folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bıosda Advanced Menu - Deli Olmak Uzereyim..

Bıosda Advanced Menu - Deli Olmak Uzereyim..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:
    -----------------------------

laptop satıcıları (üreticiler) herboku kurcalamamıza izin vermiyor.

onlara bağımlı kalmamız için

ama aşılabilir araştırmak lazım biraz 

-----------------------------
    evet abi internette okudugum her yerde ayni sey yaziyo zaten, biosun kendi sitesindede diyor zaten, advanced menu olmasi lazim, herhangi bir tus ile acilmasi falan yazmiyo yani... zaten ben bios acikken butun f tuslarini denedim advanced menu acan falan yok,

acilista f2yi de tusunuda denedim, onunlada boot managere giriyo sadece...

bu hipnalar satmadan one bi poh yiyolar heralde kapatiyolar, kurcalanmasin diye... ama benim anlamadigim paylasimli hafizasi olan labtop satiyosun e be adam, ben nasi arttiracam o zaman madem izin vermiyon?

hele bu hafta bi gecsin ben labtopu aldigim yere gidip bi guzel agzilarina edeyim, orneneyim, burayada yazarim... ama o zamana kadar bilen biri cikarsa lutfan paylassin!!!

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

yaw lemar hacım belki bios update le yada ne bilem anakartın üstündeki bi jumper la aşılır büyük ihtimalle ama bunları yaptın mı garanti dışı kalma ihtimalin var

sen en iyisi al cihazı herifin kafasına vur :D 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

system configuration içinde olması lazım hoca....

olmadı varsa bi bios update etmeyi denesene...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

yaw gecti üstünde bayağı ama sonucu bildireyim dedim...

gittim ben bu bilgisayarı aldığım ve şimdi buraya yazamayacağım kadar içimden küfür ettiğim canım kardeşime dedimki biriciık güzel kardeşim ahanda bunun nası arttıracaz dedim ekran kartı memorisi felan, herif zaten hatırladı beni heee dedi yok olmaz dedi arttırılmaz dedi, ulan dedim sen arttırılır dedin satarkene, yaw bendede var aynısından dedi (bu mal zaten ben alırken bende aynısından aldım, çok manyak hayvan gibi, bi ekran kartı biraz boktan ama onuda arttırırsın isdersen felan demisti) bende arttırıla bilir sanıyodum, ama yapamadım engellemişler felan dedi...

neyse ben sinir ve hışımla çıktım dükkandan, hp nin sitesinden işte seri numerosu felan giriyon sorunu yazıyon falan ayrıntılı bi şekilde sonra mail atıyon... neyse 2 saat sonra felan mail geldi şöyle diyor;

"Please note that the dedicated memory of the graphics card is fixed and cannot be changed."

eh yani böyle... şu anda zaten oyun felan oynadığım yok, makinada sorun yok zaten, ne yüklesem çalığıyo hayvan gibi, dün netbeans kurdum bütün plug inleri ekledim update ettim, çalıştırıyom 1-2 saniyede hemen geliyo, felan performanss açısından bi problemim yok yanide, bi oyun oynamaya kaksam bilmiyom nolucak...

anca gidersin...
Toplam Hit: 5235 Toplam Mesaj: 15