folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bir Bilgisayarcıda Olması Gerekenler

Bir Bilgisayarcıda Olması Gerekenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Merhaba,

Müritlerimizdin @maniacrelax bir bilgisayar dükkanı açmak istiyor, iş yerinde ne olmalı ne hizmet vermeli, bu devirde açmak mantıklı mı? Önerileriniz, tavsiyeleriniz nelerdir?

not arkadaş çömez olduğu için konu açamamaktadır. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sehir semt ve butce nedir?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bence artık öyle teknik servis işi pek kalmadı. yani piyasada olan teknik servis işlerini yıllardan beri bu işi yapan firmalar var onlar pastayı götürüyordur (; evlerede artık pek gerek kalmadı çünkü herkes bi şekilde kendi işini hallediyor yada internetten hallediyor yada tanıdığına yaptırıyor.

yine bence ucuza yedek parça satabilir. atıyorum; cebimde 50 lira var 20 yada 30 lirayı bilgisayarım için harcayabilirim. aynı şekilde telefon içinde parçalar satabilir. kılıf, hafıza kartı, süs eşyaları görüyorum bu tip şeyler satabilir.

mürit kardeşimizin hakkında hayırlısı olsun (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Kartuş doldurma olmalı.

baracuda81 tarafından 23/Şub/20 12:16 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Artık herkes format atabiliyor ve alacağı şeylerin çoğunu internet üzerinden alıyor ama yine de aklıma gelenler (Genelde bu işi yapanlarda gördüğüm) ;

2. el bilgisayar ve parçaları.

Telefon (sıfır, 2.el ve kayıtsızda olabilir) ve aksesuarları.

Güvenlik kamerası ve sistemleri.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

Mümkünse telefon ve tablet tamiri olsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam şahsi fikrim olarak, camında "bilgisayar telefon table ps4 tamir parça vs alınır satılır edilir" gibi çok geniş yelpazade şeyler yazıyor ise kesinlikle uzak duruyorum. 

Tam olarak hangi alanda hizmet vereceği net olması daha pro olacaktır.

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek

@z-files hocam konuyu açtığınız için teşşekürler 

bütçem 50 bin kadar kosgebe başvurucam  iki arkadaş girişimde bulunucaz web tasarım yapıcaz amazonda dropshoping yapıcam aynı zamandan kamera kurlumuna felan gitmeyi düşünüyoruz 

bu devirde açılırmı bulunduğum konumda sadece 1 tane bilgisayarcı var 

Bir Gün Ölmek İçin Hergün Yaşıyoruz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Hocam şahsi fikrim olarak, camında "bilgisayar telefon table ps4 tamir parça vs alınır satılır edilir" gibi çok geniş yelpazade şeyler yazıyor ise kesinlikle uzak duruyorum. 

Tam olarak hangi alanda hizmet vereceği net olması daha pro olacaktır.

o tür yazıları yazmayı sevmiyorum benimki bi tık web tasarım üzerinde olucak aynı zamadna bilgisayar parçaları felan gibi işleride yapıyım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu devirde sadece bilgisayardan 20 liraya format atılır mantığıyla ekmek yenmez. 2005'te değiliz.

-İkinci el telefon alım-satım. Hatta kaçak Xioami, Oneplus getiren toptancı bulup al el altından imei atıp satarsın. 

-Güvenlik kamerası kurulum. Eğer toptancı bulup anlaşırsan kendi kameralarını kar koyup hem satarsın hem kurarsın. Sağlam para var.

-Toptancıdan ucuza mouse-klavye-kulaklık-telefon kılıfı-kırılmaz cam koruyucu gibi ıvır zıvırlar al. İlk etapta ucuza ver hatta cama büyük puntolarla yaz. Maksat müşteriyi dükkana çekebilmek. Müşteriyi dükkana çekersen atıyorum adam telefonuna ekran koruyucu mu çektirecek bakın efendim çok güzel kılıflarımız var diye adamı kafaya alacaksın. 10-20 lira diye parayı küçümseme damlaya damlaya göl olur.

-Esnaf dediğin adam kendine bakacak. At hırsızı gibi saç-sakal birbirine karışmış olmayacak. Dükkanın tasarımı güzel olacak.  Müşteri dükkana girince hemen hoş sohbet hoşgeldiniz nasıl yardımcı olabilirim vs diye kibarca davranırsan karşılığını alırsın. Müşteriyi uğurlarken teşekkür ederiz, yine bekleriz, parayı alırken bereket versin laflarını unutma. Müşteriyi dükkandan ne kadar memnun uğurlarsan müşteri bir daha gelir. Unutma müşteri velinimetin. Böyle suratsız olma : https://twitter.com/ilkergumusoluk/status/1167779748656930818

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu devirde sadece bilgisayardan 20 liraya format atılır mantığıyla ekmek yenmez. 2005'te değiliz.

-İkinci el telefon alım-satım. Hatta kaçak Xioami, Oneplus getiren toptancı bulup al el altından imei atıp satarsın. 

-Güvenlik kamerası kurulum. Eğer toptancı bulup anlaşırsan kendi kameralarını kar koyup hem satarsın hem kurarsın. Sağlam para var.

-Toptancıdan ucuza mouse-klavye-kulaklık-telefon kılıfı-kırılmaz cam koruyucu gibi ıvır zıvırlar al. İlk etapta ucuza ver hatta cama büyük puntolarla yaz. Maksat müşteriyi dükkana çekebilmek. Müşteriyi dükkana çekersen atıyorum adam telefonuna ekran koruyucu mu çektirecek bakın efendim çok güzel kılıflarımız var diye adamı kafaya alacaksın. 10-20 lira diye parayı küçümseme damlaya damlaya göl olur.

-Esnaf dediğin adam kendine bakacak. At hırsızı gibi saç-sakal birbirine karışmış olmayacak. Dükkanın tasarımı güzel olacak.  Müşteri dükkana girince hemen hoş sohbet hoşgeldiniz nasıl yardımcı olabilirim vs diye kibarca davranırsan karşılığını alırsın. Müşteriyi uğurlarken teşekkür ederiz, yine bekleriz, parayı alırken bereket versin laflarını unutma. Müşteriyi dükkandan ne kadar memnun uğurlarsan müşteri bir daha gelir. Unutma müşteri velinimetin. Böyle suratsız olma : https://twitter.com/ilkergumusoluk/status/1167779748656930818

hocam sizin cevap vermeniz çok hoşuma gitti sizi takip ediyorum dediklerinizi kayda alıcam çok sağolun

Toplam Hit: 1854 Toplam Mesaj: 12
bilgisayarcı