It iti ısırmaz.  Şimdi sen bimere şikayet ettin. Bimer yok e yok üniversiteye o da hocaya iletti. Mevzu hoca ile rektör arasında görüşüldü.  Olayın tatlıya bağlandığı üst merciye doğru veya yanlış olduğu hâlde aktarıldı. Onlara göre kapandı.Haliyle olayın içeriğini senin şikayet ettiğin kişi de öğrenmiş oldu. Zaten vukuat ı bilen kişi olduğu için damızlık gibi ortadasın demektir.

Bu duruma benzer olayı biz istanbul da yaşadık. Taşeron da çalışan arkadaş müdürü şikayet etti. İşçi ile işveren karşı karşıya geldi. Sonuç işten çıkardılar. Maalesef durum böyle garip işliyor.

Bence şu anda hiç sesini çıkarma belge topla meselâ para neye göre veriliyor. Kim adına yatıyor. Çalışma Saatleri sizi çalıştırma hakları var mı vs vs vs.  Dereye geçene kadar ayıya dayı de. Sonra istediğin yere şikayet edebilirsin. Dersten bırakır vs gibi durumlarla karşılaşmazsın.

Delilde sıkıntı yok ATM kameralarından parayı bizim değil hocanın arkadaşının çektiği açıkca belli olacaktır. Ve bu çekim toplu bir çekim 20 öğrenciden söz ediyorum. Şuan 15'inde puantajlar gitti bakanlığa paralar yatınca diyecek hadi çocuklar kartları verin diye, eğer bakanlık hocaya bu uyarıyı yaptıysa zaten bizden kart bile istemez ama ulaşmadıysa isticektir ve bir kere daha paralarımıza el konulmuş olacak.

ben sadece ben
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

Hocam bimere değilde savcılığa şikayet etseydin yada bir avukatla görüşüp dava açsaydın keşke. Halen geç kalmış sayılmassın.(Konuyu tam bilmiyorum; ne parası, neden yatıyor, hoca nasıl alıyor vs.)

Bimer'e gelince şikayet edilen kuruma şikayeti gönderip gereğinin yapılarak sonucun tarafımıza ve ilgiliye bildirilmesi şeklinde bir yazı ile şikayeti şikayet edilen kuruma gönderiyorlar. Örn.; Çalışma şartlarının ağırlığı, uzun süreli olması vs. dolayısıyla şikayetini bimere ileten gardiyan(infaz koruma memuru)ın şikayetinin çalıştığı kuruma gönderilmesi.

Bimeri teoride dava edebilirsin ancak şikayette bulunmadan önce bi ton şeye kabul ediyorum vs. tarzında onay vermiş bulunmakta olduğundan sonucun lehinde yada istediğin gibi çıkmayacaktır.

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam mahkeme de belge konuşur. İddiayı ispatlarsan kazanırsın. Ancak akıllı hareket etmek lazım. Haksızlık yapıyor nasıl yapar???? Asarim keserim?? Böyle fevri hareketlere girme.  

Her dediğini belgele şahitlendir. Puantajin bile bir fotokopisini al. 20 kişiden kaç kişi senle gelir. Herkes haksızlık karşısında konuşur ama haydi mahkemeye gidelim hakkımızı arayalım de bakalım kaç tanesi gelecek. Çil yavrusu gibi dağılırlar? Bir dene bakalım. Dilekçe yaz. Harç parası topla. Etrafında adam kalmadığını göreceksin.

Şu anda bir yıl okulun var. Okulu bitir. Çünkü üniversite hocaları birbirini tutar. Eğer öğrenirse Seni dersten bırakmak için elinden geleni arkasına koymayacaktır. Şikayet etsen üst yönetim yine arkadaşı. Mahkemeye gitsen zaten en az 5 ay sürer. Her halukarda ZAMAN+PSIKOLOJI OLARAK sen kaybedersin. Deneyimle sabittir. Bir çoğunu sokakta görsen yüzüne bakmazsın. Okulda adam yerine koyuyorsun ister istemez.

Okul bitince anasını ağlat. Allah yarattı deme.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

ne demek paramı alıyo amk ya manyakmısınız oglim siz :)biri benim ekmeğimle oynıcak ha :) amuda kaldırıp bellerim o gavatı 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

ne demek paramı alıyo amk ya manyakmısınız oglim siz :)biri benim ekmeğimle oynıcak ha :) amuda kaldırıp bellerim o gavatı 

evet bak bu arkadasın dediğini yapabilirsin.  topladığın paranın bilmem ne kadarını bana vermez ise seni duman ederim de.

1 taktik daha vereyim. Böyle başbakan , vekil , bakan  konuşma yaparken  pankart filan aç. kameralar illaki onu gösterecek ve gündeme taşıyacaktır. Öğrenciyiz paralarımızı hocalar elimizden alıyor gibi filan :)

THT2005 tarafından 19/Ağu/14 09:15 tarihinde düzenlenmiştir

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 4846 Toplam Mesaj: 25