folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Binlerce Hotmail Kullanıcısının Şifresi Kırıldı.

Binlerce Hotmail Kullanıcısının Şifresi Kırıldı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

Microsoft şirketi yetkilileri de konuyla ilgili bir açıklama yaparak hacker saldırısını doğruladı ve olayı çözmek için soruşturma başlıttıkların belirtti. BBC'ye konuşan uluslararası internet güvenliği şirketi Sophos'un danışmanı Graham Cluley, internet sitelerine servis edilen listenin aslında çok daha uzun olan bir listenin kısa versiyonu olabileceğini söyledi. 10 bin kişilik listenin A ve B harfleriyle başlayan kullanıcı isimlerinden oluşması Cluley'nin bu tezini kuvvetlendiriyor. 

Cluley ayrıca kullanıcılara acilen mail şifrelerini değiştirmelerini önerdi. Cluley buna  kullanıcıların farklı sitelerdeki şifrelerinin de dahil olduğunu belirtti. Zira dünya çapında e-mail kullanıcılarının yüzde 40'ı farklı sitelere giriş için e-mail şifrelerinin aynısını kullanıyor.

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Benimki u harfiyle başlıyor sorun yok :) Zaten alsınlar bir cacığada yaramıyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    kaynak?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    benimki - ile başlıyor bende hiç sorun yok :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

sifreler 1 ekimde bir sitede yayinlandi...

duzenleme:
    http://windowslivewire.spaces.live.com/blog/cns!2F7EB29B42641D59!41528.entry?wa=wsignin1.0&sa=363915619

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

ben o  Cluley in tezini çürütürüm:D

vakti zamanında bizimde vardı botlarımız 40k 50k gördük downloader özelliği ile güncelleyebiliyordum.downloader ile bir msn stealer yükleyebilirsem binlerce şifreye bende ulaşırım.

a ve b den başlaması dbden alayını çektikleri anlamına gelmez.

şifrelerini ellerinde bulundurdukları mail adreslerini alfabetik olarak sıralamışlardır.

sanmıyorum tüm mail adreslerini çekebileceklerini ki sadece adres+şifre dahi olsa kaç mb pardon gb yer kaplar ki bunu çekmek anlık yapılabilecek bir iş değil saniyesinde ayıkırlar. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:
    -----------------------------

ben o  Cluley in tezini çürütürüm:D

vakti zamanında bizimde vardı botlarımız 40k 50k gördük downloader özelliği ile güncelleyebiliyordum.downloader ile bir msn stealer yükleyebilirsem binlerce şifreye bende ulaşırım.

a ve b den başlaması dbden alayını çektikleri anlamına gelmez.

şifrelerini ellerinde bulundurdukları mail adreslerini alfabetik olarak sıralamışlardır.

sanmıyorum tüm mail adreslerini çekebileceklerini ki sadece adres+şifre dahi olsa kaç mb pardon gb yer kaplar ki bunu çekmek anlık yapılabilecek bir iş değil saniyesinde ayıkırlar. 

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    gmail kullan hayatını yaşa diyorum :G gmail hesabım ile msn kullanıyorum sorun kalmıyor :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    gmail kullan hayatını yaşa diyorum :G gmail hesabım ile msn kullanıyorum sorun kalmıyor :D

just like me haa

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Çok saçma bir tez, büyük bir sitenin veri tabanı çekilip, o veri tabanındaki hotmail uzantılı mail adresleri ve siteye girişte kullanılan şifreler bir yazılımla denenip uyuşan şifreler kaydedilebilir. Veya bu sahte "kim engellemiş" sitelerinin veri tabanlarında on binlerce mail ve şifre olduğundan eminim, yani olayı çok büyütmüşler.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    onu geçde liste nerede?
Toplam Hit: 4722 Toplam Mesaj: 18